منو

راهنمای سفر به مالزی - قسمت چهارم

راهنمای سفر به مالزی و شرکت در تور مالزی - قسمت چهارم

اقامت در مالزی

هتل ها در سراسر مالزی به هنگام اقامت من در آنجا به سرعت پر شدند و من تصمیم گرفتم در مهمانخانه بجای هتل اقامت کنم، چون ارزان تر بودند!

در سراسر مالزی، مهمان خانه ها، هتل ها، Airbnb و CouchSurfing گزینه های اصلی برای اقامت شما خواهند بود. مهمانخانه ها به لحاظ اقتصادی یک گزینه فوق العاده برای ما می باشند و شما می توانید یک تخت را با حداقل $ 5 - $ 15 برای هر شب کرایه کنید! اگر در فصول شلوغ به مالزی سفر می کنید، Airbnb را به عنوان یک جایگزین در نظر داشته باشید. در کنار ارزان بودن شما همچنین یک آپارتمان کامل را در اختیار خواهید داشت و می توانید در مناطق محلی دوستان زیادی پیدا کنید! با استفاده از کد کوپن Airbnb تا 35 دلار برای اولین اقامت خود در یک ملک عالی تخفیف دریافت کنید! یا در کیسه خواب خود به صورت رایگان بخوابید! برخی از هتل ها از شما برای ارائه خدمات اضافی هزینه دریافت می کنند و بعضی از رستوران ها حتی یک پنی برای شما هزینه نخواهند داشت.

این تبلیغ را گزارش کنید

برای پیدا کردن مسکن از سایت هایی مانند Hostelworld استفاده کنید، آنها بسیاری از مهمان خانه ها را در اینجا فهرست می کنند. من Ringos Foyer Guest House را در ملاکا توصیه می کنم.

افراد مجرد معمولا مشکلی برای سفر و اقامت در مالزی نخواهند داشت. ممکن است مجبور شوید در برخی مکان ها (در صورت لزوم) یک تخت دو نفره (در صورت لزوم) رزرو کنید، اما در غیر این صورت با دوستی و مهمان نوازی مردم مالزی که به آن مشهور هستند، روبرو خواهید شد.

پول در مالزی - Easy Peasy

قبل از سفر به مالزی، Ringgit مالزی را خریداری نکنید. چرا؟ چون شما با یک نرخ تبدیل مرموز روبرو خواهید شد. پول به راحتی پس از ورود به مالزی قابل تبدیل می باشد و نرخ تبدیل ارز بسیار بهتری را درون کشور دریافت خواهید کرد.

این تبلیغ را گزارش کنید

مالزی اکثر کارت های بین المللی از قبیل VisaCard یا MasterCard را قبول می کند، اما بسیاری از این کارت ها هزینه های هنگفتی را به هنگام برداشت پول تحمیل می کنند، بنابراین توصیه می شود از دستگاه های خودپرداز  مقادیر زیادی پول را به صورت یکجا در هر بار دریافت کنید - فقط مطمئن شوید که آن را به طور مناسبی پنهان کنید . از کارت های نقدی "TheTravelex" استفاده کنید- معمولا بهترین راه برای برداشت پول از دستگاههای خودپرداز هستند.

در صورت سفر به نقاط روستایی پول نقد همیشه بهترین گزینه است، چرا که دستگاه های خودپرداز به ندرت یافت می شوند. اگر از راه زمینی وارد مالزی می شوید، قبل از ورود به مالزی، پول مورد نیاز برای سفر خود را به همراه داشته باشید.

بعضی از رانندگان دلار آمریکا را نیز از شما به عنوان کرایه قبول می کنند، اما روی آن حساب نکنید. اگر در این شرایط قرار گرفتید، اطمینان حاصل کنید که مقیاسی از هزینه سفر خود با دلار آمریکا از پیش در ذهن داشته باشید، اگر شما با نرخ ارز آشنا نباشید، این روش آسانی برای دریافت هزینه مازاد از شما می باشد.

شما همیشه باید مقداری از پول نقد خود را در یک مکان مناسب پنهان کنید و من یک پست کامل در خصوص بهترین مکان ها برای مخفی کردن پول نوشته ام. اگر بخواهید میزانی کافی از پول نقد را به راحتی همراه خود حمل کنید، بهتر است از کیف های کمری با یک جیب امنیتی مخفی استفاده کنید.

حمل چک پول های مسافرتی یک روش قدیمی می باشد و باید از این کار اجتناب شود. این اقلام برای تبادل ارز بسیار سخت می باشند و احتمالا به هنگام تبدیل ارز هزینه های اضافی به شما تحمیل شود.

در مالزی از کجا شروع به گشت و گذار کنید

مالزی یک کشور پر از تنوع و شگفتی است و پس از چند هفته اقامت در مالزی، من واقعا خواستار زمان بیشتری برای اقامت بودم. در زیر چند مورد از نقاط مورد علاقه من آورده شده است که توصیه می کنم هنگام سفر با کوله پشتی خود به مالزی برای ماجراجویی در سراسر مالزی از آنها بازدید کنید.

سفر به کداه

به احتمال زیاد به هنگام ورود به مالزی وارد منطقه زیبای کداه می شوید. در حالی که اکثر مسافرین فقط از آن عبور می کنند، کداه جاذبه های زیادی را ارائه می دهد که ارزش توقف کردن برای بازدید بیشتر را دارند. برخی از اولین خیابان های اروپایی به جا مانده از دوران استعمار و زیبایی کوه Jerai را تجربه کنید. در دوران باستان اعتقاد داشتند که Gunung Jerai یک مکان مقدس است و برخی از معابد خیره کننده در پیرامون کوه ساخته شده اند. بسیاری از آنها امروزه نیز پابرجا مانده اند. اگر میخواهید بیشتر بدانید، مالزیایی ها در بالای کوه یک صفحه اطلاعات کامل از منطقه قرار داده اند – تمام کاری که باید انجام دهید صعود 1175 متر به بالای این کوه است!

با تشکر از شما برای همراهی زیما سفر پارس. امیدواریم مقاله ای مناسب همسفران  تور مالزی  تهیه کرده باشیم. 

منتظر قسمت پنجم مقاله باشید و از صفحه  تور مالزی  دیدن فرمایید.

زیما سفر پارس ارائه کننده انواع   تور مالزی ، تور ارزان مالزی ، تور لحظه آخری مالزی با تجربه ای بسیار و کادر مجرب.

14 فروردين 1397
ارسال نظر

به منظور درج نظر خود لازم است تا اطلاعات زیر را وارد نمایید، نظرات شما راهگشا خواهند بود

captcha
در خبرنامه عضو شوید در خبرنامه زیما سفر پارس عضو شده و جایزه‌های متنوع دریافت کنید
captcha