۰۲۱۷۴۶۳۴
اشتباهات متداول در سفر به پوکت

اشتباهات متداول در سفر به پوکت

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اشتباهات متداول در سفر به پوکت

 

پوکت از آن مقاصد گردشگری است که سفر به آن برای هر کسی می تواند جذاب باشد . پوکت جزیره ای است که هر نوع تفریحی در آن برای توریستان دلچسب است و در کل سفر به آن تجربه دلنشینی برای گردشگران است . اما مساله ای که وجود دارد ، این است که خیلی وقت ها توریستان یک سری اشتباهات تکراری را در سفر به پوکت مرتکب می شوند که شاید ساده به نظر بیایند ، اما بعدا باعث پشیمانی آن ها می شوند . با ما در زیما سفر همراه باشید تا یک به یک با هم اشتباهات متداول در سفر به پوکت را با هم بررسی کنیم تا شما درگیر این اشتباهات نشوید .

 

اشتباهات متداول در سفر به پوکت ، زیما سفر

 

اشتباه اول - اینکه فقط در تایلند پد تای بخورید !

 

پد تای یک غذای بسیار خوشمزه است و در این هیچ شکی نیست . اتفاقا به همه توریستان توصیه می شود که این غذا را در تور پوکت امتحان کنند . اما مشکل اینجاست که بعضی از توریستان هر روز در تایلند پد تای می خورند و از امتحان کردن غذاهای دیگر پرهیز می کنند . به شما توصیه می کنیم که جدای از اینکه پد تای و غذاهای نودلی دیگر را در پوکت نوش جان می کنید ، غذاهای دریایی این جزیره را نیز امتحان کنید . چرا که غذاهای دریای پوکت بسیار معروف هستند و حیف است که از آن ها بی نصیب بمانید .

 

اشتباه اول- اینکه فقط در تایلند پد تای بخورید ، زیما سفر

 

اشتباه دوم - اینکه به پرچم های قرمز رنگ سواحل توجه نکنی د!

 

خیلی از توریستان در پوکت به پرچم های قرمز رنگ نصب شده در سواحل تایلند توجهی نمی کنند و این یک اشتباه بزرگ است . یادتان باشد که پرچم های قرمز رنگ به این معنی هستند که شما نباید در آن سواحل شنا کنید . مهم نیست که شما چقدر شناگر ماهری هستید ، در هر صورت باید به این مساله دقت کنید و از شنا در سواحلی که خطرناک هستند ، پرهیز کنید تا خدای نکرده مشکلی برایتان پیش نیاید .

 

اشتباه دوم- اینکه به پرچم های قرمز رنگ سواحل توجه نکنید ، زیما سفر

 

اشتباه سوم - اینکه در بازارهای پوکت تخفیف نگیرید !

 

به شما توصیه می کنیم که اگر قصد خرید یک وسیله ، کالا یا لباس را در بازارهای پوکت داشتید ، حتما سعیتان را برای گرفتن تخفیف به کار بگیرید . برای این منظور بهتر است که اول درخواست 60 تا 70 درصد تخفیف را از فروشنده داشته باشید تا در نهایت بتوانید سر یک قیمت مناسب با فروشنده به توافق برسید . این یک اشتباه بزرگ است که بدون گرفتن تخفیف یک جنس را از فروشنده های بازارهای پوکت خریداری کنید .

 

اشتباه سوم- اینکه در بازارهای پوکت تخفیف نگیرید ، زیما سفر

 

اشتباه چهارم - استفاده نکردن از ضد آفتاب در پوکت !

 

احتمالش زیاد است که شما هم در سفر به پوکت عاشق آفتاب دلچسبش شوید و دلتان بخواهد که ساعت ها زیر آفتاب پوکت دراز بکشید و ریلکس کنید . اما باید این را به یاد داشته باشید که آفتاب های پوکت می توانند پوست شما را بسوزانند و مسلم است که هیچ کسی دلش نمی خواهد که در طول سفر دچار آفتاب سوختگی شود . پس حتما در آفتاب گرفتن تعادل را رعایت کنید و حتما از کرم های ضد آفتاب در زمان تفریح در پوکت استفاده کنید .

 

اشتباه چهارم- استفاده نکردن از ضد آفتاب در پوکت ، زیما سفر

 

اشتباه ششم - نگرفتن بیمه در زمان اجاره موتورسیکلت در پوکت !

 

شاید شما هم فکر کنید که هزینه کردن برای بیمه اتلاف پول است . اما ما به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید در پوکت ماشین یا موتورسیکلت اجاره کنید ، حتما برای بیمه هزینه کنید . چرا که در این صورت خیالتان از هر بابت راحت تر خواهد بود .

 

اشتباه ششم- نگرفتن بیمه در زمان اجاره موتورسیکلت در پوکت ، زیما سفر

 

اشتباه هفتم - انتخاب یک هتل بدون استخر در پوکت در فصل بارانی !

 

همان طور که می دانید در فصل بارانی سال در پوکت باران های زیادی می بارد . در بعضی از روزهای فصل بارانی در پوکت ، امکان شنا در دریای پوکت وجود ندارد و پرچم های قرمز رنگ در سواحل این جزیره نصب می شوند . در نتیجه بهتر است که اگر می خواهید در فصل بارانی سال یعنی از اواسط خرداد تا اواسط آذر به پوکت سفر کنید ، حتما هتلی را انتخاب کنید که یک استخر زیبا داشته باشد . در این صورت می توانید هر وقت که دریا آرام بود ، در اقیانوس شیرجه بزنید و هر وقت که شرایط دریا مساعد نبود ، از استخر زیبای هتلتان برای شنا کردن بهره ببرید .

 

اشتباه هفتم- انتخاب یک هتل بدون استخر در پوکت در فصل بارانی ، زیما سفر

 

اشتباه هشتم - بستن یک چمدان بیش از اندازه سنگین برای سفر به پوکت !

 

پوکت در سراسر سال هوای گرمی دارد . خنک ترین دمایی که پوکت می تواند تجربه کند ، در حدودا  24 درجه سانتی گراد است که آن هم نادر است و فقط در حوالی دی ماه اتفاق می افتد . با این حساب شما به تنها لباس هایی که در پوکت به آن ها نیاز پیدا می کنید ، لباس های خنک و تابستانی مثل تی شرت های نازک و شلوارک های نخی است . پس بهتر است که برای سفر به پوکت از همراه داشتن لباس هایی که آنقدرها خنک نیستند ، خودداری کنید و چمدان خودتان را بیش از اندازه پر از لباس نکنید . مخصوصا اینکه احتمالا در پوکت خرید نیز انجام خواهید داد و بهتر است که در چمدانتان جای خالی برای لباس ها و وسایل خریداری شده داشته باشید .

 

اشتباه هشتم- بستن یک چمدان بیش از اندازه سنگین برای سفر به پوکت ، زیما سفر

 

اشتباه نهم - تفریح در یک ساحل مشخص در پوکت !

 

خوب است این را بدانید که حدود 40 ساحل در پوکت وجود دارد که از نظر شکل و شمایل و امکانات با همدیگر متفاوت هستند . به شما توصیه می کنیم که تمام وقتتان و تمام روزهایتان را به تفریح در یک ساحل مشخص اختصاص ندهید و تا می توانید ، از سواحل مختلف در پوکت دیدن کنید . بعضی از سواحل خوب پوکت کمی از مرکز شهر دور هستند و شما باید با یک تاکسی خودتان را به آن ها برسانید .

 

اشتباه نهم- تفریح در یک ساحل مشخص در پوکت ، زیما سفر

 

اشتباه دهم - استفاده نکردن از خدمات ماساژ ساحلی در پوکت !

 

ماساژهای ساحلی در پوکت بسیار ارزان هستند و شما تقریبا در هر ساحلی در پوکت می توانید خدمات ماساژ ساحلی را دریافت کنید . با توجه به قیمت های مناسبی که ماساژهای ساحلی پوکت دارند و با توجه به حجم آرامشی که فراهم می کنند ، واقعا حیف است که شما این تجربه را در پوکت از خودتان دریغ کنید . برای رزور تور ارزان پوکت می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

اشتباه دهم- استفاده نکردن از خدمات ماساژ ساحلی در پوکت ، زیما سفر

۲۲ مهر ۱۴۰۰

نظرات کاربران