۰۲۱۷۴۶۳۴
خدماتی که زندگی در دبی را آسان کرده اند

خدماتی که زندگی در دبی را آسان کرده اند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

کسانی که در دبی زندگی می کنند، در معرض یک عالمه امکانات تفریحی و رفاهی هستند و انواع خدمات را دریافت می کنند! یک سری از این خدمات نرمال هستند و شاید در کشور و شهر ما هم نمونه اش وجود داشته باشد و آنقدرها خدمات عجیب و غریبی نباشد. برای مثال مردم دبی می توانند لباسشان را به خشکشویی بدهند و روز بعد آن را درب منزلشان تحویل بگیرند. می توانند خانه شان را به دست خدمتکار بسپارند تا تمیز و مرتب شود. می توانند یخ را درب منزلشان تحویل بگیرند و انواع خدمات دیگر را از کسب و کارهای مختلف در دبی دریافت کنند. اما گذشته از همه این ها، یک سری خدمات در دبی وجود دارد که اصلا مثالشان در شهر یا کشور دیگری یافت نمی شود. خدماتی که مختص شهروندان دبی و همین طور توریستان دبی هستند و به قدری زندگی در دبی را آسان کرده اند که می توان گفت دبی در حال تبدیل به همان آرمان شهری است که همیشه در مورد آن حکایت های زیادی بوده است.

 

 

مثل فرفره و با سرعت نور از صف های فرودگاه دبی عبور کنید!

 

وقتی قرار است که به تعطیلات بروید، تنها چیزی که دلتان می خواهد این است که هرچه سریع تر سوار هواپیما شوید و سریع تر به مقصد برسید. هیچ کس دلش نمی خواهد در صف های طولانی فرودگاه بایستد و هیچ مسافری خوشش نمی آید که 5 بار پاسپورت و مدارکش را چک کنند! به همین خاطر سرویس جدیدی در فرودگاه بین المللی دبی ایجاد شده است که با استفاده از آن می توانید بدون انتظارهای طولانی در صف های فرودگاه و بدون هیچ معطلی سوار هواپیما شوید. اگر در این سرویس ثبت نام کنید، می توانید تمام مراحل بررسی مدارکتان را به مسئولین بسپارید و به جایش از خدمات جذابی مثل خوردن غذا در بوفه فرودگاه و همین طور 15 دقیقه ماساژ بهره ببرید و در حالی که دیگر مسافران در صف های انتظار هستند، آرامش خود را دوچندان کنید و با یک فکر باز سفرتان را آغاز کنید. با این سرویس می توانید احساس کنید که به محض اینکه پایتان را در فرودگاه گذاشته اید، تعطیلاتتان شروع شده است! لازم به ذکر است که برای استفاده از این سرویس باید به ترمینال 1 و 3 فرودگاه بین المللی دبی و غرفه Ahlan Meet & Greet مراجعه کنید. هزینه این خدمات برای هر نفر 150 درهم و برای هر خانواده 315 درهم است.

 

 

چمدانتان را درب منزل یا هتل تحویل بگیرید!

 

هر کسی بعد از تمام شدن سفر خسته است و دلش می خواهد که هرچه زودتر به خانه اش برسد تا ساعتی را استراحت کند. در چنین شرایطی هیچ کس دلش نمی خواهد که منتظر چمدانش در فرودگاه بماند! به همین خاطر در تور دبی خدمات دلیوری چمدان ارائه می شود و با کمک آن مسافران می توانند به خانه شان بروند و بعدا چمدانشان را درب منزلشان تحویل بگیرند. البته شما هم می توانید این خدمات را دریافت کنید و به محض رسیدن به دبی به هتلتان بروید و در اسرع وقت چمدانتان را تحویل بگیرید. این سرویس بین 200 تا 250 درهم هزینه دارد و در ازای آن 4 چمدان را برای شما به درب منزل یا هتلتان می آورند. البته اگر تعداد چمدان هایتان بیشتر از 4 تا باشد، می توانید با پرداخت 10 درهم به ازای هر چمدان اضافی، تمامی وسایلتان را درب خانه یا هتلتان در دبی تحویل بگیرید. برای دریافت این خدمات هم کافی است که به ترمینال 3 فرودگاه دبی مراجعه کنید.

 

 

به ماشینتان در هر محلی در دبی بنزین بزنید!

 

همه ما می دانیم که تمام شدن بنزین ماشین چه حس و حال بدی دارد و همه ما هم می دانیم که انتظار در صف های طولانی پمپ بنزین چه قدر سخت و طاقت فرسا است. به همین خاطر است که سیستمی به نام CAFU در دبی راه اندازی شده است که با کمک آن می توانید بنزین را در هر محلی دریافت کنید. کافی است که از اپلیکیشن تلفن همراه آن استفاده کنید و با پرداخت 18 درهم اضافه بر قیمت بنزین، در هر ساعت و هر محلی بنزین خودتان را دریافت کنید. در هر صورت اگر شما هم قصد اجاره خودرو در  تور دبی را دارید، می توانید با دانلود اپلیکیشن cafu از این خدمات جذاب در دبی بهره ببرید.

 

 

ماشینتان را درب منزل به کارواش بسپارید!

 

خیلی از افراد از محیط کارواش خوششان نمی آید و از اینکه منتظر تمیز شدن ماشینشان بمانند، متنفرند! در این صورت است که اپلیکیشن کارواش در دبی با نام Keno به کار می آید. کافی است که این اپلیکیشن را در دبی در تلفن همراهتان نصب کنید، یکی از سرویس های متنوع آن را انتخاب کنید و بعد متظر بمانید که خدمه این سرویس نزد شما بیایند و ماشینتان را برایتان تمیز کنند!

 

 

به جای ماندن در ترافیک دبی، در آسمان پرواز کنید!

 

در دبی می توانید یک تور هلیکوپتری بگیرید و برای 12، 15 یا 25 دقیقه پرواز را با هلیکوپتر تجربه کنید. البته این تورها ارزان نیستند و شما باید برای شرکت در آن ها 520 تا 1050 درهم پرداخت کنید. یک نکته دیگر اینکه این تورها همگی از آتلانتیس د پالم شروع می شوند و در همان محل هم تمام می شوند. به همین خاطر متاسفانه شما نمی توانید برای دسترسی به نقاط مختلف شهر از این سرویس استفاده کنید، اما با این حال جذابیت خاص خودش را دارد و شما می توانید چشم انداز بی نظیری از دبی را از ارتفاعات آسمان تماشا کنید و بدون اینکه برای گشت و گذار در دبی مجبور به ماندن در ترافیک شوید، از طریق هوایی در دبی گشت بزنید.

 

 

درست وسط آب به سوپرمارکت بروید!

 

تا به حال تجربه قایق سواری را داشته اید، در این صورت شاید به ذهن شما هم خطور کرده باشد که ای کاش می توانستید همین الان یک بسته چیپس خوشمزه داشته باشید! اگر هم چنین فکری را نداشته اید، احتمالا مردم دبی به این مشکل خورده اند و دغدغه خرید خوراکی را در طول سفرهای دریایی داشته اند که چنین سرویسی برای آن ها ابداع شده است! به هر حال در  آفر دبی  اولین سوپرمارکت دریایی افتتاح شده است و تمامی مسافران قایقی، جت اسکی ران ها و شناگران می توانند در ساحل کایت دبی درست وسط دریا به سوپرمارکت بروند و یک خوراکی خوشمزه برای خودشان بخرند! این سوپرمارکت دریایی در 6 روز هفته از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و شما هم می توانید از خدمات آن بهره ببرید.

 

۱۴ شهریور ۱۳۹۸

نظرات کاربران