۰۲۱۷۴۶۳۴
15 حقیقت شوکه کننده در مورد دبی

15 حقیقت شوکه کننده در مورد دبی

آیا شما هم فکر می کنید که اطلاعات زیادی درباره دبی دارید؟پس این مقاله را تا پایان بخوانید تا ببینید که در اشتباه بوده اید! دبی یک شهر منحصر به فرد است و بیشتر مناظر و ساختمان هایی که امروزه می بینید، در 20 سال گذشته فقط صحرا بوده است. با  آژانس مسافرتی زیما سفر  همراه باشید تا با حقایقی که احتمالا در مورد  دبی  از آن ها بی اطلاعید، آشنا شوید.

1-  20 تا از جرثقیل های کل دنیا در زمان ساخت و ساز دبی و رونق گرفتنش در این شهر قرار داشت!

2- پالم جمیرا به قدری بزرگ است که برای ساختش 10.5 میلیون کامیون پر از شن و ماسه در آن خالی شد!

 

3- برج خلیفه با 828 متر ارتفاع به قدری بلند است که کسانی که در طبقه بالای آن اقامت دارند، در ماه رمضان باید دو دقیقه بیشتر برای افطار صبر کنند تا غروب خورشید را ببینند.

4- برج خلیفه به قدری بزرگ است که از فاصله 95 کیلومتری دیده می شود.

 

5-  در سال 1968 فقط 13 ماشین در دبی ثبت شده بود، یعنی 154000 بار کمتر از تعداد ماشین هایی که امروزه در دبی تردد دارند.

6-  در مسابقات شترسواری دبی، به جای انسان ربات روی شترها کار گذاشته می شود تا با استفاده از ربات ها بتوانند شترها را در مسابقه هدایت کنند تا سلامت انسان ها به خطر نیفتد.

 

7-  1790   متر مربع ورقه طلای 24 عیار برای پوشاندن فضای داخلی برج العرب به کار رفته است!

8-   39  درصد از برج العرب غیر قابل سکونت است، یعنی 405 فوت (حدود 123 متر) در بالای ساختمان برج العرب! و جالب است بدانید که بدون این 405 فوت، ساختمان برج العرب جزء "ساختمان های خیلی بلند" محسوب نمی شد، این لقب فقط به ساختمان های بلندتر از 900 فوت در دنیا گفته می شود. جالب است که بدانید هزینه یک شب اقامت در یکی از سوئیت های لوکس برج العرب، 20،000 دلار هزینه دارد! مبلغی که با آن می توان به خیلی از کشورهای جهان سفر کرد.

 

9- جمعیتی که در کل امارات زندگی می کنند فقط 15 درصد جمعیت دبی است!

10- مترو دبی طولانی ترین شبکه مترو تمام اتومات دنیاست و طول آن 75 کیلومتر است.

 

11- دبی در حال ساخت یک شهر سرپوشیده با مساحت حدود 4.6 کیلومتر مربع است! شهری که آب و هوای آن کاملا تحت کنترل است و خبری از گرمای دبی در آن نیست!

 

12- در دبی حیوانات وحشی، به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند و رانندگان ماشین های لوکس، حیوان خانگی خود را روی صندلی کناری خود می نشانند و در شهر گشت و گذار می کنند.

 

13-   40  درصد از تجارت های طلای فیزیکی در دبی اتفاق می افتد. جالب است که بدانید فقط در سال 2013، در دبی 70 میلیارد دلار طلای فیزیکی مبادله شد که حدود 2250 تن طلا (معادل وزن 354 فیل) بود.

 

14-  85  درصد جمعیت دبی خارجی هستند و بیشتر آن ها از هند، پاکستان و بنگلادش برای کار به دبی مهاجرت کرده اند.

 

15- مرتفع ترین زمین تنیس دنیا در دبی واقع شده است. این زمین تنیس در بالای برج العرب واقع شده است و گاهی به عنوان محل فرود هلیکوپتر از آن استفاده می شود.

 

۰۴ دی ۱۳۹۷