۰۲۱۷۴۶۳۴
درباره شهر استانبول بیشتر بدانید

درباره شهر استانبول بیشتر بدانید

شهر استانبول مکانی است که دو قاره‌ را به یکدیگر وصل می‌کند. این شهر که ملاقات جادویی شرق و غرب است، دارای جاذبه‌های بسیار بیشتری نسبت به مناره‌ها دارد. در اینجا می‌توانید از دوران گذشته تا به امروز سازه‌هایی را پیدا کنید که باعث زیبایی این شهر شده‌اند و شما می‌توانید از مکان‌ها و جاهای دیدنی بسیاری در تور استانبول  بازدید کنید.

تاریخچه حیات در شهر استانبول

موقعیت استراتژیک استانبول در طول قرن‌ها، توجه بسیاری از ارتش‌های مهاجم را به خود جلب کرده است. یونانی‌ها، رومی‌ها و ونیزی‌ها قبل از اینکه عثمانی‌ها به این شهر حمله کنند و تصمیم به اقامت در آن بگیرند، حاکمیت آن را در اختیار داشتند.

به طوریکه یادبودهای زیادی از زمان حکومت آنها در سراسر شهر یافت می‌شود. این واقعیت که استانبول محل اتصال دو قاره است، تنها ویژگی برجسته آن نمی‌باشد. این آخرین نقطه از جاده ابریشم افسانه‌ای بود که آسیا را به اروپا پیوند می‌داد و بسیاری از بازرگانانی که به اینجا آمده بودند، آنقدر این شهر را دوست داشتند که تصمیم گرفتند در آن به زندگی خود ادامه دهند. به این ترتیب، آنها به این شهر یک تنوع فرهنگی بخشیدند که تا امروز حفظ شده است. گردشگران تور استانبول می توانند آثار بجا مانده از آن دوران را در گوشه و کنار شهراستانبول مشاهده کنند.

تور استانبول

هنر و معماری شهر استانبول

ارتش‌های فاتح از دوران باستان تمایل داشتند تا شهر را غارت کنند، نه به این دلیل که با گنجینه‌های هنری بجنگند، اما همه چیز با ورود بیزانس‌ها تغییر کرد و کلیساها و کاخ هایشان را با موزاییک و نقاشی‌هایی تزئین کردند. به طرز شگفت انگیزی، بسیاری از این موارد همچنان پابرجا باقی مانده است. جانشینان آنها، عثمانی‌ها، یک برنامه سریع برای راه اندازی یک برنامه ساختمانی بلند پروازانه و مساجد امپریالیستی با تزئین با شکوه را آغاز کردند که نتیجه آن موفقیت‌های معماری بود که هر یک از آنها یکی از آثار برجسته جهان هستند. در سال‌های اخیر، بانک‌های محلی و سلسله‌های تجاری، جاه طلبی‌های عثمانی را تجدید کرده‌اند و مجموعه‌ای از گالری‌ها، موزه‌ها و جشنواره‌ها را برای همه به ارمغان آورده‌اند.

میراث آشپزی شهر استانبول

"اما در مورد غذا چطور؟" مطمئنا بارها درباره آن شنیده‌اید. غذاهای شهر استانبول به اندازه میراث فرهنگی آن متنوع و خوشمزه است. مردم محلی به خورد و خوراک خود اهمیت زیادی می‌دهند، رستوران‌ها در اینجا از بهترین مکان ها در کشور هستند. شما می‌توانید غذاهای خوشبوی آسیایی یا کلاسیک ایتالیایی بخورید، اما اکثر بازدید کنندگان تور استانبول ترجیح می‌دهند غذاهایی با مزه‌های خوش طعم مانند کباب و ماهی تازه صید شده را امتحان کنند که غذاهای نمادین این شهر هستند. در بین نوشیدنی‌های محبوب نیز نوشیدنی‌های ملی، یا انواع محلی قرار دارند. برای هر ذائقه‌ای غذایی را می‌توانید پیدا کنید و از آن لذت ببرید.

 

تور استانبول

زندگی محلی در شهر استانبول

برخی از شهرهای باستانی مجموعه‌ای از آثار باستانی خود هستند، اما استانبول دارای نمادهای زیادی است. در میان جاذبه‌های منحصر به فرد آن، مردم محلی قرار دارند که محبت و سخاوت مثال زدنی دارند. این جامعه پر جنب و جوش، فراگیر و گسترده سرشار از افرادی است که سخت کوش هستند و علاقه زیادی به خانواده دارند و در زندگی روزمره سنتی و مدرن خود با هیچ مشکلی مواجه نیستند. در مکان‌های پرطرفدار به آنها بپیوندید (cay bahçesis) باغ چای، kahvehans (قهوه خانه‌ها) و (kebapçıs) رستوران کباب نقاط برجسته بازدید شما در تور استانبول خواهند بود. در این شهر آثار باستانی و زندگی شهری امروزی با هم گره خورده‌اند و در هر جای این شهر خانه‌های مسکونی، آثار باستانی و رستوران‌ها و غذاخوری‌هایی را می‌توانید پیدا کنید که در کنار هم قرار دارند و به این شهر چهره‌ای زیبا و پر جنب و جوش داده است.

"برای دریافت اطلاعات تور استانبول ارزان  و تور استانبول لحظه آخری  با شماره 02174634 با مشاوران ما در زیما سفرپارس تماس بگیرید " 

 

۱۷ آبان ۱۳۹۷