۰۲۱۷۴۶۳۴
فستیوال ها و تعطیلات عمومی باکو

فستیوال ها و تعطیلات عمومی باکو

فستیوال ها و تعطیلات عمومی باکو

 

در آذربایجان و شهر باکو در طول سال فستیوال های مختلفی برگزار می شود. ماه می (اردیبهشت) به عنوان ماه فستیوال غذا در باکو شناخته می شود و رویدادهای مختلف دیگری نظیر کنسرت های جذاب نیز در همین ماه برگزار میشود.مهمترین فستیوال های آن فستیوال جاز و نمایشگاه های غذاهای باکو است.در ادامه بیشتر با فستیوال های باکو در  تور لحظه آخری باکو  در طول سال آشنا می شویم.

 

 

تعطیلات عمومی باکو

 

نوروز بایرام (عید نوروز)

 

نوروز بایرام یا عید نوروز یکی از مهمترین رویدادهای باکو است. درست مثل کشور ما ایران، میزهای هفت سین جذابی در باکو چیده می شود و مردم در سراسر شهر به جشن و پایکوبی می پردازند و خودشان را برای سال جدید آماده می کنند. در صورت تمایل می توانید با رزرو  تور ارزان باکو نوروز 98  در نوروز بایرام باکو شرکت کنید و امسال را به سبک آذربایجانی ها آغاز کنید.

 

 

 

 روز جهانی زن

 

همان طور که می دانید 8 مارچ در جهان به عنوان روز جهانی زن نامگذاری شده است و برای گرامیداشت مقام زن و حفظ برابری جنسیتی در جهان جشن گرفته می شود.آذربایجان نیز این روز را هر ساله گرامی می دارد تا تشکر ویژه ای از زنان به عمل آورده شود.

 

 

روز پیروزی

 

9 می نیز در آذربایجان به خاطر گرامیداشت پیروزی شوروی در برابر آلمان در جنگ جهانی دوم جشن گرفته می شود و در طول آن مراسم ویژه ای برای یادبود سربازانی که جان خود را در طول جنگ از دست دارند، برگزار می شود.

 

 

روز جمهوری

 

28 می نیز یکی از تعطیلات عمومی باکو است که به مناسبت تاسیس جمهوری آذربایجان در سال 1918 جشن گرفته می شود و یکی از مهمترین تعطیلات باکو محسوب می شود.

 

 

 روز استقلال آذربایجان

 

در روز 18 اکتبر سال 1991 استقلال آذربایجان توسط مجلس تایید شد و به همین مناسبت هر ساله این روز جزء تعطیلات عمومی آذربایجان محسوب می شود و یک جشن ملی تلقی می شود.

 

 

فستیوال ها و نمایشگاه های باکو

 

فستیوال بین المللی جاز باکو

 

جاز موسیقی مورد علاقه آذربایجانی هاست و هر ساله فستیوال های جاز و کنسرت های متعددی برگزار می شود تا علاقه مندان موزیک جاز در آن ها شرکت کنند. در فستیوال جاز باکو، گروه ها و موزیسین های متعددی برای شرکت در این فستیوال جذاب به باکو سفر می کنند تا عشقشان را به موسیقی جاز نشان دهند.

 

 

نمایشگاه بین المللی ماشین آذربایجان

 

این نمایشگاه هر ساله در طول ماه می برگزار می شود و مورد علاقه فروشندگان خودرو و صاحبان خوردو قرار می گیرد. در طول این نمایشگاه ماشین های متعددی  وارد آذربایجان می شود و عجیب نیست اگر بگوییم که توریستان زیادی از کشورهای مختلف برای شرکت در این نمایشگاه به آذربایجان سفر می کنند. در این نمایشگاه می توانید از ماشین های جدید و متنوع، تجهیزات، اتوبوس ها، کامیون ها، موتورسیکلت ها و ترایلرها بازدید کنید. اگر شما هم عاشق دنیای ماشین ها هستید، باید خودتان را برای شرکت در این نمایشگاه هیجان انگیز هرچه سریع تر آماده کنید.

 

 

نمایشگاه کشاورزی آذبایجان

 

از آنجایی که 9 منطقه از 11 منطقه آب و هوایی آذربایجان نقش کشاورزی مهمی ایفا می کنند، این نمایشگاه برگزار می شود تا صنعت کشاورزی آذربایجان بیشتر مورد بررسی عموم و مورد توجه جهانیان قرار بگیرد و بازار آذبایجانی ها محدود به کشور آذربایجان و کشورهای همسایه نباشد. در طول این نمایشگاه محصولات کشاورزی متنوع، ماشین ها و تجهیزات نیز به معرض نمایش گذاشته می شوند.

 

 

فستیوال جهانی غذا

 

فستیوال جهانی غذای آذربایجان هر ساله با هدف ترویج نقش آذربایجانی ها در بازار جهانی محصولات غذایی برگزار می شود و در نمایشگاه های آن لبنیات، کنسرو، سبزیجات و محسولات گوشتی و فریزری به نمایش گذاشته می شود.

 

 

نمایشگاه بین المللی غذای دریایی خزر

 

هر ساله در طول ماه می، نمایشگاه غذاهای دریایی در آذریجان برگزار می شود تا توانایی کشور آذربایجان را در حوزه صنعت ماهیگیری به گوش جهانیان رسانده شود.محصولات دریایی متفاوت و جذابی در این نمایشگاه به عموم نشان داده می شود و تجهیزات مربوطه نیز در نمایشگاه تعبیه می شود تا مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و عاشقان ماهی و ماهیگیری از آن بازدید داشته باشند.

 

 

پیشنهاد ما به شما  تور باکو نوروز 98  است. برای اطلاع از آفرهای تور باکو  آژانس مسافرتی زیما سفر  با ما تماس بگیرید.

آذربایجان , باکو , تور نوروز 98 آذربایجان , تور نوروزی باکو , جاذبه های گردشگری آذربایجان , تور آذربایجان , تور باکو , تور ارزان باکو , آفر تور باکو , تور لحظه آخری باکو , تور ارزان آذربایجان , آفر تور آذربایجان , تور لحظه آخری آذربایجان , baku , j,v hvchk fh;, , Htv j,v fh;, , j,v gpzi Hovd fh;,

۲۶ اسفند ۱۳۹۷