۰۲۱۷۴۶۳۴
مسابقات جام ملت‌های آسیا با تور دبی زیما سفر پارس تجربه کنید

مسابقات جام ملت‌های آسیا با تور دبی زیما سفر پارس تجربه کنید

دبی همواره و در تمامی روزهای سال یکی از مناطق توریستی بوده که مردم از تمام نقاط جهان به آنجا سفر می‌کنند. این شهر مدرن دارای جاذبه‌های توریستی زیادی است که باعث جذب تور یست ها و گردشگران بسیاری می‌شوند. مراکز خرید و امکانات مختلفی که در دبی می‌توان پیدا کرد این شهر را به یکی از شهرهای پر طرفدار تبدیل کرده و هر ساله پذیرای توریست‌های زیادی از کشورهای مختلف جهان است. علاوه بر تمامی جاذبه‌های توریستی این شهر، جام ملت‌های آسیا هم در سال 2019 در کشور امارات متحده عربی برگزار خواهد شد که موقعیت خوبی را فراهم کرده که طرفداران فوتبال هم توجه ویژه‌ای به  تور دبی  داشته باشند. علاوه بر دیدار از مسابقات تیم ملی ایران در این مسابقات، امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری را هم می‌توانید در این سفر تجربه کنید. از دبی به راحتی می‌توانید به شهرهایی که این مسابقات در آنجاها برگزار می‌شود بروید و از این رویداد ورزشی لذت ببرید. هفدهمین مسابقات جام ملت‌های آسیا از 15 دی 97 آغاز خواهد شد. این دوره از بازی‌ها با حضور 24 تیم برگزار می‌شود و ایران هم به عنوان یکی از قدرتمند‌ترین تیم‌ها، در این مسابقات شرکت خواهد کرد. در پی قرعه کشی که انجام شد ایران در گروه D و هم گروه با تیم‌های یمن عراق و ویتنام در این مسابقات شرکت خواهد کرد. تعداد تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات از 16 تیم به 24 تیم افزایش یافته که در شش گروه قرار دارند. از طرف دیگر در این دوره از مسابقات از کاپ جدید رو نمایی خواهد شد. در هر گروه دو تیم اول به مرحله بعد سعود کرده و همچنین چهار تیم از تیم‌های سوم برتر نیز به مرحله بعدی سعود خواهند کرد.

 

شهرهای برگزار کننده بازی‌های جام ملت‌های آسیا

این دوره از مسابقات جام ملت‌های آسیا در چهار شهر از کشور امارات متحده عربی برگزار می‌شود که هشت ورزشگاه به این رویداد اختصاص داده شده است. چهار شهری که این رقابت‌ها در آنجا برگزار می‌شوند عبارتند از دبی، شارجه، ابوظبی و العین خواهند بود. دیدار افتتاحیه در تاریخ 15 دی ماه بین تیم‌های امارات و بحرین در ورزشگاه زاید واقع در ابوظبی انجام می‌شود. کمیته برگزاری بازی‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه مسابقه را بگونه‌ای تصویب کرده که استفاده از سالن‌ها را به حداکثر خواهد رساند. حداقل پنج مسابقه به هر مکان اختصاص داده خواهد شد و در هر زمین میزبان در مرحله حذفی دست کم یک مسابقه برگزار خواهد شد. برای افزایش علاقه تماشاگران و پخش در تلویزیون، مرحله نیمه‌نهایی در روزهای متفاوت در ابوظبی و دبی برگزار خواهد شد. هیچ شهری در یک روز میزبان دو مسابقه نخواهد بود، به جز در دور نهایی مسابقات مرحله گروهی زمانی که مسابقه همزمان لازم است. هتل و زمین‌های تمرین برای این مسابقات که ۵۱ بازی را در ۲۸ روز تشکیل می‌دهد، توسط کمیته سازماندهی محلی تعیین خواهد شد.

معیارهای امتیاز دهی

در مرحله اول امتیازات بدست آمده در بازی‌های دو جانبه جام ملت‌های آسیا محاسبه خواهد شد. در مراحل بعد تفاضل گل و تعداد گل در دیدار دو جانبه، بعد از آن تفاضل گل و تعداد همه گل‌های زده در همه مسابقات گروهی معیار خواهد بود. اگر تمامی معیارهای دو تیم با هم برابر بود، در آخرین مسابقه‌ای که در مقابل هم قرار می‌گیرند ضربات پنالتی تیم صعود کننده را تعیین خواهد کرد. یکی دیگر از معیارها امتیازات منفی انضباطی است که در برخی مواقع تیم صعود کننده را مشخص خواهد کرد.

 

حضور ایران در جام ملت‌های آسیا

 

ایران به غیر از سه دوره نخست این بازی‌ها از سال 1968 به بعد در تمام دوره‌های این رویداد ورزشی شرکت داشته و سه دوره نیز موفق به قهرمانی در این مسابقات شده است. تیم ایران در تمامی دوره‌هایی که در این مسابقات شرکت کرد به عنوان یک تیم مدعی حضوری مقتدرانه داشته و تا به امروز یکی از قدرت‌های آسیا به شمار می‌رود. تیم ایران سه بار قهرمان، چهار بار مقام سوم و یکبار مقام چهارم این مسابقات را کسب کرده است. ایران از نظر امتیاز کلی در بین کشورهای آسیایی با کسب 99 امتیاز بهترین تیم آسیایی تا کنون بوده است.

 

جدول بازی‌های ایران در مرحله مقدماتی

 

در قرعه کشی که انجام شد، ایران در گروه D به عنوان سر گروه قرار گرفت و تیم‌های یمن، عراق و ویتنام هم دیگر اعضای این گروه هستند که تاریخ برگزاری بازی‌های این گروه در جام ملت‌های آسیا به شرح زیر است.

  • 17 دی‌ماه 97: ایران با یمن
  • 18 دی‌ماه 97: عراق با ویتنام
  • 22 دی‌ماه 97: یمن با عراق
  • 22 دی‌ماه 97: ویتنام با ایران
  • 25 دی‌ماه 97: ایران با عراق
  • 25 دی‌ماه 97: ویتنام با یمن۰۱ آبان ۱۳۹۷