۰۲۱۷۴۶۳۴
آب و هوای مالزی - قسمت دوم

آب و هوای مالزی - قسمت دوم

وارد قسمت دوم مقاله آب و هوای مالزی می شویم. این مقاله به توریست های تور مالزی این امکان را می دهد تا با انتخاب فصل مناسب، زمان سفر خود را به درستی انتخاب نمایند و از سفر خود به مالزی بیشترین بهره را ببرند. همراه زیما سفر پارس باشید تا با آب و هوای مالزی بیشتر آشنا شوید. خواندن این مقاله کمک شایانی برای ماهی که میخواهید سفر کنید را برای شما به ارمغان می آورد.

ماه می در مالزی، ماه غواصی در اقیانوس

اگر شما علاقه مند به شنا در زیر آب و غواصی هستید، این ما زمان مناسبی برای بازدید از سواحل شرقی است. چندین مایل ساحل ماسه ای سفید و زیبا ترکیب شده با آب فیروزه ای دریاها، که در آن ماهی های صورتی و سبز در حال رقص و شنا در آب و صخره های مرجانی هستند. ساحل غربی همچنان آفتابی است، اما آماده چند رعد و برق شدید در بعد از ظهر باشید. اگر علاقه مند به شکار لحظات رعد و برق هستید و از آن لذت می برید، به تماشای سواحل غربی بروید. در برخی از سال ها، ماه رمضان ممکن است در ماه می آغاز شود. این زمانی است که مسلمان روزه می گیرند و نماز می خوانند و به هنگام غروب آفتاب افطار می کنند (که در مالزی، معمولا حدود ساعت 7:00 بعد از ظهر است).

بارش: 17 روز

درجه حرارت: 82 درجه فارنهایت (28 درجه سانتیگراد)

 

ماه ژوئن مالزی و جت اسکی

یک ماه گرم و خشک که اکثرا در مالزی اتفاق می افتد. در سواحل غربی بارش های اندکی را ممکن است مشاهده کنید اما معمولا 1-2 ساعت بیشتر طول نمی کشد. غواصی، شنا در زیر آب، جت اسکی فعالیت های محبوب در هر دو ساحل شرقی و غربی مالزی (صباح و ساراواک) هستند، بنابراین بهتر است بهترین عینک خود را به همراه داشته باشید. اگر ماه رمضان در ماه می آغاز شود، عید فطر در ماه ژوئن خواهد بود. این عید را از دست ندهید - خانه های باز، لباس های جدید رنگارنگ و غذای چرب و شیرین چیزهایی هستند که با آنها مواجه خواهید شد و همه چیز برای داشتن  تور مالزی  برقرار است.

بارش: 15 روز

درجه حرارت: 82 درجه فارنهایت (28 درجه سانتیگراد)

جولای در مالزی چگونه است؟

آیا باران را دوست ندارید؟ این ماه زمانی است که باد و باران در سواحل غربی غالب می شود و بهتر است بیشتر در سواحل شرقی (سواحل شرقی و مالزی شرقی) اوقات خود را بگذرانید. در حقیقت، شما حتی می توانید از جشنواره موسیقی جهانی جنگل بارانی در ساراواک دیدن کنید. این مجموعه در سال 1998 تاسیس شده است که یکی از مشهورترین جشنواره های موسیقی در آسیای جنوب شرقی می باشد. بیش از 20،000 نفر برای شرکت در این جشنواره از تور مالزی استفاده  می کنند که شامل کارگاه ها، جلسات فشرده، کنسرت های کوچک و اجراهای شبانه می باشد.

بارش: 15 روز

درجه حرارت: 82 درجه فارنهایت (28 درجه سانتیگراد)

آگوست و فستیوال های مالزی

ساحل غربی همچنان مرطوب است، بنابراین فعالیت ها در فضای باز محدود می باشد اما اگر از حضور در ردانگ و KK لذت بردید می توانید از فستیوال جورج تاون در پنانگ دیدن کنید، یک رویداد ماهانه از میراث هنر، فرهنگ و اجتماع. اکثر فعالیت ها در فضای بسته هستند بنابراین میتوانید ظاهر شیک خود را حفظ کنید. آگوست یکی از بهترین زمان برای تور مالزی است. روز استقلال مالزی - که به نام 'Hari Merdeka' شناخته می شود - نیز در ماه آگوست (در روز 31 ام) برگزار می شود. این تعطیلات ملی با نمایش های شناور، دسته بندی ها، کنسرت ها و مسابقات جشن گرفته می شوند و هرساله تور مالزی به این کشور برقرار می شود.

بارش: 17 روز

درجه حرارت: 82 درجه فارنهایت (28 درجه سانتیگراد)

سپتامبر و طوفان های شدید دریایی

این مرطوب ترین ماه در سواحل غربی و در صباح است. طوفان های زیاد و شدیدی وجود دارند که ممکن است سقف خانه شما را تخریب کنند. ترافیک نیز یک دردسر در روزهای بارانی، به ویژه در کوالالامپور (یک امر معمول است که شما 1-2 ساعت در ماشین خود در ترافیک بمانید) است. اگرچه صباح در معرض بارش های شدید قرار دارد، این منطقه میزبان نمایشگاه هنر زنان صباح می باشد که در نمایشگاه هنر صباح برای نمایش آثار خلاقانه زنان برگزار می شود.

بارش: 18 روز

درجه حرارت: 81 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد)

 

۲۹ خرداد ۱۳۹۷