۰۲۱۷۴۶۳۴
حمل و نقل در تور گرجستان - قسمت اول

حمل و نقل در تور گرجستان - قسمت اول

تور گرجستان و حمل و نقل در گرجستان - قسمت اول

هنگامی که به گرجستان برسید، مهم است که راه های حمل و نقل را بدانید. اگرجه در تور گرجستان وسیله نقلیه مهیاست.

با چند نوع حمل و نقل در  تور گرجستان  همراه شما هستیم: درون شهری، بین شهری و مقاصد زیبا در حومه آن. در اینجا طی دو مقاله به بررسی ده روش حمل و نقل محلی که توسط مسافران و مردم محلی استفاده می شود، پرداخته می شود.

پاها

از پاهای خودتان یا یک اسب استفاده کنید، قدرت پا یک روش اصلی برای سفر به مکان های مختلف است. در شهر یا در کوه ها، این روش ساده، ارزان تر و قابل اعتماد است. مسیرها در همه جای گرجستان می تواند چالش برانگیز باشد. جاده ها در شهر اغلب پر از ترافیک هستند و مشکل پارکینگ همیشه وجود دارد، همچنین در حومه شهر می توانند غیرمسطح و گل آلود باشند، که همواره مشکلات ریزش یا شستگی در آنها وجود دارد. برای سفرهای کوتاه تر، "پیاده رفتن" می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

دوچرخه و اسکوتر

این ماشین های محرک با قدرت انسانی می توانند یک گزینه عالی برای جابجایی درون شهری باشند. حرکت در بین ترافیک خودروها و عدم نیاز به پارکینگ از مزایای آن محسوب می شود، اما متأسفانه دارای مشکلاتی نیز هستند که فقط در روزهای آفتابی و گرم مناسب می باشند و ممکن است برای همه برنامه های سفر مفید نباشند. با این حال، این یک راه سرگرم کننده و مقرون به صرفه بدون نیاز به استفاده از حساب بانکی شما می باشد. با این حال، راندن یک اسکوتر یا دوچرخه در گرجستان می تواند خطرناک باشد. راننده های خودرو قوانین را بیش از حد نقض می کنند و ممکن است گاهی از مسیر تردد اسکوتر عبور کنند. بنابراین، حوادث در اینجا شایع است.
دوچرخه یک انتخاب بسیار سالم و معقول است، اما مطمئنا در تفلیس اینگونه نیست. دلایل بسیاری برای آن وجود دارد: عدم اجاره دوچرخه، بدون خط عبور و مرور دوچرخه، رانندگی خطرناک. با این وجود، لازم به ذکر است که Batumi دارای سیستم اجاره دوچرخه کاملا پیشرفته Batumvelo است. تنها چیزی که نیاز دارید، خرید کارت Batumvelo در مرکز اطلاعات توریستی در نزدیکی آب نماهای رقصان است و هر دوچرخه را می توانید در 23 پایانه دوچرخه تحویل دهید. نقشه ترمینال را اینجا ببینید.

مارشروتکا

این سیستم به جا مانده از زمان شوروی است یک سرویس مینی بوس که مدت زیادی در گرجستان به عنوان نیروی حیاتی مورد استفاده قرار می گیرد. این وسایل نقلیه از طریق شریان های شهری و مسیرهای ثانویه به روستاها مرتبط می شوند که باعث راحتی و آسایش نسبی مردم می شوند. معمولا شما می توانید یک صندلی دو نفره را با قیمت تقریبی 0.35 دلار برای سفرهای درون شهری و 10 دلار در سراسر کشور خریداری کنید.

اتوبوس شهری

اتوبوس های زرد در تفلیس ارزان هستند اما شما چیزی را دریافت می کنید که هزینه آن را می پردازید. آنها هیچ گونه سیستم تهویه مطبوع مناسب ندارند و اغلب پر از جمعیت هستند. با این حال، آنها یک سرویس حیاتی را فراهم می کنند که شما را به مناطق اصلی شهر می رساند. شما می توانید برنامه و مسیرهای اتوبوس را در وب سایت شرکت حمل و نقل تفلیس بیابید.

دو نکته لازم به ذکر است: پرداخت تنها از طریق تغییر دقیق و یا با استفاده از یک کارت اعتباری پیش پرداخت شده (که شما می توانید در هر ایستگاه مترو تهیه کنید) از طریق سیستم به هنگام سوار شدن، امکان پذیر است. قیمت ها حدود 0.21 دلار می باشند. اطمینان حاصل کنید که رسید پرداخت خود در هر سفر را به همراه داشته باشید زیرا کنترل کننده ها به طور اتفاقی وارد اتوبوس یا مترو می شوند تا مطمئن شوند مسافران هزینه سفر را پرداخت کرده اند. آداب و رسوم متداول گرجستان بدین گونه است که افراد معمولا صندلی های خود را به زنان، سالمندان و یا هر کس دیگری که توانایی بدنی کمتری در مقایسه با آنها دارد، می دهند.

هزینه اتوبوس ها در باتومی تقریبا مشابه است، هرچند سیستم فروش بلیط کمی متفاوت است. بلیط ها را می توان در فروشگاه ها یا در اتوبوس خریداری کرد (قیمت بالاتر است). در دیگر شهرهای گرجستان اتوبوس ها قدیمی و منسوخ هستند و تنها پول نقد قابل قبول است.

اخیرا ناوگان اندکی از اتوبوس های مدرن آبی وارد گرجستان شده است که در برخی از مسیرهای اصلی تفلیس با امکانات پیشرفته مانند سیستم تعویه هوای مطبوع و تکان های کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

منتظر مقاله بعدی آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس باشید و از  تور گرجستان  ما دیدن فرمایید.

زینا سفر پارس ارائه کننده  تور گرجستان  ، تور ارزان گرجستان ، تور نوروزی گرجستان و تور لحظه آخری گرجستان می باشد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۶