۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به آلانیا

بهترین زمان سفر به آلانیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

در چه فصلی به آلانیا سفر کنیم ؟

 

آلانیا یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است و مسلما فصلی برای سفر به این شهر ساحلی مناسب است که اولا دمای هوای آلانیا در آن فصل مناسب باشد و دوما اینکه باران شدیدی در آن فصل در آلانیا نبارد . با داشتن این نکته در ذهن ، با ما در زیما سفر همراه باشید تا با هم آب و هوای آلانیا در فصل های مختلف را بررسی کنیم و ببینیم که بهترین فصل برای سفر به آلانیا کدام فصل است . با خواندن این مطلب می توانید متوجه شوید که در زمانی که شما برای سفر به آلانیا مد نظر دارید ، آب و هوای آلانیا به چه صورت است و شما باید انتظار چه جور هوایی را در آن فصل در آلانیا داشته باشید .

 

در چه فصلی به آلانیا سفر کنیم ، زیما سفر

 

آب و هوای آلانیا در فصل بهار

 

در طول بهار که از اواسط اسفند شروع می شود و تا اواسط خرداد ادامه پیدا می کند ، آلانیا هوای بسیار مطبوعی را تجربه می کند . در این فصل میانگین دمای هوای آلانیا در طول روز حدود 17 درجه سانتیگراد است . البته همان طور که گفته شد این عدد میانگین است و گاهی اوقات دمای هوا از مرز 20 درجه سانتیگراد نیز بیشتر می شود . البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که این دمایی که در موردش صحبت کردیم ، دمای میانگین آلانیا در طول روز است و مسلم است که در طول شب های بهاری هوای آلانیا خنک تر می شود و معمولا دمای 9 درجه سانتیگراد را در طول شب تجربه می کند . سفر به آلانیا در فصل بهار سه مزیت دارد که یکی از آن ها این است که در این فصل حجم باران در آلانیا کم است ، دوم اینکه آلانیا به نسبت در این فصل خلوت است و سوم اینکه سفر به آلانیا در بهار ارزان است . اما ایرادی که به سفر به آلانیا در فصل بهار وارد است ، این است که در این فصل هنوز دمای آب دریا سرد است و شما نباید انتظار شنا کردن در دریای آلانیا را در فصل بهار داشته باشید . اما به جایش می توانید از استخرهای آب گرم آلانیا استفاده کنید و همچنین از هوای دلچسب آلانیا برای تفریح و گشت و گذار در این شهر ساحلی بهره ببرید .

 

آب و هوای آلانیا در فصل بهار ، زیما سفر

 

آب و هوای آلانیا در فصل تابستان

 

آلانیا تابستان های بسیار جذابی دارد . در این فصل دمای هوای آلانیا تا حدود 31 درجه سانتیگراد بالا می رود و هوای خیلی گرمی را تجربه می کند . اما خوبیش این است که در فصل تابستان دمای آب دریا به اندازه کافی برای شنا کردن گرم می شود . این یعنی توریستانی که در فصل تابستان به آلانیا سفر می کنند ، می توانند هرچقدر که دلشان می خواهد در دریای آلانیا و استخرها و پارک های آبی این شهر توریستی بازی و تفریح کنند . مزیت دیگر سفر تابستانی به آلانیا این است که در این فصل مقدار بارش باران در آلانیا خیلی کم است و همه مسافران این شهر می توانند از روزهای آفتابی آلانیا نهایت استفاده را ببرند .

 

آب و هوای آلانیا در فصل تابستان ، زیما سفر

 

آب و هوای آلانیا در فصل پاییز

 

در فصل پاییز هوای آلانیا مثل فصل تابستان آفتابی است و در ضمن در این فصل نیز دمای آب دریای آلانیا به حدی گرم است که توریستان بتوانند در آن شنا کنند . این یعنی فصل پاییز نیز می تواند فصل ایده آلی برای سفر به آلانیا باشد . البته باید این را هم بدانید که از اواسط پاییز به بعد ، آب و هوای آلانیا تغییرات محسوسی می کند و شما باید انتظار این را داشته باشید که از اواسط آبان به بعد در آلانیا باران ببارد . پس اگر دلتان نمی خواهد که در روزهای اقامتتان در آلانیا باران ببارد ، بهتر است که نیمه اول پاییز را برای سفر به آلانیا انتخاب کنید . اما اگر با بارش احتمالی باران مشکلی ندارید ، می توانید در هر ماهی از پاییز راهی آلانیا بشوید .

 

آب و هوای آلانیا در فصل پاییز ، زیما سفر

 

آب و هوای آلانیا در زمستان

 

زمستان را مرطوب ترین فصل آلانیا می شناسند . ماجرا از این قرار است که در فصل زمستان بیشترین مقدار باران در آلانیا بارش پیدا می کند . به همین دلیل هم هست که محبوبیت آلانیا در بین توریستان سراسر دنیا در فصل زمستان کمتر از همیشه می شود . البته این را هم بگوییم که همین کم شدن محبوبیت از یک نظر یک فرصت تلقی می شود . چرا که در این فصل می توان با کمترین بودجه ممکن به آلانیا سفر کرد . البته این سفر به شرطی می تواند برای شما جذاب باشد که اولا با بارش باران مشکلی نداشته باشید و دوما اینکه تجربه ورزش های آبی و ساحلی خیلی برایتان اهمیت نداشته باشد . با همه صحبت هایی که شد ، می توان گفت که فصل بهار و فصل پاییز بهترین فصل ها برای سفر به آلانیا هستند . چرا که در این دو فصل هم آلانیا آنچنان شلوغ نیست و هم اینکه هوای این شهر مطبوع است . از طرفی فصل تابستان نیز یک فصل ایده آل برای تجربه تفریحات ساحلی در آلانیا محسوب می شود . برای رزرو ارزانترین تور آلانیا می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .  

 

آب و هوای آلانیا در زمستان ، زیما سفر

 

۰۳ مهر ۱۴۰۰

نظرات کاربران