۰۲۱۷۴۶۳۴
6 مقصد گردشگری در گرجستان که نباید آنها را از دست بدهید

6 مقصد گردشگری در گرجستان که نباید آنها را از دست بدهید

مقاصد گردشگری گرجستان که در  تور گرجستان  می توانید از آنها بازدید کنید؛ از تنوع بالایی برخوردار هستند. کوهستان‌های جذاب، دریاچه‌های زیبا و شگفتی‌های طبیعی متعدد، تنها بخشی از جذابیت‌های گردشگری در گرجستان هستند. گرچه برخی از این مناطق در بین بسیاری از مسافرین و مردم محلی محبوب هستند؛ اما گرجستان هنوز دارای بسیاری از نقاطی است که برای مسافران کمتر شناخته شده است. اگر می‌خواهید با 6 مقصد شگفت‌انگیز و کمتر شناخته شده برای بازدید از مناطق طبیعی در تور گرجستان آشنا شوید، با این مقاله آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سیر پارس همراه باشید.

تنگه داشباشی (Dashbashi Canyon)

تنگه داشباشی واقع در Tsalka است. با دو ساعت رانندگی می‌توانید خود را از تفلیس به این منطقه زیبا برسانید. تنوع زیستی این منطقه بی‌نظیر است؛ و دل هر علاقمند به طبیعت گردی را در مسیر گردشگری در گرجستان به دست می‌آورد. این اکوسیستم کاملا منحصر به فرد بوده و با آبشارهای نفس‌گیر و دامنه‌های شیب دار دره‌های خود، مناظر بی‌نظیری را در برابر چشمان شما می‌گشاید.

 صخره‌های بیرتویسی Birtvisi

در این منطقه شما می‌توانید تپه‌های سنگی آتشفشانی را ببینید. این سازه‌های سنگی به علت فوران‌های آتشفشانی در میلیون‌ها سال پیش ایجاد شده است. با این حال فرایندهای طبیعی طی چندین قرن ظاهر آنها را تغییر داده است. علاوه بر این، اگر اهل کوهنوردی باشید می‌توانید به قلعه Birtvisi صعود کنید. فراموش نکنید که منظره پانورامای اطراف از بمحل ساخت این قلعه ارزش این کار را دارد.

رصدخانه استروفی

دوست‌داران نجوم نباید از دیدن شهر آبستومانی، که در سال 1930 رصدخانه استروفی فیزیک در آن تاسیس شده است، غافل شوند. این رصدخانه در میان جنگلی با انبوه درختان مخروطی شکل ساخته شده است. آسمان پاک و صاف این منطقه از گرجستان فرصت این را می‌دهد که تصویری کامل از آسمان شب داشته باشیم.

مناطق حفاظت شده کبولتی (Kobuleti)

مناطق حفاظت شده کبولتی پیشنهاد دیگر ما برای گردشگری در گرجستان است. تالاب منحصر به فرد این منطقه، اهمیتی بین‌الملی دارد. این مکان حفاظت شده در منطقه ادجارا (Adjara) واقع شده؛ و دارای تنوع قابل توجهی از پرندگان و گونه‌های گیاهی است. مهم‌تر از همه باتلاق ایسپانی (Ispani) است. این باتلاق در نگاه اول شبیه به ملحفه‌ای سفید رنگ که بر روی زمین پهن شده است خود را نشان می‌دهد. سفیدی باتلاق نیز به دلیل وجود نوعی خزه سفید رنگ است. این خزه از عجیب‌ترین گیاهان موجود در جهان بوده و به آلودگی‌های زیست محیطی بسیار حساس است. جذاب‌ترین کار در این منطقه قدم زدن روی سطح باتلاق با کفش‌های مخصوص است. برج مراقبت پاتلاق به گردشگران کفش‌هایی خاص می‌دهد که به راحتی بتوانند روی سطح باتلاق قدم بزنند. همچنین اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید؛ حتی می توانید تعدادی از لاک‌پشت‌های ساکن در باتلاق را مشاهده کنید.

پارک ملی کلکیتی (Kolkheti)

یکی دیگر از مکان‌های قابل توجهی که گردشگری در گرجستان پیش روی شما قرار می‌دهد؛ پارک ملی کلکیتی است. این پارک در امتداد دریای سیاه و دریاچه پالیاستومی (Paliastomi) قرار دارد. در این پارک مسیرهای پیاده‌روی وجود ندارد؛ و برای دیدن پارک و اکوسیستم چشم‌گیر آن باید سوار قایق شوید. علاوه بر این، پارک ملی کلکیتی یک مکان عالی برای لذت بردن از تماشای گونه‌های متنوع پرندگان و انجام ورزش ماهیگیری است.

شهر سنگی واردزیا

این شهر در قرن سیزده میلادی و به دستور ملکه تامار ساخته شده است. واردیزیا در جنوب گرجستان قرار دارد. اگرچه بخش‌های وسیعی از شهر بر اثر زلزله و تهاجم‌های مختلف از بین رفته است؛ اما هنوز هم سازه‌های سنگی آن جذابیت بالایی دارد. واردیزیا در فاصله 4 ساعته از تفلیس قرار دارد؛ و علاوه بر امکان بازدید از این مکان تاریخی می‌توانید از امکانات رفاهی و تفریحی اطراف آن نیز استفاده کنید.

امیدواریم در صورت استفاده از  تور گرجستان  از دیدنی های طبیعی و کمتر دیده شده این کشور پهناور و چهار فصل نیز بازدید کنید.

 

۱۳ شهریور ۱۳۹۷