۰۲۱۷۴۶۳۴
آنچه که قبل از سفر به بالی باید بدانید - بخش دوم

آنچه که قبل از سفر به بالی باید بدانید - بخش دوم

در ادامه مقاله قبلی در این مطلب هم نکاتی دیگر برای سفر و  تور بالی  برای شما بیان میکنیم تا بتوانید یک سفر خوب را تجربه کنید.

نکات لازم برای سفر به بالی

در سفر به بالی مراقب حیوانات وحشی و ولگرد باشید

به هنگام تقابل با حیوانات وحشی و ولگرد مراقب باشید. سگ های ولگرد در بالی بسیار زیاد است که اغلب دارای ظاهری بسیار زشت هستند. آنها ممکن است ظاهر جذابی داشته باشند، اما هاری و بیماری های دیگر، خطرات جدی هستند که در سفر به بالی است.

از بطری آب پلاستیکی استفاده نکنید

در سفر به بالی دمای بالا و رطوبت بالی باعث تبخیر آب بدن شما می شود، اما قبل از خرید یک بطری آب دیگر بهتر است محیط زیست را در نظر بگیرید. حدود سه میلیون بطری آب پلاستیکی در هر ماه در بالی به دور ریخته می شود.

برای کمک به کاهش این رقم توصیه می شود از یک بطری از جنس فولاد ضد زنگ استفاده کنید که می توانید به راحتی دوباره آن را پر کنید؛ اکثر رستوران ها و کافه ها دارای آب سردکن هایی هستند که می توانید به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه های کم از آنها استفاده کنید. در کافه Earth در Seminyak می توانید بطری های فولادی ضد زنگ خریداری کنید.

برای سفر به بالی زبان محلی را کمی یاد بگیرید

چند اصطلاح پایه ای به زبان باهاسا در اندونزی می تواند کمک زیادی در  تور بالی  به شما کند. برای شروع به موارد زیر توجه کنید: selamat pagi (صبح به خیر)، Tolong (لطفا) وkasih terima (متشکرم)

به یاد داشته باشید که فصل ارزان اغلب به معنای فصل بارانی است

هنگام برنامه ریزی سفر به بالی به زمان فصل بارانی آن توجه داشته باشید (ژانویه تا آپریل و اکتبر تا نوامبر).در این زمان تخفیف ها بسیار بالایی برای تور بالی می باشد. خوشبختانه، باران ها اغلب محدود به بارش های کم عصرگاهی است و سفر شما را به طور کلی تحت تاثیر قرار نمی دهد. اما اگر بخواهید تعطیلات خود را کلا در فضای سرپوشیده صرف کنید، ممکن است از خود بپرسید آیا ارزشش را دارد که این کار را انجام دهید.

با احترام چانه بزنید

شما می توانید برای بسیاری از اقلام و خدمات در سفر به بالی چانه بزنید، اما این کار را با احترام و با لبخند روی صورت انجام دهید. شما متوجه می شوید که فروشنده چه زمانی به حد نهایی خود می رسد و در آن زمان دیگر اصرار نکنید.

اگر شک دارید، محل را ترک کنید و از خرید کالا خودداری کنید، اگر فروشنده به دنبال شما نیامد، بدانید که قیمت را از این پایین تر نخواهد آورد.

در محدوده قوانین عمل کنید

سیستم حقوقی اندونزی ممکن است به ظاهر گیج کننده و متناقض باشد، اما اگر پلیس شما را متهم به نقض قانون کرد که ممکن است ناعادلانه باشد بهتر است بحث نکنید و جریمه آن را بپردازید. انتظار نداشته باشید که به شما به عنوان یک توریست خارجی توجه ویژه ای شود.

به اقیانوس احترام بگذارید

حتی اگر شما یک فرد ساحلی و علاقه مند به گشت و گذار و موج سواری باشید، امواج قدرتمند بالی می توانند خطرناک باشند، بنابراین به هیچ وجه در سفر و  تور بالی  تنها شنا نکنید مگر اینکه از عملکرد خود اطمینان کافی داشته باشید.

به طور متقابل به اقیانوس نیز احترام بگذارید و زباله های خود (شامل ته سیگار نیز می شود) را در آن رها نکنید . زمانی که جزر و مد می شود، آنها به درون اقیانوس کشیده می شوند که باعث تخریب اکوسیستم دریایی می شود.

نگران نباشید

بالی به طور کلی نسبت به سرفصل های مطرح شده ایمن تر است، اما نزدیک به چهار میلیون گردشگر تور بالی هر ساله از سواحل بالی دیدن می کنند، از نظر آماری طبیعی است که برخی از مسافران مشکلاتی داشته باشند.

از جشن های ایمن لذت ببرید، همیشه با یک کلاه ایمنی سوار دوچرخه یا اسکوتر شوید، محترم باشید و کاری که در کشور خودتان انجام نمی دهید را در آن انجام ندهید، با رعایت این موارد بهترین تعطیلات زندگی خود را در تور بالی تجربه خواهید کرد.

تور ارزان بالی  و  تور لحظه آخری بالی  زیما سفر پارس گزینه عالی برای سفر به بالی می باشد. با تور بالی زیما سفر پارس یک سفر خوب برای تعطیلات خود در بالی برنامه ریزی کنید.

مقاله قبل زیما سفر پارس را حتما مطالعه کنید.

آنچه که قبل از سفر به بالی باید بدانید (بخش اول)

۱۵ تیر ۱۳۹۷