۰۲۱۷۴۶۳۴
منحصر به فردترین ساختمان های مدرن در تور گرجستان

منحصر به فردترین ساختمان های مدرن در تور گرجستان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 منحصر به فردترین ساختمان های مدرن در تور گرجستان

 

گرجستان کشور کنتراست هاست و تضادهای زیادی در آن دیده می شود. آثار معماری باستانی کشور گرجستان به خوبی حفظ و نگهداری شده است، در مقابل یک سری ساختمان های مدرن در آن ساخته شده است که به واقع زیبا هستند و دیدن تضاد بین این دو نوع معماری در گرجستان در نوع خودش تجربه بسیار جالبی است. در ادامه جذاب ترین ساختمان های مدرن گرجستان را به شما معرفی می کنیم که نمایش عینی تخیلات معمارانشان بوده اند و حتما شما هم از دیدنشان در  تور ارزان گرجستان  شگفت زده خواهید شد.

 

دادگستری تفلیس

 

دادگستری تفلیس که با نام ساختمان قارچی نیز شناخته می شود، به تازگی در تفلیس افتتاح شده است و بزرگترین دادگستری جهان به شمار می آید. این دادگستری که به عنوان یکی از جذاب ترین ساختمان های مدرن گرجستان شناخته میشود، یک معمار ایتالیایی طراحی کرده است و به نسبت دیگر دادگستری های جهان، نمای بسیار جالبی دارد.

 

 

سالن موسیقی تفلیس

 

ساختمان سالن کنسرت مدرن توسط یک معمار مشهور به نام ماسیمیلیانو فوکساس (Massimiliano Fuksas) طراحی شده است. این سالن کنسرت از 2 ساختمان استوانه ای مجزا تشکیل شده است که در آن ها سالن نمایشگاهی و سالن کنسرت و تئاتر بنا نهاده شده است.  سالن کنسرت تفلیس یکی از مدرن ترین ساختمان های گرجستان است که در مرکز تاریخی شهر تفلیس واقع شده است و دقیقا همان تضادی که از آن حرف زدیم، در آن دیده می شود.

 

 

وزارت امور داخلی تفلیس

 

تصورش سخت است که کاربری این ساختمان مدرن در تفلیس، وزارت امور داخلی است! این ساختمان شبیه به یک موج بزرگ شیشه ای است و پنجره هایش سرتاسری هستند و از کف تا بام را گرفته اند. در ادامه ایده طراحی این ساختمان مدرن در تفلیس، تعداد زیادی ایستگاه پلیس شیشه ای در سراسر کشور گرجستان ساخته شد تا شفاف بودن کار مقامات گرجستان نشان داده شود.

 

 

 ساختمان دفتر دادستان تفلیس

 

 یکی دیگر از منحصر به فدرترین ساختمان های مدرن تفلیس، ساختمان دفتر دادستان تفلیس است که شکل و شمایل متفاوتی دارد. این ساختمان مدرن در تفلیس یک فریم مشکی رنگ دارد که از داخل آن یک سری کابین شیشه ای بیرون زده شده است. از بیرون به نظر میرسد که کابین های شیشه ای در هوا معلق باقی مانده اند و همین مسئله باعث جذابیت بصری آن شده است. از طرفی ترکیب فریم مشکی رنگ و شیشه نیز جالب است و کاملا سمبولیک به این گونه طراحی شده است. فریم مشکی سمبل استحکام سیستم قانونی است و شیشه های درون آن شفافیت قانون را نشان می دهد.

 

 

برج الفبا- باتومی

 

در مرکز باتومی یک برج به نام برج الفبا وجود دارد که از شاخص ترین  جاذبه های گردشگری باتومی  محسوب می شود. برج الفبا یک برج شفاف است که به شکل دی ان ای (DNA) ساخته شده است و الفبای گرجی روی آن حکاکی شده است. ارتفاع برج الفبا باتومی 130 متر است و در داخل برج یک سری کافه، یک منظرگاه و استودیوهای تلویزیونی واقع شده است. در طبقه بالایی برج هم یک رستوران گردان طراحی شده است که در طول 1 ساعت یک دور کامل می زند و یکی از جالب ترین رستوران های  تور باتومی به حساب می آید.

 

 

ساختمان دادگستری باتومی

 

دادگستری باتومی توسط یک معمار ایتالیایی طراحی شده است و در سال 2010 ساخته شده است. این ساختمان شبیه به یک بطری معکوس ساخته شده است و در طول شب با نورهای رنگی تزئین می شود. ساختمان دادگستری باتومی یکی از ساختمان های مدرن گرجستان است که حتما باید در  تور ارزان باتومی  از آن دیدن کنید.

 

 

گذرگاه مرزی- سارپی

 

طراحی گذرگاه مرزی سارپی توسط طراحان آلمانی انجام شده است و شبیه به هیچ کدام از دیگر گذرگاه های مرزی دنیا نیست. این گذرگاه مرزی در ساحل دریای سیاه واقع شده است و یک بنای شاخص در سارپی به شمار می آید.

 

 

ساختمان پارلمان- کوتایسی

 

ساختمان پارلمان یا ساختمان شورا در زیر یک گنبد 40 متری واقع شده است. بیشتر بخش های ساختمان از شیشه درست شده است و سمبل شفافیت قدرت در برابر شهروندان در تور گرجستان ارزان است.

 

 

فرودگاه- مستیا

 

فرودگاهی که در روستای مستیا ساخته شده است، فرودگاه کوچکی است، اما در نوع خودش جالب است. این ساختمان مدرن توسط یک شرکت آلمانی طراحی شده است و در آن معماری مدرن اروپایی به زیبایی دیده می شود. ساختمان فرودگاه مستیا بسیار شیک است و در بک گراند کوه های برفی منطقه اطراف آن جلوه زیبایی دارد.

 

 

خانه دادگستری- مستیا

 

یکی دیگر از ساختمان های مدرنی که در روستای کوهستانی مستیا در گرجستان ساخته شده است، خانه دادگستری مستیا است. این ساختمان یک نمای زیبا و پنجره های بزرگی دارد و یکی از جاذبه های گردشگری مستیا محسوب می شود.

 

 

شما می توانید با رزرو  تور ارزان تفلیس  و  تور لحظه آخری باتومی  یا تور ترکیبی گرجستان از بعضی از ساختمان های مدرن گرجستان دیدن کنید و خودتان زیبایی کنتراست و تضادی که میان ساختمان های تاریخی و باستانی گرجستان با ساختمان های مدرن آن وجود دارد را با چشم ببینید. برای اطلاع از بهترین آفرهای تور گرجستان می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۱۲ تیر ۱۳۹۸

نظرات کاربران