۰۲۱۷۴۶۳۴
نکاتی که باید قبل از سفر به گوا بدانید

نکاتی که باید قبل از سفر به گوا بدانید

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

نکاتی که باید قبل از سفر به گوا بدانید

 

حالا که این مطلب را برای خواندن انتخاب کرده اید ، به نظر می رسد که برای سفر به گوا جدی هستید و دوست دارید که با جزئیات سفر به گوا و تجربه های سفر به گوا آشنا شوید . پس باید در همین ابتدای مطلب به شما یک تبریک بگوییم که می خواهید رویای سفر به گوا را به واقعیت تبدیل کنید . در حالی که خیلی از آدم های دیگر فقط درباره سفر به گوا برنامه ریزی می کنند و رویا پردازی می کنند ، اما در نهایت این شانس را به خودشان نمی دهند که یکی از دیدنی ترین مقاصد گردشگری هند یعنی گوا را از نزدیک ببینند . حالا که شما تصمیمتان را برای سفر به گوا گرفته اید ، بهتر است که این مطلب را مطالعه کنید تا با تک تک نکاتی که در طول سفر به گوا به آن ها نیاز پیدا می کنید ، آشنا شوید . در ادامه ما در زیما سفر تجربه هایی را از سفر به گوا در اختیار شما می گذاریم که مسلما برایتان مفید و البته کاربردی خواهند بود .

 

نکاتی که باید قبل از سفر به گوا بدانید ، زیما سفر

 

بهترین زمان را برای سفر به گوا انتخاب کنید

 

اولین نکته ای که باید درباره سفر به گوا بدانید ، این است که هوای گوا از اواسط خرداد تا اواسط مهر بارانی می شود و در نتیجه آن باران ها ، طبیعت گوا از همیشه زیباتر می شود . با این حساب اگر شما بخواهید که از این باران ها در امان باشید و در عین حال دوست داشته باشید که طبیعت زیبای گوا را ببینید ، بهتر است که از اواسط مهر تا اواسط فروردین راهی گوا شوید . در بین این ماه ها ، اواسط آذر تا اواسط اسفند بهترین ماه سفر به گوا به حساب می آید . چراکه اولا هوای گوا در این ماه از همیشه دل انگیزتر می شود و دوما اینکه دو تا از مهمترین فستیوال های موسیقی گوا در این ماه برگزار می شوند . نکته دیگر اینکه اواسط فروردین تا اواسط خرداد را به عنوان فصل تابستان در گوا می شناسند و این به دلیل این است که در این ماه ها هوای گوا از همیشه گرمتر و رطوبت آن از همیشه بیشتر می شود . با این حساب می توان گفت که این ماه ها فصل خوبی برای سفر به گوا نیستند .

 

بهترین زمان را برای سفر به گوا انتخاب کنید ، زیما سفر

 

برای خوردن غذای ارزان به پانجیم بروید

 

پانجیم که مرکز استان گوا به حساب می آید ، همیشه پر از توریست است . یکی از دلایل محبوبیت پانجیم بین توریستان این است که در آن به نسبت مناطق دیگر، قیمت غذاها خیلی مناسب تر است . در این شهر می توانید در اطراف کلیساها و معابد ، ارزانترین و خوشمزه ترین املت ها ، ساندویچ ها و غذاهای محلی گوا را نوش جان کنید .

 

برای خوردن غذای ارزان به پانجیم بروید ، زیما سفر

 

با هوشیاری منطقه اقامت در گوا را انتخاب کنید

 

یکی دیگر از تجربه های خوبی که باید درباره سفر به گوا به شما بگوییم ، این است که جنوب گوا برای کسب آرامش و شمال گوا برای تفریحات مهیج و تفریحات شبانه شرایط ایده آلی دارند . خوبی جنوب گوا به این است که سواحلش خلوت تر و تمیزتر هستند و خوبی شمال گوا به این است که محیط شادتر و مفرح تری دارند .

 

با هوشیاری منطقه اقامت در گوا را انتخاب کنید ، زیما سفر

 

از مردم گوا آدرس ها را بپرسید

 

یکی از مواردی که شما حتما باید درباره آن قبل از سفر به گوا اطلاع داشته باشید ، این است که بعضی از کوچه پس کوچه های گوا در اپلیکیشن هایی مثل گوگل مپ قابل مشاهده نیستند و اگر شما در گوا برای پیدا کردن همه آدرس ها به گوگل مپ اتکا کنید ، احتمالش زیاد است که چندین و چند بار در گوا گم شوید . توصیه ما به شما این است که اگر برایتان مقدور بود ، آدرس ها را از مردم گوا بپرسید تا در وقتتان برای پیدا کردن مقصد مورد نظرتان صرفه جویی شود .

 

از مردم گوا آدرس ها را بپرسید ، زیما سفر

 

طعم غذای ویندالو را در گوا امتحان کنید

 

ویندالو یکی از خوشمزه ترین ، تندترین و معروف ترین غذاهای هندی است که در اصل غذای محلی گوا به حساب می آید . این غذا که با سیب زمینی ، سرکه ، فلفل تند و گوشت درست می شود ، طعم بسیار جالبی دارد و به همین دلیل توصیه ما به شما این است که بدون چشیدن طعم این غذای منحصر به فرد پایتان را از گوا بیرون نگذارید .

 

طعم غذای ویندالو را در گوا امتحان کنید ، زیما سفر

 

از تاکسی موتوری های گوا استفاده کنید

 

در گوا تاکسی موتوری های متعددی وجود دارد که اکثرشان به رنگ زرد و مشکی هستند . در گوا استفاده از این تاکسی موتوری ها بسیار مرسوم است . به این دلیل که هم کرایه آن ها مناسب است و هم اینکه مسیرهایی را می توان با آن ها طی کرد که اتوبوس ها و دیگر وسایل نقلیه عمومی گوا در آن مسیرها تردد نمی کنند . البته باید این تجربه سفر به گوا را به خاطر داشته باشید که بعضی از راننده های این تاکسی های موتوری کرایه را دوبله حساب می کنند و شما حتما باید از آن ها تخفیف بگیرید .

 

از تاکسی موتوری های گوا استفاده کنید ، زیما سفر

 

در گوا اسکناس های خرد داشته باشید

 

آخرین نکته کاربردی که باید درباره سفر به گوا به شما بگوییم ، این است که شما همیشه باید اسکناس های خرد در گوا همراهتان داشته باشید . چراکه اگر یک اسکناس درشت به فروشنده های گوا تحویل بدهید ، به احتمال زیاد بقیه پول را به شما نخواهند داد . اگر بودجه شما هم برای سفر به گوا کم است و تک تک روپیه هایتان برایتان اهمیت دارد ، بهتر است که به این موضوع توجه کنید و حواستان باشد که همیشه بقیه پولتان را از فروشنده های گوا پس بگیرید . برای رزرو تور ارزان گوا می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

در گوا اسکناس های خرد داشته باشید ، زیما سفر

۰۳ شهریور ۱۴۰۰

نظرات کاربران