۰۲۱۷۴۶۳۴
آیا موزه مادام توسو در استانبول ارزش بازدید دارد؟

آیا موزه مادام توسو در استانبول ارزش بازدید دارد؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

مادام توسو موزه ای است که مجسمه هایی با ظاهر خیلی طبیعی و واقعی از افراد مشهور دنیا را در آن می سازند و شما با بازدید از آن می توانید در کنار مشهورترین افراد جهان عکس بگیرید. این موزه در خیلی از شهرها در 4 قاره مختلف دنیا ساخته شده است که یکی از آن ها موزه مادام توسو در استانبول است. موزه مادام توسو در مرکز شهر استانبول و تقریبا در وسط خیابان استقلال واقع شده است. به همین خاطر دسترسی به آن خیلی راحت است و شما در میان خریدهایتان می توانید از آن بازدید داشته باشید. به هر حال، اگر شما هم مطمئن نیستید که بازدید از موزه مادام توسو استانبول برایتان جالب است یا نه، این مطلب را بخوانید. چراکه ما در ادامه آنچه در موزه مادام توسو استانبول در انتظارتان است را به شما نشان می دهیم تا خودتان ببینید که ارزشش را دارد که زمانی از اقامتتان در تور استانبول را به بازدید از موزه مادام توسو استانبول اختصاص دهید یا خیر!

 

 

با بازدید از موزه مادام توسو استانبول احساس خواهید کرد که خودتان یک ستاره هستید

 

حتی قبل از اینکه پایتان را به درون ساختمان مادام توسو استانبول بگذارید، دعوت شدن را در آن احساس خواهید کرد. فرش های قرمز رنگی که در بخش ورودی این موزه پهن شده اند، توریستان را به داخل این موزه جذاب فرا می خوانند. همین که پایتان را داخل موزه مادام توسو استانبول بگذارید، احساس ستاره بودن به شما دست می دهد. تجربه ای که در موزه مادام توسو استانبول کسب می کنید با هیچ کدام از تجربه های دیگرتان در تور ارزان استانبول قابل مقایسه نیست! سه انسان با ظاهر شخصیت های برجسته دنیا شما را به سمت گیشه خرید بلیط راهنمایی می کنند و بعد از اینکه بلیط را خریداری کردید، می توانید با آسانسور به طبقه 2- ساختمان بروید. این موزه به 5 بخش مختلف تقسیم شده است که بدین ترتیب هستند: شخصیت های برجسته تاریخی و رهبرها، مهمانی وی آی پی، ورزش، فرهنگ، فیلم و موسیقی. به این ترتیب شما به هر حوزه ای که علاقه داشته باشید، می توانید محو دیدن شخصیت های برجسته همان حوزه شوید و یک عالمه عکس های یادگاری در کنار افراد مشهور جهان بگیرید.

 

 

با بازدید از موزه مادام توسو استانبول با ماهیت تاریخی ترکیه آشنا می شوید

 

ترکیه ای ها موسس جمهوریشان یعنی آقای مصطفی کمال آتاتورک را ستایش می کنند و اصلا جای تعجبی ندارد که مجسمه این شخصیت اولین مجسمه ای باشد که در موزه مادام توسو استانبول با آن مواجه می شوید. در این بخش شما می توانید با تاریخ ترکیه آشنا شوید و بعد از دیدار با آتاتورک، به مجسمه های افراد مشهوری مثل فاتح سلطان محمد، معمار سنان، مولانا و دیگر شخصیت های برجسته تاریخی بر خواهید خورد. اگر شما هم دوست دارید که در زمان اقامت در استانبول، با تاریخ ترکیه آشنایی پیدا کنید؛ بازدید از این بخش از موزه مادام توسو استانبول حتما برایتان جذاب خواهد بود. با دیدن مجسمه ها به اطلاعات بسیار جالبی در مورد گذشته استانبول دست پیدا خواهید کرد. کافی است که اطلاعات موجود در کنار مجسمه ها را مطالعه کنید تا خیلی سریع، در عرض چند دقیقه با حقایق جالب در مورد آن شخصیت آشنا شوید و این چنین درس های کوتاه، مختصر و مفیدی از تاریخ ترکیه را فرا بگیرید.

 

 

مسجمه های موجود در موزه مادام توسو استانبول خیلی واقعی به نظر می رسند

 

مجسمه های موجود در این موزه با جزئیات بسیار جالبی ساخته شده اند و اگر ظاهرشان شبیه به افراد مشهور در دنیا نبود، شاید هیچ کس نمی توانست با یک نگاه آن ها را از انسان های واقعی حاضر در موزه تفکیک کند. این مجسمه ها در اندازه و ابعاد واقعی ساخته شده اند و مطمئنا شما هم از فهمیدن اینکه بعضی از افراد مشهور دنیا چه قدر قدشان کوتاه یا بلند است، شگفت زده خواهید شد. حتی کوچکترین جزئیات مثل ناخن ها، لباس ها و چین و چروک های پوست این مجسمه ها نیز با ظرافت کامل کار شده اند و واقعی به نظر می رسند. گذشته از جذاب بودن این مجسمه ها، دکورهایی که در این موزه کار شده اند نیز بسیار قابل توجه هستند. دکوراسیون اتاق های کوچک به سبک عثمانی و به سبک مدرن ترکیه ای کار شده اند و فضاسازی های بسیار جالبی در آن ها انجام شده است. یک مسئله دیگر اینکه نوع مبلمانی که در هر اتاق کار شده، بر اساس مجسمه ای است که در آن تعبیه شده و زمانی که آن شخصیت در دنیا زندگی می کرده است! در کل فضای این موزه به قدری جالب است که می توان گفت یکی از بهترین اماکن دیدنی استانبول برای گرفتن عکس های یادگاری محسوب می شود.

 

 

موسیقی هایی که در موزه مادام توسو پخش می شوند، عالی هستند

 

موسیقی هایی که در موزه مادام توسو پخش می شوند، باعث می شوند که تجربه حضورتان در این موزه حتی جذاب تر هم بشود. مطمئنا برایتان عجیب خواهد بود که چگونه وقتی از شخصیت متفاوتی دیدن می کنید، موزیک تغییر پیدا می کند! وقتی شما به کنار یکی از خوانندگان خارجی می رسید، موزیک همان خواننده برایتان پخش خواهد شد و وقتی به کنار خواننده ترکی می رسید، موزیک ترکی همان خواننده به گوشتان می رسد! گذشته از این، یک سری از ابزارآلات موسیقی که در کنار مجسمه ها کار گذاشته اند، واقعی هستند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید و موزیک خودتان را در لحظه تولید کنید! این ویژگی موزه مادام توسو استانبول معمولا برای کودکان جذابیت بسیار زیادی دارد.

 

 

در موزه مادام توسو استانبول، کودکانتان خیلی خوب سرگرم می شوند

 

در موزه مادام توسو استانبول جاذبه های گردشگری متعددی برای کودکان وجود دارد. گذشته از ابزارآلات موسیقی که به آن ها اشاره شد، یک سری کنسول های بازی در موزه مادام توسو استانبول وجود دارد که معمولا کودکان از استفاده از آن ها استقبال می کنند. یک سری آزمون های جالب در مورد ستاره ها از کودکان گرفته می شود و جالب تر از همه یک کارگاه برای تولید مجسمه واقعی از دستان خودتان در این موزه وجود دارد که معمولا کودکان عاشق آن می شوند. برای اینکه یک دستتان را در این کارگاه به صورت مجسمه های واقعی درست کنند، باید 38 لیره پرداخت کنید. این هزینه برای دو دست 62 لیره و برای سه دست 82 لیره است و واقعا ارزشش را دارد که چنین هزینه ای پرداخت کنید و در ازایش یک یادگاری همیشگی از بازدید خودتان و کودکانتان از موزه مادام توسو استانبول داشته باشید و کل پروسه تولید آن را تماشا کنید. اگر هم در وسط بازدیدتان خسته شدید، می توانید روی یکی از مبل های این موزه بنشینید و قبل از اینکه از باقی قسمت های موزه دیدن کنید، کمی خستگی را از تنتان بیرون کنید.

 

 

با همه این صحبت ها، واقعا ارزشش را دارد که زمانی را در استانبول به بازدید از موزه مادام توسو اختصاص دهید. احتمالا شما هم زمان زیادی از اقامتتان در آفر تور استانبول را به گشت و گذار در میدان تکسیم و خیابان استقلال اختصاص خواهید داد. در این صورت بهتر است که زمانی را هم به بازدید از موزه مادام توسو استانبول اختصاص دهید. با بازدید از موزه مادام توسو استانبول می توانید اطلاعات جالبی در مورد کشوری که در حال بازدید از آن هستید، دریافت کنید و در عین حال تفریح جالبی هم داشته باشید.

 

۰۸ مرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران