۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره بلوار باکو

همه چیز درباره بلوار باکو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره بلوار باکو

 

بلوار باکو یا بلوار ساحلی باکو، معروف ترین بلوار شهر زیبای باکو در کشور آذربایجان است. بلوار باکو بهترین جای باکو برای قدم زدن، استراحت کردن، خوش گذراندن و تفریح است و هیچ کم و کاستی از نظر امکانات تفریحی ندارد و محبوب ترین جای دیدنی باکو از دید مسافران  تور آذربایجان  است. در حقیقت بلوار باکو جایی است که اکثر توریستان بیشترین زمان اقامتشان در باکو را در آن سپری می کنند و برای بازدید از خیلی از جاهای دیدنی باکو ناچار به سر زدن به آن می شوند. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با  بلوار باکو  آشنا کنیم تا اگر گذرتان به باکو افتاد، بتوانید با دید بازتری از بلوار باکو دیدن کنید.

 

 

درباره بلوار باکو

 

بلوار باکو یک بلوار پیاده روی زیباست که در سال 1909 ساخته شده است و از مقابل دریا عبور می کند. قدمت بلوار باکو به بیش از 100 سال پیش بر می گردد و طول آن به 26 کیلومتر می رسد. البته طول بلوار باکو در ابتدا 3 کیلومتر بوده است، اما بعدها گسترش پیدا کرده است و به تعداد جاهای دیدنی و اماکن تفریحیش هم اضافه شده است. خوب است این را بدانید که بلوار باکو بهترین جای دیدنی باکو برای قدم زدن، دویدن، دوچرخه سواری و تفریح است و اصولا مردم باکو و توریستان، به اولین جایی که برای تفریح می روند، همین بلوار باکو است. با این اوصاف توصیه ما به شما این است که به محض اینکه پایتان به باکو رسید، معطل نکنید و قبل از هر کاری، برنامه گشت و گذار در بلوار باکو را برای خودتان ترتیب دهید.

 

 

جاهای دیدنی و تفریحات بلوار باکو

 

در بلوار باکو کافه ها و رستوران های متعددی وجود دارد و جاهای دیدنی و اماکن تفریحی مختلفی در جای جای آن به چشم می خورد.

مثلا یک مرکز خرید جذاب به نام مرکز خرید پارک بلوار باکو در بلوار باکو وجود دارد که شما می توانید از انواع برندهای بین المللی در آن خرید کنید. گذشته از این، می توانید با رفتن به این مرکز خرید در بلوار باکو در رستوران ها و کافه های معروف آن وقت گذرانی کنید و یا از سینمای آن استفاده کنید و بدین شکل چند ساعتی را به خوبی و خوشی در این مرکز خرید معروف در بلوار باکو سپری کنید.

 

 

 

 

جالب تر از این مرکز خرید، جاذبه گردشگری دیگری است که با نام ونیز کوچک شناخته می شود و در کنار بلوار باکو واقع شده است. ونیز کوچک یک منطقه تفریحی است که به شکل ونیز ایتالیا طراحی و ساخته شده است و شما می توانید در آن قایق سواری کنید و عکس های یادگاری خوبی هم بگیرید.

یکی دیگر از تفریحاتی که می توانید در بلوار باکو داشته باشید، کشتی سواری است. یک سری کشتی در حاشیه بلوار باکو لنگر انداخته اند که شما می توانید با پرداخت حدودا 2.5 یورو سوار آن ها شوید و حدودا 30 دقیقه را با آن ها بر روی آب سپری کنید و گشتی در دریای خزر بزنید.

جاذبه گردشگری دیگری که در بلوار باکو وجود دارد، یک چرخ و فلک بزرگ است که با نام چشم باکو شناخته می شود. این را هم خوب است بدانید که شما با خرید یک بلیط چرخ و فلک باکو به ارزش تقریبا 2.5 یورو می توانید شانس این را پیدا کنید که شهر زیبای باکو را زیر پای خودتان ببینید و چشم انداز زیبای شهر باکو را از بالای چرخ و فلک چشم باکو تماشا کنید.

 

 

همچنین می توانید با کرایه یک دوچرخه، در بلوار باکو با دوچرخه گشت بزنید و با صرف هزینه ای حدود 1 یورو، یک ساعتی را در بلوار باکو دوچرخه سواری کنید.

علاوه بر همه این ها، می توانید با رفتن به بخش انتهایی بلوار باکو، از بزرگترین پرچم دنیا در میدان پرچم ملی باکو دیدن کنید و چند عکس یادگاری هم در کنار این پرچم بزرگ در باکو بگیرید. جالب است که بدانید که ابعاد این پرچم 70 در 35 متر است و ارتفاعش هم به 162 متر می رسد و هیچ پرچم دیگری در دنیا به بزرگی آن وجود ندارد.

 

 

محل قرارگیری بلوار باکو

 

بلوار باکو که معمولا از آن به عنوان بزرگترین پارک باکو یاد می کنند، از بندر باکو شروع می شود و تا میدان پرچم ملی باکو ادامه پیدا می کند. برای دسترسی به بلوار باکو کافی است که با مترو باکو به ایستگاه ساحل باکو بروید و یا اینکه از قطارهای شماره 65 و 96 باکو برای دسترسی به بلوار باکو استفاده کنید. البته امکان دسترسی به بلوار باکو با استفاده از تاکسی نیز وجود دارد.

 

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای باکو آذربایجان.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران