۰۲۱۷۴۶۳۴
تقویم فستیوال های استانبول در سال 2019

تقویم فستیوال های استانبول در سال 2019

تقویم فستیوال های استانبول در سال2019

 

استانبول شهری سرزنده و پر هیاهو در سراسر سال است، این شهر جذاب با فستیوال های رنگارنگ و منحصر به فرد، مهیج تر از همیشه می شود. سال 2019 هم مثل هر سال در استانبول سالی شاد و پر جنب و جوش خواهد بود و فستیوال های بی نظیری برای این سال در استانبول برنامه ریزی شده است که با شرکت در هر کدام از آن ها می توانید این خوشی و سرزندگی را مهمان لحظه هایتان کنید. از همین رو ما لیستی از فستیوال های استانبول را برایتان در ادامه تدوین کرده ایم تا بتوانید از همین الان برنامه سفر به استانبول با  تور لحظه آخری استانبول  را برنامه ریزی کنید و برای شروع این فستیوال های مهیج در استانبول لحظه شماری کنید. با زیما سفر همراه باشید.

 

 

 

فستیوال پاپت 2019 در استانبول (فستیوال خیمه شب بازی)

 

این فستیوال جذاب و نوستالژیک از سال 1998 هر ساله در استانبول برگزار می شود و هدف برگزاریش این است که سنت خیمه شب بازی مشهورتر شود و آوازه این سنت دیرینه ترکی به گوش جهانیان برسد. به همین دلیل هر سال استانبول میزبان حدود 300 گروه خیمه شب بازی و 2500 خیمه شب باز است که هر کدام نمایش های جدیدی را برای دوستداران این هنر تاریخی اجرا می کنند. با شرکت در فستیوال پاپت 2019 در استانبول در ماه اکتبر این شانس را خواهید داشت که نمایش های فرانسوی، روسی، چینی، هنگ کنگی و نمایش های دیگر نقاط جهان را تماشا کنید. علاوه بر تماشای این نمایش های جذاب می توانید در کارگاه های عروسک سازی شرکت کنید و یک عروسک خیمه شب بازی را با دست خودتان بسازید.

 

 

فستیوال بین المللی رقص 2019

 

این فستیوال که امسال در ماه مارچ در استانبول برگزار خواهد شد، این فرصت را در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد که در کارگاه های آموزشی رقص شرکت کنند. سال گذشته این فستیوال در هتل سایلنس استانبول برگزار شد و شرکت کنندگان از سراسر جهان از 28 مارچ تا 2 آپریل به یادگیری رقص سالسا پرداختند.

 

 

فستیوال فیلم استانبول 2019

 

این فستیوال بهاری در استانبول در ماه آپریل برگزار می شود و شما می توانید با شرکت در آن سبک های مختلف فیلم را تماشا کنید. این فستیوال توسط سازمان IKSV (سازمان فرهنگی و هنری استانبول) تدارک دیده می شود و در آن فیلم های جدید دنیا به معرض نمایش عموم گذاشته می شود.

 

 

فستیوال بیبلیوپول استانبول 2019 (فستیوال کتاب فروشان استانبول)

 

اولین فستیوال بیبلیوپول در سال 2017 برگزار شد. در این فستیوال بهاری استانبول که در ماه مارچ برگزار می شود، هر ساله 40 کتاب فروش از سراسر استانبول در ایستگاه مترو حیدرپاشا دور هم جمع می شوند و انواع کتاب های نادر، مجله ها، فایل های صدا، کتاب های دست دوم و نقشه های قدیمی را در دسترس عموم قرار می دهند. اگر شما هم عاشق کتاب و کتابخوانی هستید، شرکت در این فستیوال متفاوت در استانبول حتما برایتان جالب خواهد بود.

 

 

فستیوال جاز استانبول 2019

 

فستیوال جاز استانبول 23 سال است که توسط سازمان هنری و فرهنگی استانبول برگزار می شود و نه تنها عاشقان موزیک را دور هم در یک نقطه از جهان جمع می کند، بلکه موزیسین های ترکی را نیز با برگزاری این فستیوال حمایت می کند. البته این فستیوال تابستانی استانبول که در ماه های ژوئن و جولای برگزار می شود، فقط مختص به سبک جاز نیست. در این فستیوال سبک های مختلف موسیقی نظیر راک، پاپ، بلوز، رگا (موسیقی مردم جامائیکا) و موسیقی فانک نیز اجرا می شود.

 

 

فستیوال تئاتر استانبول 2019

 

مسئولین استانبول با برگزاری فستیوال تئاتر استانبول قصد دارند که بر شباهت های فرهنگی کشورهای مختلف و نقاط مشترک هنری آن ها تاکید کنند. با شرکت در فستیوال تئاتر استانبول 2019 می توانید تئاترها و اجراهای مختلف را تماشا کنید. این تئاترها در 14 استیج مختلف اجرا می شوند که بیشتر آن ها در بخش اروپایی استانبول واقع شده اند. فستیوال تئاتر استانبول امسال در ماه سپتامبر برگزار می شود.

 

 

فستیوال قهوه استانبول 2019

 

این فستیوال پاییزی در استانبول امسال در ماه سپتامبر برگزار می شود. در این فستیوال انواع قهوه از سراسر جهان توسط  باریستاهای مختلف از سراسر دنیا با اجراهای جذاب عرضه می شود. علاوه بر این شما می توانید طرز تهیه یک قهوه با کیفیت در منزل را با شرکت در فستیوال قهوه استانبول یاد بگیرید و بهترین قهوه های زندگیتان را امتحان کنید.

 

 

فستیوال فیلمکیمی استانبول 2019

 

فستیوال فیلمکیمی نیز توسط سازمان هنری و فرهنگی استانبول هر ساله در ماه اکتبر برگزار می شود و بی شمار فیلم برتر جهان در آن پخش می شود. البته این فستیوال فقط مختص به شهر استانبول نیست، بلکه در شهرهای ادرنه، آنکارا، اسکی شهیر، ازمیر، بدروم و دیاربکر نیز اجرا می شود. بلیط های این فستیوال نیز مثل دیگر فستیوال ها قبل از شروع فستیوال به فروش می رسد. شما با شرکت در فستیوال فیلمیکیمی استانبول می توانید فیلم های سینمایی اروپایی و شرق دور را همراه با دیگر دوستداران صنعت فیلم و سینما تماشا کنید.

 

 

فستیوال بین المللی تولیپ استانبول 2019

 

تولیپ نوعی گل است که نامگذاری آن در زمان امپراطوری عثمانی انجام شده است. این فستیوال اولین بار در سال 2006 برگزار شد. بیش از 120 نوع تولیپ در پارک های مختلف استانبول منظره ای خیره کننده و جذاب را ایجاد می کنند. در طول برگزاری فسیتوال تولیپ انواع و اقسام برنامه های هنری و فرهنگی در پارک های استانبول برگزار می شود. زیباترین گل آرایی این فستیوال در میدان سلطان احمد اجرا می شود. جالب است که بدانید به 50 عکس برتری که از این فستیوال گرفته می شود، جوایزی اهدا می شود. این فستیوال بهاری در ماه آپریل 2019 در استانبول برگزار می شود.

 

 

 

فستیوال خرید استانبول 2019

 

با شرکت در فستیوال خرید استانبول 2019 می توانید از برندهای مختلف با تخفیف های فوق العاده جذاب خرید کنید.  فستیوال خرید استانبول  بعد از فستیوال های خرید دبی و سنگاپور، سومین رتبه را در جذب بیشتر توریست دارند. فستیوال خرید استانبول در 9 مرکز خرید و بازار بزرگ استانبول (گرند بازار استانبول) برگزار می شود. برای شرکت در این فستیوال تابستانی باید در ماه ژوئن به استانبول با  تور ارزان استانبول  سفر کنید.

 

 

نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول 2019

 

این نمایشگاه هر ساله در فصل پاییز برگزار می شود و دوستداران کتاب را از سراسر جهان به استانبول جذب می کند. این نمایشگاه برای اولین بار در سال 2000 در استانبول برگزار شد، اما از سال 2005 به بعد بین المللی شد. در این نمایشگاه حدود 650 ناشر مختلف ترکیه ای و خارجی کتاب عرضه می کنند و هر ساله نیم میلیون نفر از آن بازدید می کنند. شرکت کنندگان این نمایشگاه علاوه بر خرید کتاب، این شانس را خواهند داشت که نویسندگان محبوبشان را از نزدیک ببینند و از آن ها امضا بگیرند.

 

 

فستیوال بین المللی گاسترونومی استانبول 2019 (فستیوال آشپزی استابنول)

 

این فستیوال بزرگترین مسابقه و فستیوال آشپزی در ترکیه است. در این فستیوال آشپزان جدید و شناخته شده از سراسر جهان گرد هم می آیند و در 70 طبقه بندی مختلف با هم به رقابت می پردازند. فستیوال بین المللی گاسترونومی استانبول در ماه فوریه امسال برگزار می شود و باز هم میزبان سرآشپزان مشهور سراسر جهان برای رقابت نفس گیر آشپزی است.

 

 

نمایشگاه بین المللی کتاب CNR 2019

 

این نمایشگاه کتاب در منطقه یشیل کوی استانبول برگزار می شود و 350 ناشر از 20 کشور مختلف در آن کتاب هایشان را به فروش می رسانند. این نمایشگاه در ماه مارچ امسال برگزار خواهد شد. تم نمایشگاه امسال "خواندن" است و به همین دلیل در آن به اهیمت خواندن کتاب و تاثیری که کتاب بر زندگی افراد می گذارد، تاکید خواهد شد. این نمایشگاه در زمینی به مساحت 25000 متر مربع برگزار خواهد شد و بیش از 450،000 نفر از آن بازدید خواهند کرد.

 

 

اگر شما هم دوست دارید که به استانبول سفر کنید و در فستیوال های جذاب استانبول شرکت کنید، برای اطلاع از بهترین  تور استانبول ارزان  با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید.

ترکیه , استانبول , جاذبه های استانبول , فستیوال ترکیه , تور ارزان استانبول , آفر تور استانبول , تور لحظه آخری استانبول , تور ارزان ترکیه , آفر تور ترکیه , تور لحظه آخری ترکیه , تقویم فستیوال های استانبول , istanbul , j,v hvck hsjhkf,g , Htv j,v hsjhkf,g

۲۰ بهمن ۱۳۹۷