۰۲۱۷۴۶۳۴
چگونه از گرمای هوا در تور تابستانی استانبول لذت ببریم؟

چگونه از گرمای هوا در تور تابستانی استانبول لذت ببریم؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

حتی وقتی که تابستان به اوج خودش در استانبول می رسد و گرمای هوا زیاد می شود، باز هم می توان از سفر به استانبول لذت برد و کاری کرد که گرمای هوا خللی در مسافرتتان ایجاد نکند. در ادامه به شما راهکارهایی برای خنک شدن در استانبول در اوج گرما و لذت بردن از گرمای استانبول در تابستان ارائه می کنیم.

 

 

در تور استانبول قایق سواری کنید!

 

پیشنهاد ما به شما این است که هر وقت در استانبول گرمتان شد، یک قایق بگیرید و در تنگه بسفر قایق سواری کنید. نیمکت هایی که دو طرف کشتی ها هستند، همیشه خنک ترین قسمت کشتی هستند و بهترین چشم انداز را هم دارند. کافی است که روی این نیمکت بنشینید، خنک شوید و اجازه دهید که ذهنتان آزاد شود. فقط به کاخ های جذاب و قایق های کوچک ماهیگیری که از میانشان رد می شوید، نگاه کنید و از نسیم خنکی که پوستتان را نوازش می دهد، لذت ببرید! قایق سواری تا منطقه کادیکوی در بخش آسیایی استانبول، گشت و گذار در تنگه بسفر و یا سفر به جزایر پرنس استانبول می تواند راهکارهای خوبی برای خنک شدن در گرمای استانبول باشد.

 

 

در استانبول تا می توانید بستنی بخورید!

 

بستنی های استانبول عموما خوشمزه هستند و واقعا هم برای کاهش استرس و هم برای افزایش حس خوشحالی و البته خنک شدن در گرمای تابستان کارساز هستند! بهترین بستنی فروشی های استانبول با اختلاف خیلی زیاد با دیگر بستنی فروشی ها، دوندورماچی علی اوستا در منطقه کادیکوی استانبول و در خیابان مودا، بستنی فروشی ایتالی در مرکز زورلو استانبول و بستنی فروشی گیراندولا در خیابان ببک آماووتکوی هستند. به هر حال به شما توصیه می کنیم که تا در تور استانبول گرمتان شد، به یکی از بستنی فروشی های استانبول مراجعه کنید و سریعا خودتان را به یک بستنی خوشمزه مهمان کنید تا خنک شوید!

 

 

در استانبول وقتتان را در پارک ها و فضاهای سرسبز سپری کنید!

 

اگر عاشق خنکی هوا هستید و دلتان می خواهد که برای ساعتی هم شده در سایه یک درخت سرسبز بنشینید، بهتر است که به باغ گیاهشناسی آتاتورک آربورتوم بروید. این باغ در میان جنگل بزرگ بلگراد در شمال استانبول واقع شده است و به نوعی موزه درخت به حساب می آید! سه دریاچه و یک عالمه درخت های بومی و غیر بومی در آن وجود دارد که باعث خنک شدن و تازه شدن هوا شده اند.

 

 

در استانبول از اماکن دیدنی زیرزمینی بازدید کنید!

 

یکی از بهترین راه ها برای در امان ماندن از گرمای استانبول این است که از تابش مستقیم خورشید در امان باشید. در این صورت می توانید به باسیلیکای سیسترن که آب انباری در زیرزمین است و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول  است، بروید. مطمئنا شما هم از تاریکی و خنکی آن در اوج گرمای تابستان لذت خواهید برد!

 

 

در استانبول از موزه ها بازدید کنید!

 

موزه باستان شناسی استانبول با مجسمه های مرمرین و آنتیکش دقیقا همان جایی است که شما می توانید در آن هم از گرمای تابستان در امان باشید و هم از دیدن این همه هنر و زیبایی لذت ببرید. گذشته از این موزه ها و گالری های هنری دیگری هم در  تور استانبول  وجود دارند که شما می توانید با گشت و گذار در آن ها کمی از گرمای هوای تابستانی در استانبول در امان بمانید.

 

 

در استانبول به استخر بروید و از خنکی آب استفاده کنید!


اگر با  تور استانبول  به این شهر زیبا سفر کردید و احیانا گرمای هوا اذیتتان کرد، می توانید به یکی از استخرهای هتل های شیک استانبول بروید و کمی خنک شوید. مطمئن باشید که شیرجه زدن در آب این استخرها از دوش گرفتن با آب سرد در هتل خودتان بسیار جذاب تر است؛ علی الخصوص آن استخرهایی که به تنگه بسفر هم چشم انداز دارند! اگر هم زمان خالی بیشتری داشتید، می توانید در مراکز اسپای  هتل های استانبول  یک ماساژ هم بگیرید تا یک تجربه ریلکس شدن تمام عیار داشته باشید و بتوانید روحیه خود را کاملا احیا کنید. بهترین استخرهای شنای استانبول استخرهای هتل اینتر کانتیننتال استانبول در نزدیکی میدان تکسیم، استخر هتل سیراگان پالاس کمپینسکی در خیابان سیراگان، استخر هتل فور سیزن بسفروس استانبول در خیابان سیراگان، استخر هتل لس اتمنز استانبول در خیابان معلم ناچی، استخر هتل ویندهام گرند کالامیش مارینا در خیابان فنر، استخر هتل گرند تارابیا در خیابان حیدر علیف، استخر هتل هیلتون بسفروس در خیابان جمهوریت و استخر هتل ریتز کارلتون در منطقه بشیکتاش استانبول هستند و شما به هر کدامشان که بروید، مطمئنا از انتخاب خودتان راضی خواهید بود!

 

 

به شیله بروید!

 

اگر هیچ کدام از موارد بالا برایتان جوابگو نبودند و هنوز دلتان خنکی بیشتری می خواست، وقتش رسیده که به شیله بروید. این شهر ساحلی کوچک در ساحل دریای سیاه قرار گرفته است و در شمال شرق استانبول واقع شده است و حدودا یک ساعت با آن فاصله دارد. شیله خلیج های صخره ای و سواحل شنی متعددی دارد و همیشه یک نسیم خنک در آن می وزد و دقیقا همان جایی است که شما می توانید با وقت گذرانی در آن از گرمای تابستان های استانبول لذت ببرید!

 

۲۴ مرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران