۰۲۱۷۴۶۳۴
13 نکته لازم برای تور هند - بخش اول

13 نکته لازم برای تور هند - بخش اول

هند کشوری پهناور با سواحل زیبا و مرداب‌های آرام، هنر، صنایع دستی و فرهنگ، مردم و ادیان جذاب و البته، تاریخ و میراث فوق‌العاده است. اما خیلی از افرادی که تا به حال به هند سفر نکرده‌اند، به خاطر سختی‌های سفر، هرگز به فکر رفتن به هند نمی‌افتند.  تور هند  چالش برانگیز، جذاب و فوق‌العاده جالب است. عظیم، چند فرهنگی، زیبایی مطلق، روحانی و جذاب؛ این کلمات به خوبی هند را خلاصه می‌کنند. هند فقط یک مقصد نیست، بلکه یک تجربه است. با این حال، اگر برای اولین بار است که می‌خواهید به هند سفر کنید، ممکن است کمی خسته‌ کننده و ترسناک باشد. اما نگران نباشید! در مطلب امروز قصد داریم شما را برای تور هند راهنمایی کنیم تا سفری بی‌نظیر، ایمن و عالی داشته باشید.

در مورد شرایط و ملزومات ورود اطلاعات کسب کنید

برای  تور هند  و ورود به هند، شما باید یک گذرنامه معتبر، ویزای هند و یک بلیط برگشت داشته باشید. اگر به عنوان یک توریست می‌خواهید از این کشور بازدید کنید و مدت اقامت شما از ۳۰ روز بیشتر نخواهد شد، برای گرفتن مجوز سفر الکترونیکی (ETA) درخواست بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ETA، به وبسایت رسمی دولت هند مراجعه کنید. قبل از ورود درخواست آنلاین بدهید.

نکات مهم در سفر به هند ، زیما سفر

آهسته و پیوسته بروید

هند کشوری پهناور و متنوع است. هند از هیمالیا در شمال گرفته تا مرداب‌های آرام در جنوب، و از حومه ساحلی در شرق گرفته تا بیابان‌های خشک در غرب، پر از مکان‌هایی است که باید با صبر و حوصله از آنها بازدید کرد. سعی نکنید همه جا را در یک بار سفر ببینید، بلکه کم کم و هر بار به یک قسمت از هند سفر کنید. توصیه می شود با «مثلث طلایی» یعنی دهلی، جیپور و آگرا شروع کنید. یا، علایق خود را دنبال کنید. اگر به معنویت علاقه دارید، به واراناسی بروید؛ برای پیاده‌روی و ماجراجویی، Himachal Pradesh منتظر شماست؛ برای خرید، قطعا باید به بمبئی و دهلی بروید؛ برای ماساژ آیورودا به کرالا، برای تجربه تعطیلات سلطنتی به راجستان، برای سواحل، ورزش‌های آبی و بقایای فرهنگ پرتغالی به گوا، و برای یک فضای فرانسوی، به پوندی‌چری بروید.

 

ماساژ آیورودا به کرالا ، زیما سفر

با توجه به آب و هوا برای تور هند برنامه‌ریزی کنید

در هند، شرایط آب و هوایی مختلف است؛ اما به طور کلی این کشور چهار فصل اولیه دارد. تابستان، زمستان، موسمی و پس از موسمی. هر منطقه شرایط آب و هوایی متفاوت خود را دارد، بنابراین فرقی نمی‌کند  تور هند  را چه ماهی از سال انتخاب کنید، چون همیشه جایی در هند هست که ارزش دیدن را داشته باشید. هیمالیا غربی، مانند لاداخ و شهرهای دامنه‌ای مانند دارجیلینگ، شیما، مانالی نای‌نیتال و ماسوری را می‌توان در تابستان دید، در حالی که بهترین زمان برای رفتن مقصدهای توریستی محبوب مانند بمبئی، کرالا، هامپی، گوا، راجستان، آگرا و واراناسی زمستان است.

آب و هوا برای تور هند ، زیما سفر

لباس مناسب بپوشید

در هند باید متناسب با مکان و آداب و رسوم لباس بپوشید. در بعضی از اماکن توریستی مانند مساجد، معابد و یا مکان‌های مقدس دیگر، باید سر خود را با روسری بپوشانید و کفش‌های خود را قبل از ورود درآورید. در شهرهای بزرگ می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید بپوشید، اما هنگام بازدید از شهرهای کوچک، لباس مناسب بپوشید. هدف از این کار هم این است که با سایر افراد جامعه یکی شوید.

لباس مناسب بپوشید ، زیما سفر

در مورد حمل و نقل در هند اطلاعات کسب کنید

با هواپیما، قطار ، اتوبوس‌های محلی، تاکسی و غیره، در هند از این سو به آن سو بروید. هند یکی از بزرگترین شبکه‌های راه آهن در جهان را دارد. برای تجربه زیبایی واقعی هند و پرداخت هزینه اندک، قطار بهترین گزینه است. هنگام سفر با قطار، حتما چمدان‌های خود را قفل و از قبل بلیط‌ تان را رزرو کنید. اتوبوس‌های کولردار نیز هر روز بین شهرهای مختلف رفت‌وآمد دارند. برای سفرهای کوتاه داخلی شهری، از خدمات تاکسی پیش پرداخت یا برنامه‌های Uber یا OLA استفاده کنید. از راه‌های دیگر رفت‌وآمد دروی شهری، اتوریکشا است. به یاد داشته باشید که ترافیک در خیابان‌های هند سنگین است، بنابراین هتل خود را چند دقیقه زودتر ترک کنید. 

حمل و نقل در هند ، زیما سفر

۰۳ تیر ۱۳۹۷