۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره برج های شعله باکو

همه چیز درباره برج های شعله باکو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره برج های شعله باکو

 

شاید شما هم این را شنیده باشید که از قدیم الایام به آذربایجان "سرزمین آتش" و به باکو "شهر آتش های جاویدان" می گویند. دلیلش هم این است که در گذشته آتش اهمیت بسیار زیادی در دین، فرهنگ و عقاید مردم آذربایجان داشته است و آتش در آتشگاه های آذربایجان مقدس شمرده میشده است.حتی به خاطر وجود گازهای طبیعی در زیر زمین آذربایجان و تراوش آن ها به بیرون، یک سری شعله ها هم در سطح کوه های کشور آذربایجان به صورت طبیعی دیده می شدند و با وجود آن ها، از آن ابتدا به آذربایجان به چشم یک کشور مقدس نگاه می شده است! در این سرزمین آتش، برج هایی به نام  برج های شعله باکو  ساخته شده اند که نمادی از این لقب عجیب و البته جالب باکو هستند. این برج های مدرن معروف ترین جاهای دیدنی باکو هستند و به عنوان نمادی از تاریخ جذاب و عقاید جالب مردم آذربایجان ساخته شده اند. این برج ها به حدی مهم و معروف هستند که هر وقت صحبت از باکو می شود، نام آن ها نیز به میان می آید. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با برج های شعله آذربایجان آشنا کنیم.

 

 

درباره برج های شعله باکو

 

برج های شعله باکو به شکلی طراحی و ساخته شده اند که هر کسی به آن ها نگاه می کند، شکل و شمایل شعله برایش تداعی می شود. در واقع برج های شعله باکو از 3 برج مختلف تشکیل شده اند که انحنای هر کدامشان به یک سو است و ترکیب آن ها در کنار هم به بهترین شکل ممکن، شکل شعله را تشکیل می دهد. علاوه بر این، سیستم نورپردازی برج های شعله باکو نیز به گونه ای طراحی شده اند که می توانند الگوها و پترن های مختلف را نمایش دهند و بیشتر بر حس شعله ور بودن برج های شعله باکو تاکید کنند. این نورها که با رنگ های قرمز، نارنجی و صورتی در سرتاسر برج های شعله باکو حرکت می کنند، برج های شعله باکو را به شکل شعله های جاویدان نشان می دهند. جالب است که بدانید نمایش نورها بر روی برج های شعله باکو به عنوان یکی از بهترین نمایش های نور رایگان دنیا شناخته می شوند و اغلب توریستان به تماشای آن علاقه نشان می دهند. خوب است این را هم بدانید که نمایش ال ای دی برج های شعله باکو همیشه مربوط به زبانه های آتش نمی شود و نمایش های متفاوتی روی نمای آن ها با نورپردازی های جالب و دیدنی اجرا می شود. نکته جالب دیگر درباره برج های شعله باکو این است که این برج ها از همه مناطق باکو قابل دیدن هستند و حتی با هواپیما نیز مشاهده می شوند و وقتی توریستان از پنجره هواپیما آن ها را می بینند، متوجه می شوند که به باکو رسیده اند! با این حساب جای تعجبی ندارد، اگر بگوییم که برج های شعله باکو نماد شهر باکو هستند و به شهر باکو و حتی کشور آذربایجان معنی می دهند.

 

 

امکانات برج های شعله باکو

 

برج های شعله باکو که در بین سال های 2008 تا 2011 ساخته شده اند، یک لابی بسیار بزرگ 7 طبقه دارند که با یک چلچراغ بسیار بزرگ دیزاین شده است. این چلچراغی که از آن صحبت می کنیم، یک لوستر بسیار بزرگ است که در آن حدود 5 کیلومتر رشته کار شده است، 840 چراغ دارد و در آن بیش از 600،000 مهره کریستالی کار شده است! این برج های شعله کاربری مسکونی، تجاری و اداری دارند و یک هتل بسیار لوکس و معروف به نام هتل فیرمونت باکو نیز داخل آن ها قرار گرفته است. جالب است بدانید که برج های شعله باکو با 3 ارتفاع مختلف در 3 نقطه مختلف قرار گرفته اند و با هم یک مثلث را تشکیل می دهند. در واقع مجموعه برج های شعله باکو دارای بخش های مختلفی است که بعضی از آن ها داخل برج ها و بعضی از آن ها در فضای میانی 3 برج قرار گرفته اند و مجموع مساحت محوطه آن به 28،000 متر مربع می رسد. این مجموعه گذشته از کاربری مسکونی، تجاری، اداری و هتل، دارای امکانات رفاهی و تفریحی دیگری از جمله سینما، کافه، رستوران و استخر است و از هر نظر مجموعه رفاهی و تفریحی کاملی است. با وجود همه این ها می توان گفت که برج های شعله باکو جذاب ترین و معروف ترین جاذبه گردشگری باکو هستند و اگر کسی در  تور باکو  از آن ها بازدید نکند، انگار اصلا به کشور آذربایجان و شهر باکو سفر نکرده است!

 

 

درباره برج های مختلف برج های شعله باکو

 

همان طور که گفته شد،برج های شعله باکو 3 ارتفاع مختلف دارند که بیشترینشان 190 متر است. برج های شعله باکو یکی از بلندترین برج های آذربایجان محسوب می شوند. لازم به ذکر است که  این برج ها در ساحل دریای خزر و روی تپه ای با چشم انداز خلیج باکو و بخش قدیمی شهر باکو ساخته شده اند. این برج ها که با نام برج شماره یک برج های شعله باکو، برج شماره دو برج های شعله باکو و برج شماره سه برج های شعله باکو ساخته شده اند، کاربری های مختلفی دارد. برج اول که یک برج مسکونی است، 190 متر ارتفاع دارد و از 33 طبقه تشکیل شده است. برج دوم با 30 طبقه و 160 متر ارتفاع، یک هتل است و برج سوم با با 28 طبقه و 140 متر ارتفاع، یک برج اداری به حساب می آید.

 

 

برج شماره یک برج های شعله باکو با کاربری مسکونی

 

 همان طور که گفته شد برج مسکونی بلندترین برج در میان برج های شعله باکو است. این برج در قسمت جنوبی پروژه برج های شعله باکو قرار گرفته است و در آن 130 واحد آپارتمانی بسیار لاکچری ساخته شده است که به دریای خزر و شهر باکو چشم انداز بی نظیری دارند. ضمنا برج مسکونی شعله باکو دارای امکاناتی مثل مرکز اسپا، باشگاه ورزشی و امکانات رفاهی و تفریحی دیگر است و از هر نظر به عنوان بهترین برج مسکونی باکو شناخته می شود.  

 

 

برج شماره دو برج های شعله باکو با کاربری هتل

 

برج دوم که با نام هتل فیرمونت باکو شناخته می شود، در بخش شمالی پروژه قرار گرفته است و از 318 واحد اقامتی تشکیل شده است که 61 تای آن ها واحد کامل آپارتمانی هستند و در 30 طبقه مختلف برج قرار گرفته اند.

 

 

برج شماره سه برج های شعله باکو با کاربری اداری

 

در نهایت برج سوم که کاربری اداری دارد، در بخش غربی پروژه برج های شعله باکو قرار گرفته است و از نظر ارتفاعی از دو برج دیگر کوتاه تر است. این برج 33،000 متر مربع فضای اداری دارد و بعضی از معروف ترین ادارات آذربایجان در آن قرار گرفته اند.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای باکو.

۰۱ تیر ۱۳۹۹

نظرات کاربران