۰۲۱۷۴۶۳۴
تفلیس متحیر کننده قسمت دوم

تفلیس متحیر کننده قسمت دوم

تفلیس، تور گرجستان

در خدمت همراهان گرامی زیما سفر پارس هستیم با قسمت دوم مقاله "تفلیس متحیر کننده "

مقدمه ای برای عزیزانی که به تازگی به ما پیوستند:

تفلیس شهری زیباست در گرجستان با طبیعت فوق العاده زیبای کوهستانی و اماکن تاریخی فراوان. نقل قول های بسیاری از این شهر وجود دارد که با پا گذاشتن در این  تور گرجستان ، در تاریخ قدم می زنیم و علاقمندان می توانند با  تور گرجستان ، به تفلیس سفر نمایند و از اماکن خارقالعاده تاریخی آن لذت ببرند.

در این قسمت سراغ موزه ها و اماکن تاریخی تفلیس می رویم و با آن ها آشنا می شویم.

موزه ملی تاریخ

موزه ملی تاریخ،  دارای مجموعه ای منحصر به فرد از آثار هنری، طلا و جواهرات پیش از مسیحی می باشد. موزه همچنین مجموعه های ملی باستان شناسی، تاریخ و قوم نگاری را شامل می شود، از جمله جمجمه اولین ساکنان اروپا (1،7 میلیون ساله) که در سایت باستان شناسی حفاری شده است.

موزه ملی هنر

موزه ملی هنر، یک خزانه خیره کننده از هنر مسیحی قرون وسطایی - اقلام نگین دار، کریستال های تزریقی و برخی از بهترین کارهای مینایی است. سه گانه خاخلی، یکی از برجسته ترین اقلام حاضر در موزه، بزرگترین قطعه مینایی در جهان است. در اینجا شما همچنین می توانید یک مجموعه عالی از هنر گرجستانی، روسی و اروپایی را مشاهده کنید.

گالری ملی

گالری ملی ارائه دهنده نمایشگاه های دوره ای از هنر معاصر گرجستان و همچنین مجموعه هنرمندان خارجی است. برجسته ترین اثر این موزه، کار مشهور ترین نقاش گرجی Pirosmani Niko است.

Pirosmani یک نقاش منحصر به فرد بود که در هیچ یک از مدارس نقاشی آموزش های هنری دریافت نکرده بود. او سیستم انتقال مفاهیم خود را ایجاد کرد که هیچ شباهتی به هیچ یک از نقاشان دیگر نداشت. او به تنهایی اصول نقاشی خود را توسعه داد و با مشکلاتی مشابه با کارهای انجام شده در مدارس نقاشی با سبک های طراحی در اروپا مواجه شد.

روش نقاشی Pirosmani - ترکیب شفافیت و روشنی-  شکل و رنگ و همچنین نگرش او نسبت به جهان، او را یک هنرمند متمایز بین هنرمندان برجسته جهان کرده است.

در اینجا شما می توانید آثار نقاشان معروف گرجستان را نیز پیدا کنید:

David Kakabadze, Lado Gudiashvili, Elene Akhvlediani.

موزه پارک ملی گرجستان در فضای باز

یک موزه در فضای باز - موزه فضای باز پارک ملی گرجستان - که شامل 70 ساختمان و هزاران صنایع دستی است، اجازه می دهد تا شما در سفر به گرجستان تنوع و زیبایی کشور را در 2 ساعت کشف کنید.

در اینجا شما یک برج حفاظتی از منطقه Svaneti و همچنین کارخانه شراب سازی Kakhetian و خانه هایی از مناطق مختلف گرجستان را پیدا خواهید کرد. فضای داخلی ساختمان ها با توجه به سنت های هر منطقه تزئین شده است. مبلمان، لباس و سایر لوازم خانگی نیز به نمایش گذاشته می شوند.

هر تابستان، موزه برگزارکننده یک جشنواره فرهنگی سالانه هنر-ژن است که ترویج موسیقی سنتی گرجستان را برعهده دارد.

Mtatsminda و Funicular

Mtatsminda - کوه مقدس (700 متر بالاتر از سطح دریا) مشرف به پایتخت گرجستان است. بر روی تپه یک تلویزیون 210 متری قرار گرفته است. راه آهن Funicular در سال 1905 تاسیس شده و در سال 2012 بازسازی شده است. طول خط 500 متری به شما اجازه می دهد تا در نیمه راه برای بازدید از کلیسای سنت دیوید و پانتئون نویسندگان و شخصیت های گرجستان و یا به منظور رفتن به بالای تپه برای بازدید از پارک تفریحی Mtatsminda و لذت بردن از چشم انداز کلی شهر از آن پیاده شوید.

بازار Dry Bridge Flea

این بازار یکی از مکان های جالب برای بازدید در تفلیس است. در اینجا شما می توانید هنرهای اصلی، شاخ های تزئینی، شمشیر و سلاح های قدیمی (و کپی شده)، دوربین های دید در شب قدیمی و دوربین های عکاسی، اقلام به جامانده از دوران شوروی (از کتاب ها گرفته تا مدال های قدیمی)، آلات موسیقی، جواهرات دست ساز، سکه ها و تمبرها، ، ظروف و موارد دیگر را پیدا کنید.

همراه ما باشید با  تور گرجستان  و شهر های فوق العاده آن.

منتظر مقاله های بعدی زیما سفر پارس باشید و از تور های ما دیدن فرمایید.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶