۰۲۱۷۴۶۳۴
آیا ارمنستان ویزا می خواهد ؟

آیا ارمنستان ویزا می خواهد ؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

آیا ارمنستان ویزا می خواهد ؟

 

ارمنستان کشور هم مرز ما ، زیبایی های متعددی دارد . این کشور با کلیساهای تاریخی ، اماکن دیدنی ، جاذبه های توریستی ، جاذبه های طبیعی و همین طور اماکن تفریحی و حال و هوای خوبی که دارد ، به یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی ایرانیان تبدیل شده است . این کشور مردمان مهربانی هم دارد و از طرفی یک سری دانشگاه های خوب نیز در آن ساخته شده است . این دلایل باعث شده اند که افراد زیادی در طول سال قصد سفر به ارمنستان را به دلایل مختلف از جمله توریستی ، کاری و همین طور تحصیلی داشته باشند . حالا سوال اینجاست که آیا برای سفر به ارمنستان نیاز به اخذ ویزا وجود دارد ؟ چگونه می توان ویزای ارمنستان را دریافت کرد ؟ سفارت ارمنستان در تهران کجاست ؟ با ما در زیما سفر همراه باشید تا در این مطلب به این سوالات شما پاسخ دهیم .

 

آیا ارمنستان ویزا می خواهد ، زیما سفر

 

ویزای ارمنستان برای سفر توریستی

 

اگر شما قصد سفر به ارمنستان را برای مقاصد توریستی و گردشگری دارید ، باید این را بدانید که اصلا قبل از سفر نیازی به مراجعه به سفارت ارمنستان در تهران ندارید . کافی است که تور ارمنستان را رزرو کنید و همراه با پاسپورتتان از طریق زمینی یا هوایی راهی ارمنستان شوید . در این صورت در لحظه ورودتان به خاک ارمنستان چه در مرز زمینی و چه در فرودگاه ارمنستان به شما ویزا داده می شود . لازم به ذکر است که شما با این ویزا می توانید به مدت 90 روز یعنی سه ماه در ارمنستان اقامت داشته باشید . اما سوال این است که اگر هدفمان از سفر به ارمنستان توریستی نبود و می خواستیم بیش از 90 روز در ارمنستان اقامت داشته باشیم ، باید چه کار کنیم ؟ در ادامه در این باره به شما توضیح می دهیم .

 

ویزای ارمنستان برای سفر توریستی ، زیما سفر

 

ویزای ارمنستان برای هدف های غیر توریستی

 

اگر شما هدفی مثل تحصیل ، کار و یا تجارت را در ارمنستان دارید ، باید حتما ویزای ارمنستان را برای هدف مورد نظرتان تهیه کنید . شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه های ارمنستان ویزای تحصیلی ارمنستان را دریافت کنید و یا برای تجارت و کار در این کشور ویزای کاری ارمنستان را اخذ کنید . گفتنی است که اگر کسی پاسپورت دولتی یا پاسپورت دیپلماتیک نیز داشته باشد ، می تواند به ترتیب برای اخذ ویزای رسمی ارمنستان و ویزای دیپلماتیک ارمنستان اقدام کند . گذشته از این ها ، یک نوع ویزا تحت عنوان ویزای ترانزیت ارمنستان نیز صادر می شود که مخصوص کسانی است که می خواهند از طریق ارمنستان به یک کشور دیگر سفر کنند .

 

ویزای ارمنستان برای هدف های غیر توریستی ، زیما سفر

 

آدرس سفارت ارمنستان در تهران

 

همان طور که می دانید یک سفارت تحت عنوان سفارت ارمنستان در تهران وجود دارد که شما با مراجعه به آن می توانید برای اهداف مختلفی که از سفر به ارمنستان دارید ، ویزای ارمنستان را دریافت کنید و با در دست داشتن آن در یک مدت مشخص در خاک این کشور اقامت داشته باشید . معمولا گرفتن ویزای ارمنستان برای ایرانیان خیلی سخت نیست . اما مساله اینجاست که شما بدون داشتن وقت سفارت ارمنستان نمی توانید به این سفارت در تهران مراجعه کنید . بلکه حتما باید قبل از مراجعه ، وقت سفارت ارمنستان را دریافت کرده باشید . حالا سوال اینجاست که چگونه می توان وقت سفارت ارمنستان را گرفت و برای این منظور باید چه اقداماتی انجام داد ؟

 

آدرس سفارت ارمنستان در تهران ، زیما سفر

 

نحوه گرفتن وقت سفارت ارمنستان

 

گرفتن وقت سفارت ارمنستان خیلی ساده است . برای گرفتن وقت سفارت ارمنستان در تهران دو راه پیش رو دارید . اول اینکه با سفارت ارمنستان در تهران به شماره تلفن 66704833 و 66700657 تماس بگیرید و یا اینکه با ارتباط با ایمیل سفارت ارمنستان به آدرس armiranembassy@mfa.am درخواست خود مبنی بر گرفتن وقت سفارت ارمنستان را به اطلاع مسئولین سفارت ارمنستان در تهران برسانید .

 

نحوه گرفتن وقت سفارت ارمنستان ، زیما سفر

 

ویزای الکترونیک ارمنستان

 

در نهایت باید این را بدانید که یک نوع ویزای الکترونیک نیز برای ارمنستان صادر می شود که شهروندان کشورهای مختلف می توانند از طریق مراجعه به سامانه صدور ویزای الکترونیکی ارمنستان به آدرس https://iran.mfa.am/en نسبت به دریافت آن اقدام کنند . اما وقتی که شما به عنوان یک ایرانی به این وب سایت مراجعه می کنید ، به شما گفته می شود که شما می توانید ویزای فرودگاهی ارمنستان را به محض ورود به خاک این کشور دریافت کنید و امکان اقدام برای اخذ ویزای الکترونیکی ارمنستان برای ایرانیان وجود ندارد . برای رزرو تور ارزان ارمنستان می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

ویزای الکترونیک ارمنستان ، زیما سفر

۰۹ شهریور ۱۴۰۰

نظرات کاربران