۰۲۱۷۴۶۳۴
حمل و نقل در تور گرجستان - قسمت دوم

حمل و نقل در تور گرجستان - قسمت دوم

تور گرجستان و حمل و نقل در گرجستان - قسمت دوم

سراغ مقاله دوم می رویم ، هنگامی که به گرجستان برسید، مهم است که راه های حمل و نقل را بدانید. اگرجه در  تور گرجستان  وسیله نقلیه مهیاست.

مترو

خدمات راه آهن شهر تفلیس در زیر زمین و همچنین در سطح مسیرهای محدود اجرا می شود. اگر چه می تواند در زمان های مشخصی شلوغ باشد اما قابل اعتماد و سریع است. کرایه مترو 0،21 دلار می باشد که می توانید با استفاده از کارت اعتباری که برای اتوبوس استفاده می کنید برای پرداخت آن استفاده کنید. در حالیکه قطارها بدون هیچگونه سیستم تهویه هوای مطبوع هستند و صندلی های آنها بسیار سفت می باشد اما یک روش حمل و نقل قابل قبول و انتخاب خوبی برای سفر در حومه مناطق مرکزی تفلیس هستند.

تاکسی

تاکسی های گرجستان در همه جا، غیرقابل کنترل و سریع هستند. دو راهنمایی برای هر کسی که در گرجستان قصد استفاده از تاکسی را دارد:

قبل از سوار شدن در مورد قیمت آن به توافق برسید.

میزان دقیق از پولی را که در مورد آن به توافق رسیدید را به همراه داشته باشید

در غیر این صورت، احتمالا مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود چرا که راننده تاکسی ممکن است باقیمانده پول کافی برای پس دادن به شما را نداشته باشد. برای برطرف کردن این مسائل، از یک سرویس تاکسی قابل اعتماد استفاده کنید که در آن شما می توانید یک ماشین سفارش دهید یا از طریق اپلیکیشن تلفن همراه در گوشی هوشمند خود مانند Taxify یک تاکسی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب درخواست کنید. توجه: قیمت ثابت بین فرودگاه تفلیس و شهر 15 دلار است. در غیر این صورت، میانگین کرایه درون شهر بین 2 تا 5 دلار خواهد بود.

خودرو

یکی از روش ها برای خراب کردن تجربه خود از سفر به گرجستان این است که پشت فرمان یک ماشین نشسته و در تفلیس رانندگی کنید. گرجستانی ها دیوانه وار رانندگی می کنند، جاده ها در این شهر اغلب شلوغ می باشد و در بسیاری از مناطق مشکل پارکینگ وجود دارد. با این حال، اگر شما قصد سفر به کوه ها یا دیگر نقاط خارج از پایتخت را دارید، یک ماشین اجاره ای می تواند انتخاب خوبی باشد. اگر چه گزینه های زیادی از خودروهای لوکس و کوچک اقتصادی موجود می باشند، یک خودروی SUV ممکن است انتخاب خوبی برای تردد در خیابان های بی نظیر و کوچه های باریک کشور و جلوگیری از گیرافتادن بر سر موانع مسدود کننده در مسیر شما باشد. اگر از طریق کوه ها به روستاها با جاده هایی نظیر Omalo، Tusheti، و غیره سفر می کنید، SUV بزرگتر و قوی تر مانند لندرور ضروری خواهد بود. با این حال، لطفا توجه داشته باشید که این جاده ها به ویژه در زمستان بسیار خطرناک هستند، بنابراین شما باید رانندگانی حرفه ای را درخواست کنید.

حمل و نقل هوایی

زمان طلا است و اگر بخواهید در زمان خود صرفه جویی کنید باید مقدار کمی پول صرف کنید. سفر بین تفلیس و باتومی یا مستیا یک مسیر طولانی است (به ترتیب 6 و 8 ساعت). یک سرویس هوایی برنامه ریزی شده توسط شرکت Vanilla Sky برای دسترسی به هر کدام از این مقاصد داخلی وجود دارد که به طور شگفت آوری ارزان می باشند:

قطار

راه آهن گرجستان دارای خطوطی است که اکثر نقاط کشور و همچنین کشورهای مجاور مانند آذربایجان و ارمنستان را به پایتخت، تفلیس، متصل می کند. قطارهای شبانه، قطارهای سریع و ماشین های درجه یک زیادی برای انتخاب وجود دارند. قطارهای مورد استفاده در مسیرهای کوتاه الکتریکی هستند در حالیکه خطوط راه طولانی از موتورهای دیزلی سنتی استفاده می کنند. قیمت بلیط بر اساس خدمات انتخاب شده متفاوت است. بلیط یک طرفه از تفلیس به باتومی ممکن است 10 دلار برای کلاس دوم و 17 دلار برای بلیط کلاس اول باشد. برای دیدن برنامه زمان بندی و کرایه ها به راه آهن بروید.

تله کابین

تله کابین بین شهر قدیمی و فورت ناریکالا یک روش حمل و نقل دوست داشتنی است تا بتوانید از برخی از بهترین منظره های قدیمی شهر تفلیس دیدن کنید. برای پرداخت هزینه های آن می توانید از همان کارت تخفیف حمل و نقل پیش پرداخت شده که برای اتوبوس، Marshrutkas یا مترو مورد استفاده قرار دادید، بهره ببرید. شما می توانید یک تله کابین را با قیمت کمتر از 0.50 دلار سوار شوید. هر دو انتهای این خط حمل و نقل، ارزش وقت گذرانی و عکسبرداری از مناظر زیبا را دارد. شما می توانید از تله کابین در بسیاری از شهرهای گرجستان مانند کویتایسی و باتومی لذت ببرید و تجربه های سواری فوق العاده ای در خلو و چیاتورا داشته باشید.

منتظر مقاله های آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس باشید و از  تور گرجستان  ما دیدن فرمایید.

زینا سفر پارس ارائه کننده  تور گرجستان  ، تور ارزان گرجستان ، تور نوروزی گرجستان و تور لحظه آخری گرجستان می باشد.

۱۴ فروردین ۱۳۹۷