۰۲۱۷۴۶۳۴
تور کاشان

تور کاشان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

مگر می شود اهل گشت و گذار و تجربه های جذاب در سرتاسر شهرهای ایران باشید، ولی تاکنون به شهر کاشان سفر نکرده باشید. شهری محبوب در بین گردشگران که توانسته با قدمت تاریخی چند صد ساله، اماکن تاریخی با معماری بی نظیر و فضاهای گردشگری، بعنوان مهد گل و گلاب ایران در بین گردشگران و تمامی مردم دنیا جای خوش کند. کاشان شهری است به قدمت تاریخ! قدم زدن در بافت سنتی کاشان، قطع یقین برای علاقه مندان به تاریخ، خاطره ای فراموش نشدنی را بوجود می آورد؛ چرا که رفتن به این شهر، تنها یک سفر معمولی نیست؛ بلکه حفظ اماکن تاریخی در این شهر و حضور در آن مکان ها، با لمس حس و حال آن دوران، قطعا شما را مسافر تاریخ می کند. شاید بافت قدیمی این شهر از نظر کسانی که دنیای مدرن امروزی را ترجیح میدهند، آنقدر جذاب و دیدنی به نظر نرسد؛ اما مطمئن باشید فقط برای یکبار سفر، این شهر شما را مسحور خود خواهد کرد. فرصت را غنیمت بشمارید و با بستن کوله بار خود راهی دیاری شوید که لحظه به لحظه با گذر از خیابان ها و خانه های از گل و خشت آن، عطر خوش زندگی و شور و شوقی وصف ناپذیر را مهمان قلب های شما می کند. اگر شما هم خواهان اولین تجربه گردشگری خود در شهر کاشان هستید، یا تمایل دارید برای بار دیگر سرمست از زیبایی های این شهر شوید، پس با برگزیدن تور کاشان و سفری چند روزه به این شهر، خود را در دل کویر تاریخی و سوزان ایران غرق کنید.

تور کاشان ، زیما سفر

درباره تور کاشان

تور کاشان بعنوان محبوب ترین و یکی از بهترین تورهای گشت و گذار در ایران، سالیانه پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری است. کاشان در کنار بناهای تاریخی فوق العاده زیبا که نمایاگر تمدن و فرهنگ ایرانی می باشد، رایحه عطر گل محمدی که در فصل بهار هوش از سر گردشگران می برد و با مردم مهمان نوازی که با خوش رویی و خوش برخوردی از گردشگران ایرانی و خارجی استقبال می کند، توانسته به محبوبیت و شهرت جهانی دست یابد. به همین دلیل است که افراد خارجی که به قصد گشت و گذار، بار سفر به ایران را بسته اند، قطعا شهر کاشان را یکی از گزینه های انتخابی خود قرار داده اند.

پس اگر شما هم یکی از علاقه مندان بازدید و سفر به شهر قدیمی کاشان هستید، میتوانید از مسیرهای مختلفی دسترسی به این شهر را امکان پذیر کنید. کاشان، شهری در مرکز ایران که بخشی از استان اصفهان شناخته میشود، بدلیل مسافت کوتاهی که با سایر شهرهای ایران، بویژه تهران دارد، به مقصد گردشگری مناسبی برای تعطیلات آخر هفته و ایام مناسبتی تبدیل شده است. همین مسافت کوتاه باعث شده تا بسیاری از افراد با ماشین شخصی خود پا در مسیر سفر به این شهر بگذارند؛ اما هزینه های عوارض شهری که برای ماشین های شخصی در نظر گرفته شده، قیمت بنزین و... بحث تورهای مسافرتی را به میان می آورد. در کنار همه دلایل به صرفه تر بودن سفر با تور کاشان، نباید از لذت گشت و گذاری که بصورت گروهی صورت میگیرد غافل شد. لذتی که از سفرهای دسته جمعی در طول مسیر تجربه می کنید، قطعا با سفر شخصی نخواهید یافت. با وجود راه اندازی خطوط هوایی در شهر کاشان، اکثر آژانس های مسافرتی، تور کاشان را بصورت زمینی با خطوط حمل و نقل جاده ای به گردشگران ارائه میدهند. تور کاشان با حمل و نقل جاده ای هم معمولا با اتوبوس های VIP برای امنیت و راحتی بیشتر برگزار میشود و در برخی مواقع بسته به آژانس های مسافرتی و گردشگران، با قطار در بازه زمانی بیشتری صورت میگیرد. ولی عموما بدلیل اختصاص دادن تایم بیشتری از سفر به گشت و گذار در بافت تاریخی این شهر و کمتر هدر رفتن وقت در طول مسیر، تور کاشان با اتوبوس بهترین گزینه می باشد.

درباره تور کاشان ، زیما سفر

مراکز خرید کاشان

نمی شود به کاشان سفر کنید و از بازار سنتی این شهر بگذرید. این بازار که از قدیمی ترین بازارهای ایران نیز شناخته می شود، با گرد هم قرار دادن اصناف شغلی مختلف از قبیل زرگر، مسگر، ریسمان فروش، کفش دوزی و... رنگ و رونقی به بافت شهر بخشیده اند. تنها دلیل مشهوریت گردشگری این بازار به اصناف و مراکز خرید موجود در آن ختم نمی شود، بلکه قرارگیری عناصر متعدد دیگری همچون معماری خاص تیمچه امین الدوله، مسجد آقا بزرگ، آب انبارها و کاروانسراهای قدیمی، زیبایی این نقطه از کاشان را برای گردشگران چند برابر کرده است. بافت تاریخی شهر کاشان، گرچه تا حدود زیادی حفظ شده است؛ ولی باتوجه به زندگی امروزه مردم و گذراندن روزمرگی های آنها، در بخش هایی از شهر کاشان نیز شاهد مراکز خرید و مجتمع های تجاری تازه تاسیس خواهیم بود. یکی از این مراکز، بازار بزرگ صفویه است که جز قدیمی ترین مراکز خرید در کاشان شناخته می شود. در واقع این بازار یک پاساژ دو طبقه ای است که گردشگران و دیگر افراد برای خرید انواع کالاهای مورد نیاز خود میتوانند به آنجا مراجعه نمایند. مجتمع تجاری سبز، مرکز خرید شفق و مرکز خرید سپید نیز واقع شده در مرکز شهر کاشان، میتواند گزینه خوبی برای خرید انواع لوازم، پوشاک و... باشد.

مراکز خرید کاشان ، زیما سفر

مراکز تفریحی کاشان

با رفتن و دیدن تپه های سیلک با تاریخ 7500 ساله، به قدمت تاریخی بودن شهر کاشان پی خواهید برد. جایی که آثار جرقه هایی از نخستین حضور زندگی افراد را در آنجا احساس خواهید کرد. قدم نهادن بر این تپه های باستانی که در محدوده فین کاشان واقع شده اند، آرامش و حس و حالی توصیف نشدنی را با خود به همراه می آورند که کمتر گردشگری توانسته مجذوب آن نشود. حتی اگر تجربه سفر به کاشان را هم نداشته باشید، نمیشود نام حمام فین کاشان را نشنیده باشید. حمامی که بخش اعظمی از شهرت خود را علاوه بر بافت قدیمی و معماری سنتی، بدلیل داستان های تاریخی مربوط به قتل امیرکبیر کسب کرده است. وجود باغ فین کاشان با حمام تاریخی، باغ سرسبز و آب نماهایی که با جریان یافتن در دل باغ، حس سر زندگی و نشاط را به گردشگران القا میکند، درکنار هم مجموعه بینظیر و دیدنی را برای گردشگران بوجود آورده است. مراکز تفریحی و دیدنی شهر کاشان در مقایسه با مقیاس خود شهر بسیار است. ضمن همه این مجموعه ها، خانه های سنتی بسیاری همچون خانه طباطبایی ها، خانه عباسیان، خانه عامری ها و حمام سلطان میراحمد، موزه ملی کاشان، مدرسه سلطانیه، مسجد مدرسه آقا بزرگ و... از دیگر مراکز گردشگری شهر کاشان بشمار میرود. مراکزی که نظیرشان را در هیچ کجای ایران نخواهید یافت. ضمنا در حین مسیر به سمت کاشان، در چند کیلومتری نرسیده به این شهر، میتوانید از نیاسر کاشان دیدن کنید. جایی که در فصل بهار در کنار آبشار دیدنی و عطر گل های محمدی که در گلستان این شهر به مشام میرسد، هوش را از سر رهگذران می رباید. همچنین روستای سرخ رنگ ابیانه را هم فراموش نکنید. این روستا که در چند کیلومتری بعد از شهر کاشان واقع شده، به دلیل خاک سرخ رنگ، به محلی دلنشین و سنتی تبدیل شده. جایی که مردانش با لباس های سنتی منحر به فرد و زنانش با لباس های گلدار رنگی با فروش صنایع دستی، جلوه خاصی به این مکان بخشیده اند. پس تور کاشان را انتخاب کنید تا با کمک تجارب و راهنمایی های تورلیدر، امکان دیدن و تماشای همه این مکان های جذاب را در تایم و فرصتی که در اختیار دارید از دست ندهید.

مراکز تفریحی کاشان ، زیما سفر

بهترین هتل های کاشان

معروف ترین و شناخته شده ترین هتل های کاشان را میتوان هتل امیرکبیر و هتل لوکس نگارستان در محدوده فین کاشان دانست. این مراکز تفرجگاهی از هتل هایی هستند که سالیان سال مورد پذیرش گردشگران و توریستان بسیاری بوده است.

البته با سفر به کاشان میتوانید در خانه های تاریخی که هم اکنون با بازسازی، مسافران بسیاری را می پذیرد، اقامت کنید. اقامتگاه های سنتی همچون خانه مرشدی ها، خانه منوچهری، مهینستان راهب، هتل سبز نیاسر، هتل یلو آران و بیدگل و... که شبی خاطره انگیز را با اقامت در بافت قدیمی برای شما به ارمغان می آورد.

بهترین هتل های کاشان ، زیما سفر

هزینه تور کاشان

هزینه تور کاشان هم همانند دیگر تورها مسافرتی در سرتاسر ایران، پیرو و تحت تاثیر از عوامل گوناگونی قرار می گیرد. این میزان هزینه می تواند با توجه به خدمات ارائه شده از سوی هر آژانس مهاجرتی، خطوط مسافرتی استفاده شده برای رسیدن به مقصد، محل اقامت، مدت زمان اقامت و... هزینه های مختلفی را به همراه داشته باشد. در کنار همه این مسائل، در نظر داشته باشید که هزینه تور کاشان در برخی مناسبت ها و ایام تعطیل، آخر هفته و فصل گلاب گیری در کاشان قطعا با افزایش قیمت بسیاری روبه رو خواهد بود. پس با توجه به بودجه مالی خود، بهترین زمان و بهترین تور کاشان را برای سفر در دل شهر تاریخی کاشان انتخاب کنید.

هزینه تور کاشان ، زیما سفر

بیمه در تور کاشان

اگر از حفظ سلامت جان و مال خود برای سفر با تور کاشان بیم دارید، باید بگوییم اصلا نگران نباشید. اول اینکه سعی کنید با انتخاب یک آژانس و مراکز مسافرتی معتبر اقدام به خرید تور کنید. دوم اینکه با تعلق گرفتن بیمه مسافرتی از سوی این مراکز، آنها به شما این اطمینان را خواهند داد که در طول مسیر، مراقب جان و مال شما خواهند بود. در قبال دریافت این نوع بیمه های مسافرتی، هزینه ای همراه با دیگر هزینه های پرداختی بعنوان هزینه تور کاشان از شما دریافت میشود.

بیمه در تور کاشان ، زیما سفر

سوالات متداول تور کاشان

چرا سفر با تور کاشان گزینه بهتری است؟

اگر نگرانی های مربوط به محل اقامت در طول سفر را کنار بگذاریم، با مقایسه هزینه سفر بصورت شخصی و با تور کاشان، خودتان متوجه خواهید شد که چقدر سفر با تور به صرفه تر، امن تر و بدون نگرانی خواهند بود.

بهترین موقعیت زمانی سفر به کاشان در چه فصلی است؟

تحت تاثیر قرارگرفتن کاشان از آب و هوای محدوده کویری ایران، این شهر را در فصل بهار و پاییز که هوا معتدل می باشد، دلپذیرتر کرده است.

چه مدت اقامت برای گشت و گذار در شهر کاشان نیاز است؟

شهر کاشان علی رغم وسعت کمی که دارد، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است؛ که بازدید از همه این بناهای تاریخی، در بازه دو الی سه روزه میتواند بسیار مناسب باشد.

گلاب گیری در کاشان در چه فصلی انجام می شود؟

با سفر در فصل بهار بویژه ماه اردیبهشت، دیدن مراسم گلاب گیری کاشان را از دست ندهید. لذتی که تماشای آن، قطعا خالی از لطف نخواهد بود.

برای دیدن مراسم گلاب گیری کاشان به کجا برویم؟

در خود شهر کاشان و برخی روستاهای اطراف این شهر همانند نیاسر، ابیانه و... شما میتوانید شاهد مراسم گلاب گیری در فصل گل و گلاب این شهر باشید.

خوراکی ها و غذاهای معروف شهر کاشان کدامند؟

از معروف ترین غذاهای محلی شهر کاشان میتوان به آبگوشت لوبیا، یتیمچه، گوشت کلم، چلو دیزی، تاس کباب، شفته، خورشت نخود آلو و... اشاره کرد که میتوانید در رستوران های محلی این شهر نوش جان کنید. توصیه میشود که حتما در سفر به کاشان این غذاهای محلی را امتحان نمایید.

سوغات کاشان چه چیزهایی است؟

عرقیجات کاشان بسیار معروف است بخصوص گلاب کاشان. خرید انواع عرقیجات و دیگر خوراکی های این شهر همانند باقلوا، سوهان، کلوچه و پشمک و... برای سوغات میتوانند انتخابی مناسب باشند.

جاذبه های گردشگری طبیعی در شهر کاشان کدامند؟

گرچه اماکن و مکان های تاریخی بیشماری در سرتاسر شهر کاشان به چشم میخورد؛ ولی در این شهر، دیدن از جاذبه های طبیعی شهر قمصر، روستای ابیانه، نیاسر، شهر نوش آباد، مقبره سهراب سپهری در اردهال کاشان و... به گردشگران پیشنهاد میشود.

چه لوازم برای سفر با تور کاشان نیاز چیست؟

علاوه بر همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه، برای راحتی در طول سفر و گشت و گذار در فضاهای مختلف، استفاده از کفش راحتی و یک کوله بار سبک و قابل حمل در کنار دیگر وسایل شخصی مورد نیاز، لازم و ضروری می باشد.

تور کاشان را چگونه تهیه کنیم؟

با کمک زیما سفر میتوانید تور کاشان مد نظر خود را بصورت حضوری، تلفنی و یا اینترنتی خریداری نمایید.

نظرات کاربران