۰۲۱۷۴۶۳۴
سفرنامه کشور آذربایجان , شهر باکو

سفرنامه کشور آذربایجان , شهر باکو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

به نام خدا

 

سفرنامه کشور آذربایجان , شهر باکو

 

کشور آذربایجان در شمال غربی ایران قرار دارد زمستان های نسبتا سردی دارد پایتخت این شهر باکو میباشد .مردم آذربایجان ترک هستند و زبان اصلی آنها نیز ترکی آذری میباشد .البته عده ای از آنها به زبان روسی هم به عنوان زبان دوم صحبت میکنند و مردم عادی آنها زبان انگلیسی بلد نیستند اما در برخی از رستوران ها و کافی شاپ ها کارکنان آنها میتوانند به زبان انگلیسی نیز صحبت کنند .

مردم آذربایجان مردمی خونگرم و مهمان نوازی هستند و فرهنگی نزدیک به ایرانی ها را دارند .از مراکز دیدنی باکو میتوان به ایچری شهر( که شهر قدیمی میباشد ) نام برد . بلواری ساحلی در آن منطقه وجود دارد که دریای زیبای خزر را  میتوان از نزدیک دید وبسیار  لذت برد .در ایچری شهیر از قلعه دخترنیز میتوان دیدن کرد .

 

 

 

آنجا پر از رستوران متنوع وجود دارد  که میتوان در آنها ناهار صرف کرد یا چای نوشید . همچنین در اغلب رستوران های ایچری شهیر تنور برای پخت نان وجود دارد  که نان به صورت تازه پخته میشود و در اختیار مشتریان قرار دلده میشود همینطور مغازه هایی برای سوغاتی های کوچک از نماد و سنبل های آذربایجان به چشم میخورد .اگر قصد سفر به باکو را دارید حتما از مرکز موزه حیدر علی اف دیدن کنید مخصوصا از قسمت نمایشگاه ماشین های کلاسیک که بسیار جالب و دیدنی هستند .

 

 

 

 

 

 

سعی کنید هتلی که انتخاب میکنید کاملا نزدیک به مرکز شهر باشد . در غیر این صورت باید هزینه زیادی برای تاکسی بپردازید .

هزینه تاکسی برای مکان های نزدیک 5 منات است اما برای کمی دور تر تا 15 منات هم میباشد . همینطور سعی کنید از تاکسی هایی که تاکسی متر دارند استفاده نکنید چون ممکن است به 40 منات هم یک مسیر 10 مناتی برسد .

از جاهای دیدنی دیگر,  کتاب های مینیاتوری کوچک است که در همان ایچری شهیر میباشد .

 

 

 

همینطور از مرکز خرید های شیک و معروف باکو میتوان به مرکز خرید پورت مال , 28 مال و گنجلیک مال اشاره کرد  که پر از برند های معروف است .

 

 

 

از دیگر جاهای دیدنی باکو میدان فواره هاست که با فواره های زیبایش معروف است و همینطور خیابان تارگویی که یکی از خیابان های بسیار زیبا و معروف باکو میباشد نام برد . این خیابان بخصوص در شب به خاطر چراغانی اش زیبایی خاصی دارد .

این خیابان سنگ فرش شده پر از توریست و فقط برای تردد عابرین میباشد و هیچ ماشینی در آن تردد نمیکند همینطور خیابان تارگویی پر از مغازه های متنوع , رستوران و کافی شاپ است . این خیابان نزدیک پارک فواره ها یا همان فانتین است .

از دیگر جاهای دیدنی باکو برج های معروف شعله میباشد که در شب به خاطر چراغ های رنگی , زیبایی خاصی دارند . به این 3 برج  به زبان انگلیسی Flame Towers  میگویند . این برج ها از ایچری شهیر و همینطور بلوار ساحلی هم قابل رویت میباشند .

 

 

 

اگر اهل خوردن شیرینی هستید پیشنهاد میکنم حتما شیرینی مخصوص آذربایجان به نام شکر بو را امتحان کنید . همینطور مربای گیلاس و باقلواهای خوشمزه را امتحان کنید .

در بلوار ساحلی قسمتی است به نام ونیز کوچک ( Little Venice ) که میتوانید از باجه نزدیک آن بلیط تهیه کنید و با قایق های کوچکی که آنجا هست ونیز کوچک را بگردید . ( با قایق 3 ساعت )

 

 

بسیار جالب و هیجان انگیز است . همینطور ماشین هایی به شکل قطار های دو یا سه واگنه وجود دارد که میتوانید از آنها برای گردش دور سبلوار ساحلی و پارک استفاده کنید .

کلا شهر باکو شهر قشنگی است .

اگر اهل مسافرت هستید و دوست دارید با کشور ها و فرهنگ های مختلف آشنا شوید باکو هم برای یکبار سفر گزینه مناسبی است.

پرواز راحت و 1 ساعت و 10 دقیقه طول پرواز

مهمانداران خوش برخورد و تمیز

باکو , آذربایجان , تور باکو , تور آذربایجان , جاذبه های گردشگری باکو , تور ارزان باکو , آفر تور باکو , تور لحظه آخری باکو , تور ارزان آذربایجان , آفر تور آذربایجان , تور لحظه آخری آذربایجان , baku , j,v hvchk fh;, , Htv j,v fh;,

۲۴ فروردین ۱۳۹۸

نظرات کاربران