۰۲۱۷۴۶۳۴
 راهنمای سفر و تور استانبول - بخش دوم

راهنمای سفر و تور استانبول - بخش دوم

در ادامه مقاله قبلی در این مطلب نیز برای سفر به استانبول برای شما اطلاعاتی در مورد شهر استانبول ترکیه داریم که خوب است قبل از سفر به استانبول مطالعه کنید.

سفر به استانبول

پرواز های بین المللی از طریق فرودگاه آتاتورک یا صبیحه گوکچن وارد ترکیه می شوند. بین این دو، آتاتورک به مرکز شهر نزدیکتر است. فرض کنید که شما در Sultanahmet یا Taksim (Beyoğlu) اقامت خواهید کرد، در اینجا چگونگی رفتن به این دو محله از فرودگاه را خواهید دید.

نکته: فرودگاه جدید استانبول در حال ساخت است و قرار است در تاریخ 29 اکتبر 2018 افتتاح شود. گفته شده است که با ظرفیت 150 میلیون مسافر سالانه بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود. فرودگاه آتاتورک پس از افتتاح عملیاتی فرودگاه جدید، بسته خواهد شد.

 

سفر به استانبول ، زیما سفر

از فرودگاه آتاتورک
به Sultanahmet:

یک تاکسی به محله سلطان احمد در حدود 54 لیره قیمت خواهد داشت. یک انتقال خصوصی نیز حدود 27 یورو هزینه خواهد داشت. اگر فکر می کنید مشکلی با استفاده از مترو همراه با چمدان های خود ندارید، این می تواند ارزانترین گزینه باشد.

برای استفاده از مترو، قطار M1A را به سمت ینی کاپی سوار شوید. در Zeytinburnu که ایستگاه ششم است، پیاده شوید. به سمت خط T1 تراموا به سمت Eminönü یا Kabataş بروید و سپس در ایستگاه Sultanahmet پیاده شوید. هر سفر در سیستم متروی استانبول 5 لیره هزینه دارد، بنابراین رفتن به محله سلطان احمد از آتاتورک 10 لیره هزینه خواهد داشت.

به Taksim:

قیمت تاکسی به Taksim حدود 67 لیره می باشد. یک انتقال خصوصی نیز حدود 32 یورو هزینه خواهد داشت. اتوبوس های شاتل فرودگاهی و اتوبوس ارزان ترین راه برای رفتن به تکسیم می باشند.

از فرودگاه خارج شوید و Havabus را به مقصد Taksim سوار شوید. آنها هر 30 دقیقه بین ساعت های 4 صبح تا 1 شب سرویس دهی می کنند و گردشگران  تور استانبول  را تا نزدیکی میدان تکسیم می برند. کرایه از فرودگاه آتاتورک 12 لیره است و سفر شما حدود 40 دقیقه طول خواهد کشید.

از فرودگاه صبیحه گوکچن (Sabiha Gêkçen)
به Sultanahmet:

قیمت تاکسی به Sultanahmet در حدود 123 لیره می باشد. یک انتقال خصوصی نیز در حدود 55 یورو هزینه خواهد داشت. اتوبوس های شاتل فرودگاهی هاو اتوبوس بسیار ارزان تر می باشند. این اتوبوس ها را به مقصد میدان تکسیم سوار شوید. قیمت بلیط در حدود 15 لیره می باشد و سفر شما حدود یک ساعت و نیم طول خواهد کشید.

از Taksim، شما می توانید یک تاکسی به سلطان احمد (حدود 17 لیره) بگیرید یا پیاده به ایستگاه مترو Taksim بروید و F1 funicular را به مقصد Kabataş سوار شوید. سوار خط T1 تراموا به سمت Bağcılar شده و در ایستگاه سلطان احمد پیاده شوید. این مسیر شامل دو سفر است، بنابراین 10 لیره هزینه خواهد داشت.

همچنین شما می توانید Havabus را از فرودگاه به Kadıköy سوار شوید. کرایه 10 لیره بوده و سفر شما حدود یک ساعت طول خواهد کشید. وقتی به Kadıköy رسیدید، به حوضه Şehir Hatları بروید و یک سفر 15 دقیقه ای با کشتی به Eminönü را تجربه کنید.

از آنجا، شما می توانید با یک تاکسی به هتل خود در سلطان احمد (5 دقیقه یا بیشتر) بروید یا پیاده به ایستگاه Eminönü بروید و تراموا T1 را به مقصد Bağcılar سوار شده و در ایستگاه سلطان احمد پیاده شوید. قیمت بلیط های کشتی های مشابه مترو است، بنابراین سفر شما از Kadıköy به Sultanahmet در حدود 10 لیره هزینه خواهد داشت.

 فرودگاه صبیحه گوکچن ، زیما سفر

به Taksim:

قیمت تاکسی به تکسیم در حدود 107 لیره می باشد. یک انتقال خصوصی نیز در حدود 55 یورو هزینه خواهد داشت. برای استفاده از شاتل فرودگاهی، Havabus به مقصد Taksim را سوار شوید که قیمتی در حدود 15لیره (مشابه مورد بالا) دارد.

چیزهایی که باید در سفر به استانبول به یاد داشته باشید

  1. برای پرداخت هزینه خدمات حمل و نقل همانطور که در بالا ذکر شد، گردشگران  تور استانبول  باید لیره ترکیه (TL) را در مقادیر کوچک (5، 10، 20) به همراه داشته باشند. گردشگران می توانند از دستگاه خودپرداز لیره دریافت کنید یا در فرودگاه بخشی از ارز همراه خود را به لیره تبدیل کنند.
  2. اگر از مترو و یا کشتی استفاده می کنید، می توانید با خرید یک Istanbulkart مقداری از پول خود را ذخیره کنید.
  3. هتل های بی شماری در استانبول وجود دارند. گردشگران تور استانبول می توانند برای رفتن به هتل تاکسی بگیرند، بهتر است که یک عکس از هتل، آدرس کامل و شماره تماس آن داشته باشید تا به راننده نشان دهید.

با تور استانبول زیما سفر پارس یک سفر به یاد ماندنی در استانبول را تجربه کنید.  تور ارزان استانبول  و  تور لحظه آخری استانبول  را از زیما سفر پارس بخواهید.

 

چیزهایی که باید در سفر به استانبول به یاد داشته باشید

۱۲ تیر ۱۳۹۷