۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به گوانجو

بهترین زمان سفر به گوانجو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

چه زمانی به گوانجو سفر کنیم ؟

 

گوانجو شهری زیبا در چین است که هم برای تجارت و هم برای گشت و گذار و تفریح شهر درجه یکی محسوب می شود . شما می توانید بسته به اینکه هدفتان از سفر به گوانجو چیست ، بهترین زمان سفر به گوانجو را برای خودتان مشخص کنید . ما در زیما سفر در ادامه به شما می گوییم که گوانجو در فصل های مختلف سال چه آب و هوایی دارد ، بهترین زمان سفر به گوانجو از نظر مطبوعی آب و هوا چه زمانی است ، در چه بازه زمانی از سال هوای گوانجو آلوده می شود و کسانی که ریه های حساسی دارند باید در چه زمانی راهی گوانجو شوند و از طرفی درباره تاریخ برگزاری نمایشگاه کانتون گوانجو که خیلی از توریستان به خاطر شرکت در آن به گوانجو سفر می کنند نیز صحبت می کنیم .

 

چه زمانی به گوانجو سفر کنیم ، زیما سفر

 

آب و هوای گوانجو

 

گوانجو روزهای آفتابی و بارانی زیادی را در طول سال به چشم می بیند ، اما برف در آن نمی بارد . تابستان های گوانجو طولانی ، گرم و مرطوب و زمستان هایش کوتاه ، معتدل و آفتابی هستند. این شهر گرم ترین روزهای سال را از اواسط اردیبهشت ماه تا اواسط آبان ماه تجربه می کند . به صورتی که در طول این ماه ها ، در اغلب روزها دمای گوانجو از مرز 30 درجه سانتیگراد هم فراتر می رود . از آن طرف از اواسط آذر تا تا اواسط اسفند هوای گوانجو خنک تر از همیشه می شود و معمولا در طول روز دمای حدود 20 درجه سانتیگراد را تجربه می کند . گفتنی است که در طول این ماه ها ، به ندرت پیش می آید که در طول شب دمای هوای گوانجو از 10 درجه سانتیگراد پایین تر بیاید و این بدین معنی است که سرمای زیاد در هیچ زمانی از سال در گوانجو احساس نمی شود . این را هم بگوییم که هوای گوانجو از اواسط فروردین تا اواسط شهریور بارانی و همین طور طوفانی می شود . با این تفاسیر بهترین زمان سفر به گوانجو چه زمانی است ؟

 

آب و هوای گوانجو ، زیما سفر

 

بهترین زمان سفر به گوانجو

 

فصل های پاییز و زمستان را به عنوان بهترین زمان سفر به گوانجو معرفی می کنند . اگر دقیق تر بگوییم از اواسط مهر تا اواسط فروردین سال بعد ، هوای گوانجو معتدل می شود و بهتر از همه اینکه شدت باران ها در آن از همیشه کمتر می شود . خوب است این را بدانید که در حوالی اواسط آذر تا اواسط دی ، پاییز رنگارنگ را می توان در طبیعت این شهر مشاهده کرد و با این حساب باید بگوییم که این ماه زمان بسیار خوبی برای سفر به گوانجو برای عکاسی است . البته از اواسط بهمن تا اواسط خرداد نیز که گوانجو پر از گل های رنگارنگ می شود و بازارهای گل در سطح این شهر برپا می شوند ، طبیعت این شهر برای عکاسی عالی است .

 

بهترین زمان سفر به گوانجو ، زیما سفر

 

آلودگی هوای گوانجو

 

در گوانجو تعداد ماشین ها به نسبت جمعیت از بیشتر شهرهای چین بیشتر است . از طرفی این شهر کارخانه های متعددی دارد و همین مساله باعث شده که گوانجو به یکی از آلوده ترین شهرهای چین تبدیل شود . البته با تدبیرهایی که در این سال های اخیر اندیشیده شده ، دیگر گوانجو در لیست آلوده ترین شهرهای جهان جای ندارد و اوضاع به وخیمی قدیم نیست . اما با این حال کسانی که ریه حساسی دارند ، بهتر است که از اواسط آبان تا اواسط دی که آلودگی در گوانجو کمتر از همیشه می شود ، به این شهر سفر کنند و در ضمن در روزهایی که هوا آلوده تر است ، حتما از ماسک استفاده کنند .

 

آلودگی هوای گوانجو ، زیما سفر

 

زمان برگزاری نمایشگاه کانتون

 

بزرگترین نمایشگاه تجارت چین در شهر گوانجو و تحت عنوان نمایشگاه کانتون برگزار می شود . این نمایشگاه که دو بار در طول سال برپا می شود ، گردشگران متعددی را از سراسر دنیا جذب این شهر زیبا در چین می کند . این نمایشگاه معمولا در بازه زمانی اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت و یک بار هم از اواخر مهر تا اواسط آبان برگزار می شود . نکته اینجاست که اگر قصد شرکت در این نمایشگاه را دارید ، باید در یکی از این دو بازه زمانی راهی گوانجو شوید و اگر هم قصد گردش و تفریح در گوانجو را دارید و شرکت در این نمایشگاه برایتان اهمیتی ندارد ، بهتر است که از سفر به گوانجو در این زمان ها خودداری کنید تا با کمبود هتل و قیمت بالاتر هتل ها در گوانجو رو به رو نشوید . برای رزرو تور ارزان گوانجو می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

زمان برگزاری نمایشگاه کانتون ، زیما سفر

۲۰ مهر ۱۴۰۰

نظرات کاربران