۰۲۱۷۴۶۳۴
تایلند در تابستان

تایلند در تابستان

در ماه های ژوئن، جولای و آگوست، به کدام بخش های تایلند بروید؟

هنگام مسافرت به تایلند در تابستان (ژوئن، جولای و آگوست) باید بارندگی ها را در نظر بگیرید.

بادهای موسمی جنوب غربی به طور روزافزونی با روزهای بارانی به طور پیوسته تا سپتامبر و اکتبر افزایش خواهد یافت. اما اخبار خوب دیگری نیز وجود دارد: باران باعث تلطیف هوا از گرد و غبار و دود می شود و تعداد توریست ها در برخی از نقاط کمی کمتر از تعداد معمول می شود.

اگر چه فصل های بارانی تابستان جزو "فصول خلوت و کم تردد" برای گردشگران به حساب می آید، تایلند یک مقصد محبوب است که مکان های دیدنی آن توریست های زیادی را در طول سال دریافت می کند!

در حقیقت، تعداد کوهنوردان کمی افزایش می یابد، زیرا بسیاری از دانش آموزان در دوران تعطیلات مدارس خود هستند. مسافران استرالیایی که قصد فرار از زمستان در نیمکره جنوبی را دارند، اغلب سفرهای خود را به بالی آغاز می کنند، اما برخی از پروازهای ارزان برای لذت بردن از جزایر تایلند نیز برای آنها وجود دارد.

باران های تابستانی معمولا پس از دمای به شدت بالا، رطوبت و گردوغبار ناشی از Songkran در ماه آوریل خوشایند است، همچنین جشن سنتی سال نو نیز در ماه آوریل برگزار می شود.

تایلند در تابستان ، زیما سفر

بانکوک در تابستان

بانکوک در ماه های تابستان به ویژه در ماه آگوست، بسیار گرم و بارانی است.

اگرچه درجه حرارت کمتر از ماه های آوریل و می است، اما شما هرگز در بانکوک سرما نخواهید خورد. پس از غروب خورشید دما خیلی افت نمی کند. در عوض، شب ها بسیار مرطوب و آلوده خواهد بود و گازهای گلخانه ای شهری زیادی تولید می شود.

با ورود بادهای موسمی جنوب غربی، مناطق کم ارتفاع در اطراف رودخانه چائو پرایا تحت سیلاب قرار می گیرند. سیل ها هر سال شدیدتر می شوند و باعث سنگین تر شدن ترافیک در اطراف شهر می شوند.

اگرچه افزایش بارندگی بین ماه های آوریل و مه شدید است، ماه ژوئن به طور کلی باران کمتری در مقایسه با ماه می در بانکوک را دریافت می کند. بارندگی ها تا ماه سپتامبر قوی تر می شوند – از این رو این ماه، مرطوب ترین ماه در سال به حساب می آید.

میانگین درجه حرارت بانکوک در تابستان

دمای تابستان در بانکوک به طور متوسط ​​در حدود 84 درجه فارنهایت (29 درجه سانتیگراد) است که گاهی به بالاتر از 90 درجه فارنهایت نیز می رسد. در برخی از بعد از ظهرها، درجه حرارت به 100 درجه فارنهایت نیز افزایش می یابد (37.8 درجه سانتیگراد)!

شما مطمئنا به لباس های بادگیر و گشاد مناسب برای این سه روز بارانی نیاز دارید. اگر گرمای شهری غیرقابل تحمل شود، برخی از مناطق حومه شهری وجود دارند تا بتوانید از این گرما فرار کنید.

بانکوک در تابستان ، زیما سفر

چیانگ مای در تابستان

مانند بانکوک، چیانگ مای معمولا در ماه می بیشتر از ماه ژوئن بارش دریافت می کند کند، اما روزهای مرطوب تا ماه های آگوست یا سپتامبر که ماه های اوج فصول موسمی هستند، افزایش می یابد.

ماه آگوست معمولا بارانی تر از ماه جولای در چیانگ مای است. اگر تاریخ سفر شما انعطاف پذیر باشد، سعی کنید در اوایل ماه جولای به جای آگوست، وارد تایلند شوید.

به خصوص برای کمک به آسایش مسافران، معمولا آتش های بسیاری در منطقه برپا می شود تا در زیر باران از آن لذت ببرید. در نهایت هوا نیز از ذرات ناسالم معلق شسته می شود که می توانند باعث مسمومیت های تنفسی شوند.

شب ها در طول تابستان خصوصا پس از ظهرهای گرم تابستانی، گاهی اوقات در چیانگ مای بسیار سرد احساس می شود. درجه حرارت در حدود 73 درجه فارنهایت (23 درجه سانتیگراد) در پایین ترین حالت و در حدود 88 درجه فارنهایت (31 درجه سانتیگراد) در بالاترین حالت می باشد.

تابستان در چیانگ مای معمولا دلپذیر است. آوریل معمولا داغ ترین ماه در چیانگ مای است و دسامبر کمی معتدل تر است.

چیانگ مای در تابستان ، زیما سفر

جزایر تایلندی در تابستان

در تابستان، آب و هوای جزایر مختلف تایلند، متفاوت است و بستگی به این دارد که در کدام سمت تایلند اقامت دارید.

بیشترین بارش باران در خلیج تایلند در ماه ژوئن، جولای و آگوست در جزیره کوه چانگ است، اما بارندگی در جنوب جزیره کوه ساموئی و جزایر اطراف آن تا اواخر ماه اکتبر خیلی بد نیست. مرطوب ترین ماه ها در کوه ساموئی اغلب اکتبر، نوامبر و دسامبر هستند.

در همین حال، در سوی دیگر تایلند، بادهای موسمی در طول ماه می به پوکت و اطراف دریای اندامان می رسد. بارش ها در ماه دسامبر به شدت کاهش می یابند.

هنگام انتخاب یک جزیره در تایلند در تابستان، توجه داشته باشید که آب و هوا در خلیج تایلند باران کمتری خواهد داشت. Koh Samui، Koh Phangan و Koh Tao در تابستان بارش کمتری را در مقایسه با جزایر ساحل غربی تجربه می کنند.

برخی از جزایر مانند Koh Lanta در ساحل غربی تایلند عمدتا پس از ماه ژوئن طوفان های زیادی را تجربه می کنند. در این مقطع از سال، چند کسب و کار محدود باز باقی خواهند ماند، اما گزینه های زیادی برای خوردن و خوابیدن وجود نخواهد داشت. با کمی شانس، می توانید در اوایل تابستان یک ساحل کاملا خلوت که به تنهایی در آن هستید را داشته باشید.

جزایر تایلندی در تابستان ، زیما سفر

پارتی ها در تابستان

تابستان بارانی است و بنابراین یک "فصل خلوت و کم تردد" در تایلند است، اما جزایر محبوب برای برگزاری پارتی همچنان شلوغ می باشند. دانش آموزان دانشگاه ها از سراسر جهان از مزایای تابستان استفاده می کنند تا به این منطقه سفر کرده و از پارتی های موجود در جزایر مانند Koh Tao، Koh Phi Phi، و Haad Rin در Koh Phangan لذت ببرند. خانواده ها نیز این شانس را دارند که در فصلی که فرزندان آنها به مدرسه نمی روند به این منطقه شگفت انگیز سفر کنند.

تایلند تنها مکان برای برگزاری پارتی برای کوهنوردان در تابستان نیست. آب و هوا در جزایر Perhentian مالزی و جزایر گیلی در اندونزی در تابستان حتی بهتر است. حتی بالی نیز در تابستان بسیار شلوغ می باشد، زیرا مسافران برای لذت بردن از فصل خشک در بخش جنوبی آسیای جنوب شرقی یه این منطقه سفر می کنند.

تعطیلات تابستانی و جشنواره ها در تایلند

پس از Songkran در ماه آوریل و روز Coronation در تاریخ 5 می (یک تعطیلات عمومی به منظور یادبود پادشاهی Bhumibol  Adulyadej برگزار می شود)، جشنواره های بزرگ زیادی در تایلند وجود ندارد تا زمانی که تولد سلطنتی فرا برسد.

مهمترین رویداد برای مسافران، تولد پادشاه ماها وجیرالونگ کورن است که در تاریخ 28 جولای جشن گرفته می شود. این جشن نباید با روز تولد پادشاه بومیبول (پادشاه سابق تایلند) در تاریخ 5 دسامبر اشتباه گرفته شود.

تولد ملکه در 12 آگوست نیز به عنوان روز مادر در تایلند شناخته می شود. مراسم عمومی با نمایش های فرهنگی و مراسم روشن کردن شمع در شب برگزار می شود، گاهی اوقات نیز آتش بازی به افتخار ملکه سیریکیت (متولد 1932) انجام می شود.

چندین روز تعطیل عمومی بودایی مانند دفن بودایی (با توجه به تقویم قمری تغییر می کند) در ماه ژوئن و جولای برگزار می شود، با این حال، مسافران به سختی از ممنوعیت فروش الکل در آن روز مطلع می شوند.

پارتی ها در تابستان ، زیما سفر

فروش بزرگ و شگفت انگیز در تایلند

هر تابستان، اداره گردشگری تایلند، از اواسط ژوئن تا اواسط ماه آگوست در تلاش برای ترویج گردشگری - و به ویژه صرف هزینه - طی ماه های کم تردد، فروش های بزرگ و شگفت انگیزی را برگزار می کند.

مغازه هایی که بخشی از فروش تابستانی هستند، یک لوگوی مخصوص ارائه می دهند و تخفیف هایی را پیشنهاد می کنند که به طور معمول قیمت آنها تا 80 درصد تخفیف را تجربه می کند.

اگرچه تمرکز فروش عمدتا بر روی خرده فروشان در مراکز خرید در نزدیکی بانکوک، چیانگ مای و پوکت هستند، برخی از هتل ها و خطوط هوایی نیز نرخ های ویژه ای را ارائه می دهند. در سال 2017، این رویداد به «بهشت خرید و غذا » تغییر نام داد تا غذا و ناهار خوری را در مرکز توجه قرار دهد.

آتش سوزی های فصلی در شمال تایلند

هر ساله، آتش سوزی ها (برخی از آنها طبیعی هستند، اما بسیاری از آنها به طور غیرقانونی تنظیم شده اند) در شمال تایلند از کنترل خارج می شوند و باعث ایجاد دود و ناراحتی شدید در چیانگ مای می شوند. ذرات ریزگرد آستانه های خطر را رد می کنند که باعث می شود مردم محلی مجبور به پوشیدن ماسک شوند و فرودگاه چیانگ مای، به دلیل دید کم، گاهی اوقات بسته می شود.

علیرغم وعده ها و تلاش های هر ساله دولت برای برطرف کردن مشکل، آتش سوزی ها در طول ماه های خشک به وقوع می پیوندند. مارس و آوریل دو مورد از بدترین ماه ها از نظر آتش سوزی هستند. مشکل تا زمانی ادامه می یابد تا بارندگی به اندازه کافی برای تمیز کردن هوا افزایش یابد و آتش سوزی را تحت کنترل قرار دهد.

آتش سوزی معمولا در ماه ژوئن بد نیست، اما اگر بادهای موسمی به تاخیر بیفتند، کیفیت هوا هنوز هم می تواند یک مشکل باشد. مسافران دارای مشکلات تنفسی باید قبل از رزرو سفر به چیانگ مای یا پای وضعیت این مناطق را بررسی کنند.

 از تور تایلند  آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس دیدن فرمایید و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تور تایلند لحظه آخری و تور تایلند ارزان را از کارشناسان ما بخواهید.  02174634

آتش سوزی های فصلی در شمال تایلند ، زیما سفر

۱۳ مرداد ۱۳۹۷