۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره خیابان استقلال استانبول،خیابانی که هیچ وقت نمی خوابد!

همه چیز درباره خیابان استقلال استانبول،خیابانی که هیچ وقت نمی خوابد!

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره خیابان استقلال،خیابانی که هیچ وقت خاموش نمی شود!همه جای دنیا می گویند که نیویورک جایی است که زندگی همیشه در آن جریان دارد و هیچ وقت نمی خوابد، اما در استانبول هم خیابانی وجود دارد که درست مثل نیویورک همیشه چراغ هایش روشن است و شب در آن معنایی به جز بیشتر شدن تفریحات و گشت و گذارها ندارد! این خیابان همان خیابان استقلال معروف تور استانبول است و گشت و گذار در آن برای هر توریستی جالب است. به همین دلیل ما بر آن شدیم تا شما را بیشتر با مشهورترین خیابان استانبول یعنی خیابان استقلال آشنا کنیم. با زیما سفر همراه باشید!

 

درباره خیابان استقلال در استانبول

 

خیابان استقلال یک خیابان شلوغ و پر سر و صداست که از میدان تکسیم شروع می شود و تا برج گالاتا ادامه پیدا می کند. خیابان استقلال یک خیابان سنگفرش شده است که در هر دو سمتش یک عالمه فروشگاه، کافه و رستوران وجود دارد که شما هم با دیدنشان قلبتان سرشار از شور و هیجان می شود. از طرفی تعداد زیادی موزه و گالری هنری در خیابان استقلال وجود دارد که این خیابان را جذاب تر هم کرده اند و با همه این ها می توان گفت که شما با گشت و گذار یک روزه در خیابان استقلال نمی توانید از همه قسمت های آن دیدن کنید. جالب است که بدانید گفته می شود که در هر روز حدود 3 میلیون نفر ازخیابان استقلال عبور می کنند و اگر از ارتفاع به این خیابان نگاه کنید، نمی توانید کف پوش آن را ببینید و فقط مردمانی را می بینید که در حال رفت و آمد هستند!

 

 

تاریخ خیابان استقلال در استانبول

 

اگر در گذشته استانبول یک مرکز شهر داشت، آن مرکز شهر قطعا میدان تکسیم بود که درست در انتهای خیابان استقلال واقع شده است. خیابان استقلال در زمان عثمانیان با نام کادی کبی شناخته می شد که به معنای خیابان بزرگ است. در آن زمان، خیابان استقلال جایی بود که افرادی که پول و قدرت زیادی داشتند، برای گشت و گذار در آب و هوای آفتابی به آن مراجعه می کردند. لازم به ذکر است که بعد از اینکه جمهوری ترکیه تاسیس شد، این خیابان به خیابان استقلال تغییر نام داد.

 

 

جاذبه های گردشگری خیابان استقلال در استانبول

 

خیابان استقلال یک خیابان مخصوص پیاده روها است که یک عالمه جاذبه گردشگری در دو سمت آن وجود دارد و غیر ممکن است که بخواهیم از همه جاذبه های گردشگری خیابان استقلال صحبت کنیم و یک به یک آن ها را نام ببریم. اما گذشته از فروشگاه ها و بازارهای متعددی که در خیابان استقلال وجود دارد و گذشته از رستوران ها، سینماها، کافه ها و همین طور موزه ها و گالری ها، چند کلیسا نیز در خیابان استقلال استانبول وجود دارد که از مهمترین  جاذبه های گردشگری استانبول  تلقی می شوند. در سمت راست خیابان استقلال از بالا به پایین، تعداد زیادی معابر تاریخی وجود دارد که در آن ها می توانید رستوران ها و فروشگاه های زیادی را ببینید. از طرفی در خیابان استقلال تعدادی ساختمان کنسولگری وجود دارد که به ملل مختلف تعلق دارند. معماری ساختمان های دو سمت خیابان استقلال نیز بی نظیر است و حتما شما هم از دیدن یک به یک ساختمان های آن شگفت زده خواهید شد. اگر مشکل پا درد دارید و یا قدم زدن برایتان سخت است، می توانید سوار تراموای قرمز رنگ و نوستالژیکی شوید که مدام از خیابان استقلال بالا و پایین می رود. از داخل این تراموا می توانید نگاه جامعی به خیابان استقلال بیندازید و با حال و هوای آن آشنا شوید.

 

 

درباره خوراکی های خیابان استقلال در استانبول

 

اگر شما هم عاشق امتحان کردن غذاهای خیابانی هستید، در میدان تکسیم و در خیابان استقلال با دیدن اغذیه فروش های متعدد ذوق زده خواهید شد. غذاهای این اغذیه فروش ها بسیار ارزان است و از طرفی بسیار متنوع و لذیذ هستند. از طرفی هر رستوران زنجیره ای که فکرش را میکنید از کافه استارباکس گرفته تا فست فود مک دونالد و حتی برگر کینگ در خیابان استقلال شعبه دارند. یک عالمه رستوران کبابی نیز در خیابان استقلال وجود دارد که بوی غذاهای هر کدامشان هر رهگذری که حتی سیر است را گرسنه می کند. البته در آن معابر تاریخی که از آن ها یاد کردیم نیز رستوران های ترکی متعددی وجود دارد که می توانید انواع غذاهای محلی و البته غذاهای دریایی را در آن ها میل کنید.

 

 

راه های دسترسی به خیابان استقلال در ترکیه

 

پیدا کردن خیابان استقلال در ترکیه اصلا کار سختی نیست. هر بخش و هر منطقه ای در  تور ارزان استانبول  راهی به میدان تکسیم دارد و این راه ممکن است که با مترو، تراموا، تاکسی و اتوبوس باشد و یا حتی ممکن است که از منطقه مورد نظرتان در استانبول بتوانید با پای پیاده به میدان تکسیم و سپس به خیابان استقلال دسترسی پیدا کنید. خیابان استقلال یک خیابان بزرگ است و امکان ندارد که شما در ترکیه برای پیدا کردن آن با مشکل مواجه شوید. اگر با مترو به ایستگاه مدیان تکسیم بروید، به بالای خیابان اسقلال می رسید و از آنجا می توانید به بالای خیابان استقلال دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید بعد از خارج شدن از مترو از تپه ای که از برج گالاتا عبور می کند، بالا بروید و به پایین خیابان استقلال برسید.

 

 

به هر حال با همه این ها مسئله ای که مشخص است، این است که سفر به استانبول بدون بازدید از خیابان استقلال هیچ معنا و مفهومی ندارد. زیما سفر به یادماندنی ترین و بهترین سفر ممکن را به مقصد شهر زیبای استانبول برایتان آرزو می کند! برای رزرو  تور لحظه آخری استانبول  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۱۴ مرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران