۰۲۱۷۴۶۳۴
5 جاذبه گردشگری شهر متسختا در گرجستان

5 جاذبه گردشگری شهر متسختا در گرجستان

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری کشور گرجستان شهر متسختا است. شهری در نزدیک تفلیس پایتخت گرجستان که توصیه می‌کنیم در صورت سفر با تور گرجستان حتما بازدید از آن را در برنامه خود بگنجانید. متسختا پایتخت باستانی قلمرو شرقی گرجستان از قرن سوم تا قرن پنجم میلادی بوده است. محلی که مسیحیت به عنوان دین رسمی پادشاهی آن زمان معرفی شد؛ و همچنان به عنوان دفتر مرکزی کلیسای ارتدوکس گرجستان عمل می‌کند. متسختا شهری بسیار کوچک است و از تفلیس تنها 20 دقیقه فاصله دارد. در این شهر هیچ هتل درجه یکی را پیدا نخواهید کرد؛ و خبری از مراکز خرید شیک و مدرن نیست. اما آنچه در این شهر شما را به خود جذب می‌کند؛ یک بلیط مستقیم به قرن پنجم میلادی و آشنایی با فرهنگ، تاریخ و معماری آن دوران است. در این نوشته وب‌سایت آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس، می‌خواهیم شما را با بهترین جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهر متسختا آشنا کنیم.

صومعه جواری Jvari

صومعه Jvari به عنوان "صومعه صلیب" نیز ترجمه شده است. صومعه‌ای که در قرن ششم هجری و ظاهرا به صورت تصادفی به شکل صلیب ساخته شده است. این صومعه در یک کوهستان و با دید عالی به رودخانه‌های مکتاری و آراگوی و همچنین شهر متسختا قرار دارد. این صومعه توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است؛ و بهترین جا برای بازدید از معماری قرون وسطی اروپا است. توجه داشته باشید که این محل در سراسر روزهای سال در معرض ورزش شدید باد است. پس آمادگی آب و هوای خاص آن را داشته باشید.

 

کلیسای سوتیتسشولی Svetitskhoveli

سوتیتسشولی مسلما معروف‌ترین کلیسای جامع کشور گرجستان و البته یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای این کشور است. شرایط مکانی سخت نتوانسته است چیزی از زیبایی این کلیسای قرن بیستمی کم کند؛ و این معبد به دلیل معماری باشکوهش در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

این کلیسا مرکزی مذهبی برای همه مسیحیان بوده است. همچنین افسانه‌های زیادی درباره این کلیسا وجود دارد؛ از جمله اینکه ردای عیسی مسیح در این مکان دفن شده است. نقاشی‌های موجود در کلیسا که متعلق به قرن 11 است؛ به شما اجازه می‌دهد که با زیبایی‌های گرجستان باستان آشنا شوید. بازدید از این کلیسا برای هر توریستی شگفت‌انگیز خواهد بود.

 

تور گرجستان

 

قلعه Bebris Tsikhe

این قلعه تاریخی در کوهستان شمالی شهر متسختا قرار گرفته است. قلعه‌ای با 1500 متر مربع مساحت، که اگرچه بخش‌هایی از آن آسیب دیده است؛ اما هنوز هم چشم‌انداز باستانی قلعه به خوبی نمایان است. وقتی برای بازدید از این قلعه به آنجا رفتید، مطمئن شوید که از بالای آن به پایین و فضای اطراف نگاه کنید. تضمین می‌کنیم که نفس شما از زیبایی‌های اطراف در سینه حبس خواهد شد.

 

رستوران گجاری

 

رستوران گجاری

گجاری یک رستوران است که فضای زیبایی برای مشتریانش فراهم می‌کند. کلمه گجاری از قرن 11 آمده است؛ و به رسمی سلطنتی که معمولا از پادشاه دریافت می‌شود، اشاره می‌کند. نام جذاب آن و همچنین اجرای آرامش‌بخش و زنده از نوازندگان گرجستانی، تضمین می‌کند که خلق و خوی شما برای یک شب عجیب و غریب در بهترین حالت خود باشد. البته صرف غذای خوب و معقول تنها دلیل رفتن به این رستوران نیست. چرا که این رستوران برای غذاهای با کیفیت بالا از کشورهای مختلف و همچنین غذاهای سنتی گرجستانی، در سراسر جهان شناخته شده است.

 

کلیسای سامتاویسی

 

کلیسای سامتاوبیسی Samtavisi

این کلیسا یک نمونه باشکوه از معماری قرون وسطایی گرجستان است؛ که قدمت آن به قرن 11 میلادی می‌رسد. از آن زمان سامتابیسی چندین بار توسط زمین‌لرزه آسیب دیده و در قرن 15 و 19 بازسازی شده است. هنگام بازدید اطمینان حاصل کنید که دیوار شرقی کلیسا را بررسی کنید. زیرا این تنها بخشی است که دوباره ساخته نشده است. در نتیجه شامل برخی از طرح‌های اصلی است؛ که در طول ساخت و ساز اصلی کلیسا در هزار سال پیش اجرا شده است.

زیما سفر پارس مجری  تور لحظه آخری گرجستان  و  تور ارزان گرجستان  با ارائه خدمات با کیفیت در تمام سال.

 

۲۵ مهر ۱۳۹۷