۰۲۱۷۴۶۳۴
نکاتی در مورد فرهنگ و آداب و رسوم برای گردشگران تور دبی

نکاتی در مورد فرهنگ و آداب و رسوم برای گردشگران تور دبی

شما میتوانید برای تعطیلات و سفر به دبی با یک برنامه ریزی درست سفری خاطره انگیز داشته باشید. اما قبل از انجام این کار در مورد آن کشور تحقیق کنید و اطلاعات بیشتری داشته باشید. در اینجا ما به شما یک راهنمایی برای گذراندن تعطیلات در دبی ارائه می دهیم که با رعایت آن به میزبان خود اهانت نمی کنید. نکات کلیدی این مقاله شما را در سفر کمک کیند تا بتوانید بی هیچ مشکلی به یک تعطیلات عالی بروید.

نکات مفید در مورد فرهنگ و آداب و رسوم در دبی

اکثر کشورهای امارات متحده عربی به دین و سنت های اسلام و فرهنگ عرب و بدوی پایبند هستند. در حالی که دبی هیچ تفاوتی ندارد، طبیعت جهانگردی آن، طیف متنوعی از فرهنگ ها را در خود جای می دهد. با این حال، برخی از آداب و رسوم سنتی عربی همچنان باقی مانده اند مانند پنج نوبت نماز روزانه که مسلمانان را با بانگ اذان از مساجد در سراسر کشور فرا می خواند. گرچه فرهنگ و آداب و رسوم در دبی در مقایسه با سایر جوامع عربی کمی آزادتر است، اما قوانین اسلامی با جدیت دنبال شده و توسط گردشگران و توریست های تور دبی مورد احترام قرار می گیرد. به عنوان مذهب رسمی دبی، به گردشگران به شدت توصیه می کنیم از انتقاد در هر زمینه ای، برقراری مکالمات سیاسی و منفی گرایانه در مورد حکومت فعلی خودداری کنند. مکالمات را با ملایمت برگزار کنید و از پرداختن به مسائل مختلف اجتناب کنید. در ماه رمضان، ماه مقدس، خوردن مواد غذایی در برابر انظار عمومی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع است. بنابراین گردشگران تور دبی باید وعده های غذایی را در حریم خصوصی خود مصرف کنند. دبی با دارا بودن مناظر آفتابی، سواحل بی نظیر و پر زرق و برق و جاذبه های خارق العاده از پارک های آبی گرفته تا دامنه های اسکی سرپوشیده یک مقصد عالی برای گردشگران و گذراندن تعطیلات می باشد.

نکات مفید در مورد فرهنگ و آداب و رسوم در دبی ، زیما سفر

با وجود زرق و برق فراوان گاهی فراموش می کنید که امارات متحده عربی تحت سلطه فرهنگ اسلامی است، اما برخی از هنجارها و قواعد وجود دارند که شما باید در سفر به دبی از آنها آگاهی داشته باشید:

الکل

نوشیدن الکل در کافه ها و هتل ها در دبی کاملا قانونی است اما حاضر شدن در اماکن عمومی با حالتی مست و غیرقابل کنترل امری غیرمجاز است. فکر نکنید که می توانید با حالتی مست به خیابان بروید چرا که در اینصورت دستگیر شده و به زندان خواهید افتاد. تا زمانی که بتوانید خودتان را کنترل کنید، می توانید یک شب خوش و لذت بخش در خیابان های مملو از بارهای مختلف در منطقه بور دبی داشته باشید. فقط اطمینان حاصل کنید که یک تاکسی برای برگشت به هتل کرایه کنید.

پوشش

شما متوجه خواهید شد که زنان محلی در دبی، حجاب خود را رعایت می کنندکه یادآور این موضوع است که شما در کشوری اسلامی هستید. با این حال، دبی نسبتا پیشرفته است و شما مجبور نیستید با پوشش کامل شنا کنید. لباس های شنا در مناطق ساحلی، و نه در خیابان های عمومی، مجاز هستند. شلوارک و تی شرت به طور کلی قابل قبول است، اما شما به هنگام بازدید از مساجد، اماکن مذهبی یا مناطق قدیمی شهر باید لباس های گشاد بپوشید تا شانه، دستان و پاهای شما را پوشش دهد. زنان باید در مساجد روسری بپوشند.

پوشش در دبی ، زیما سفر

احترام و ادب

اگر شما به یک مجلس دعوت شدید (جایگاهی خصوصی در خانه که مهمانان به آنجا فراخوانده می شوند)، کفش های خود را دربیاورید. هنگامی که مهمانان جدید و یا افراد مسن وارد می شوند، از جای خود بلند شوید و مردان وقتی که یک زن وارد اتاق می شود، باید به احترام او از جای خود بلند شوند. اگر شما یک فرد مسلمان از جنس مخالف را ملاقات می کنید، به هنگام احوالپرسی با او دست ندهید مگر اینکه خود او دستش را به سوی شما دراز کند. به ویژه زنان ممکن است نخواهند با توجه به دلایل مذهبی با مردان دست بدهند. غذا و نوشیدنی را با دست راست خود دریافت کنید و با همان دست به خوردن آن مشغول شوید. این به شدت حرکتی بی ادبانه است که کف پاهای خود را به کسی نشان دهید یا با پای خود به کسی اشاره کنید. پاهای خود را در مقابل یک مهمان بلند مرتبه روی یکدیگر نیندازید. به هنگام دست دادن از تمام دست خود، و نه فقط یک انگشت، استفاده کنید. الکل یا گوشت خوک را به مهمانان مسلمان خود پیشنهاد ندهید. تا زمانیکه این قوانین ساده را به یاد داشته باشید، سفر به دبی برای شما موفقیت آمیز و لذت بخش خواهد بود.

احترام و ادب در دبی ، زیما سفر

۰۷ تیر ۱۳۹۷