۰۲۱۷۴۶۳۴
حقایق جالب در مورد آذربایجان که مطمئنا از آن ها بی اطلاعید

حقایق جالب در مورد آذربایجان که مطمئنا از آن ها بی اطلاعید

حقایق جالب در مورد آذربایجان که مطمئنا از آن ها بی اطلاعید

 

سفر به باکو با  تور ارزان باکو  مطمئنا سفری جذاب و به یادماندنی برایتان خواهد بود.  جاذبه های گردشگری باکو ، سواحل باکو و مناظر طبیعی آن دلایلی هستند که این شهر زیبا در کشور آذربایجان را به یکی از جذاب ترین مقاصد توریستی نزدیک به کشورمان تبدیل کرده است. اما یک سری حقایق در مورد کشور آذربایجان و شهر باکو وجود دارد که قبل از رزرو  تور آذربایجان  باید از آن ها اطلاع داشته باشید!

 

 

 

بزرگترین کی اف سی جهان در کشور آذربایجان است

 

جالب است که بدانید این کی اف سی در یک ایستگاه قدیمی مترو که در سال 1926 تاسیس شده است، قرار گرفته است. در واقع کی اف سی تمام این ساختمان را اشغال نکرده است و فروشگاه های دیگری نیز در کنار آن در طبقه همکف وجود دارند. این کی اف سی ظرفیت 300 نفر را دارد و خوردن غذا در آن با دکوراسیون جذاب و حال و هوای متفاوتش یکی از تفریحات جالبیست که می توانید در باکو داشته باشید!

 

 

باکویی ها مدعی هستند که نوح کشتیش را از آذربایجان به دریا انداخته است

 

شهر نخجوان در آذربایجان یک کوه بزرگ با شکلی عجیب و متفاوت دارد و مردم آذربایجان بر این باورند که این نقطه جایی بوده است که نوح کشتیش را بعد از طوفان به آب انداخته است.در واقع نخجوان نامش را از همین افسانه گرفته است. چراکه نخجوان به معنی شهر نوح است!

 

 

مردم آذربایجان نان هایشان را از درخت آویزان می کنند!

 

شاید در زمان سفر به آذربایجان با  تور ارزان آذربایجان  این صحنه را از نزدیک ببینید. به همین دلیل لازم دیدیم که علتش را برایتان شرح دهیم. چراکه احتمالا با دیدن نان های آویزان شده روی درخت اولین فکری که به ذهنتان خطور کند این است که آن ها می خواهند نان هایشان را از هجوم موش های صحرایی حفظ کنند. اما دلیل واقعی این نیست! مردم آذربایجان نان را از درخت آویزان می کنند به این دلیل که نان در فرهنگ آذربایجانی ها بسیار مقدس است و نان خشک دور ریخته نمی شود و وقتی نان اضافی از سفره شان باقی می ماند، خیلی ساده آن را از درخت آویزان می کنند.

 

 

همه افراد مسن آذربایجانی دندان طلا دارند!

 

جالب است که بدانید بعضی از این مردم کاملا فقیر هستند، اما دندان طلا دارند! یعنی هر کسی با سن بالای 50 سال حداقل یک دندان طلا دارد!

 

 

آذربایجان زمانی نصف نفت جهان را تولید می کرده است

 

درست است! در سال 1901 قبل از این که عربستان از منابع نفتش مطلع شود، آذربایجان نیمی از نفت جهان را تولید می کرده است و به همین دلیل آذربایجان و علی الخصوص شهر باکو رشد اقتصادی زیادی داشته است.

جالب است که بدانید در زمان شوروی شهری به نام نفتالان در آذربایجان به خاطر حمام های نفتش در جهان مشهور بوده است و مردم به خاطر سلامتی در نفت غوطه ور می شدند و حمام نفت می گرفتند!

 

 

 آذربایجان دومین پرچم بلند دنیا را دارد

 

پرچم آذربایجان در ارتفاع 162 متری نصب شده است و خود پرچم هم 70 متر در 35 متر است و در زمان های طوفانی مجبور می شوند که آن را تا نصف ارتفاع گفته شده پایین بیاورند. تا چند سال قبل در واقع بلندترین پرچم جهان محسوب می شده است، اما بعد به رتبه دوم افول پیدا کرد. امروزه پرچم دوشنبه در تاجیکستان رتبه اول را در این زمینه دارد. پرچم آذربایجان در یک میدان بزرگ در باکو که معمولا جشن های عمومی در آن برگزار می شود، افراشته شده است و از کنار سواحل باکو به خوبی دیده می شود.

 

 

 مردم آذربایجان نان هایشان را در تنورهای عمودی می پزند

 

این تنورها در زبان آذری با نام تندیر شناخته می شوند و استوانه ای شکل هستند و داخلشان یک آتش درست می شود و نان را بر روی دیوارهای داخلیش می چسبانند و منتظر می مانند تا نان کاملا پخته شود و گفتنی است که این نان ها بسیار خوشمزه هستند. به هرحال اگر با  تور لحظه آخری باکو  به این شهر زیبا سفر کردید، حتما طعم بی نظیر این نان ها را امتحان کنید.

 

 

اگر شما هم قصد سفر به باکو را دارید، برای رزرو یک  تور ارزان آذربایجان  و  تور باکو نوروز 98  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

آذربایجان , باکو , تور نوروز 98 آذربایجان , تور نوروزی باکو , جاذبه های گردشگری آذربایجان , تور آذربایجان , تور باکو , تور ارزان باکو , آفر تور باکو , تور لحظه آخری باکو , تور ارزان آذربایجان , آفر تور آذربایجان , تور لحظه آخری آذربایجان , baku , j,v hvchk fh;, , Htv j,v fh;, , j,v gpzi Hovd fh;,

۱۲ اسفند ۱۳۹۷