۰۲۱۷۴۶۳۴
اهالی این روستای ترکیه با سوت زدن با یکدیگر صحبت می کنند!

اهالی این روستای ترکیه با سوت زدن با یکدیگر صحبت می کنند!

اهالی این روستای ترکیه با سوت زدن با یکدیگر صحبت می کنند!

 

هر چقدر هم که درس خوانده باشید و هر چقدر هم که در دبیرستان و دانشگاه سر کلاس های مختلف نشسته باشید، شاید فکرش را هم نکنید که یک سری از مردم دنیا به جای صحبت کردن و به کار بردن کلمات، از سوت زدن برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند و اتفاقا به خوبی هم منظور همدیگر را متوجه می شوند! شاید اصلا باورتان نشود که در قرن 21 انسان هایی در کره زمین زندگی می کنند که مثل پرندگان سوت می زنند و اینگونه با خانواده، دوستان، همکاران و همشهریانشان صحبت می کنند! شاید برایتان عجیب تر باشد که بدانید روستایی در کشور ترکیه در همین نزدیکی  کشورمان وجود دارد که از سوت زدن برای صحبت با یکدیگر استفاده می کنند! با زیما سفر همراه باشید تا شما را بیشتر با مردم این روستای دورافتاده در ترکیه آشنا کنیم و برایتان قصه اینکه چرا از سوت زدن برای صحبت با یکدیگر استفاده می کنند را تعریف کنیم.

 

مردم کدام قسمت از ترکیه با سوت زدن با یکدیگر صحبت می کنند؟!

 

یک روستای دورافتاده به نام کوشکوی در ترکیه وجود دارد که مردمانشان به سبکی با یکدیگر صحبت می کنند که کمتر کسی در جهان با این زبان آشنایی دارد. مردم این روستا در ترکیه از زبانی با عنوان "زبان پرندگان" با یکدیگر صحبت می کنند و برای فهماندن منظورشان به همدیگر از مدل های مختلف سوت زدن استفاده می کنند و با استفاده از سوت های متنوع جمله بندی می کنند و با یکدیگر در زمینه های مختلف صحبت می کنند!

 

 

سوال اینکه اصلا چرا باید مردم روستای کوشکوی با سوت زدن با یکدیگر صحبت کنند؟!

 

احتمالا برای شما هم تا اینجای مطلب سوال پیش آمده باشد که اصلا چرا کسی باید به جای ادا کردن کلمات از سوت برای صحبت کردن استفاده کند! برای پاسخ دادن به این سوال از شما یک سوال می پرسیم! آیا شما راه دیگری برای صحبت کردن با کسی که در آن طرف صخره ایستاده است و فاصله زیادی با شما دارد، سراغ دارید؟! جالب است که بدانید مردم این روستا می توانند با استفاده از سوت زدن با هم محله ای هایشان در فاصله دورتر صحبت کنند، اسمشان را صدا کنند، پیامشان را برسانند و حتی از آن ها در مورد یک مسئله خاص سوال بپرسند! جالب تر اینکه طرف مقابل هم دقیقا پیام او را دریافت می کند و دوباره به شکل دیگری سوت می زند و جواب او را می دهد!

 

زبان پرندگان چه اهمیتی دارد و چرا توجه جهانیان را به خودش جلب کرده است؟!

 

از آنجایی که فقط 10،000 نفر در دنیا وجود دارند که با زبان سوت زدن آشنایی دارند، یونسکو تمام تلاشش را می کند که منطقه آن ها و همین طور زبان عجیب و غریبشان حفظ شود و خللی در حفظ و نگهداری این زبان وارد نشود! حتی جالب است که بدانید هر ساله یک فستیوال جالب توسط مردم این روستا در  تور ترکیه  برگزار می شود تا این زبان قدیمیشان را حفظ کنند و آن را در خاطر نگهدارند. حتی مسئولین منطقه ای که کوشکوی در آن واقع شده است، از سال 2014 تا کنون کلاس هایی برای یادگیری زبان پرندگان در دبستان برگزار می کنند تا کودکان و نسل های جدید هم با این زبان آشنایی پیدا کنند و بتوانند با سوت زدن با یکدیگر صحبت کنند تا این زبان به فراموشی سپرده نشود. جالب است که بدانید 50 سال پیش این زبان در مناطق حوزه دریای سیاه گسترده شد و افراد دیگری به جز اهالی روستای کوشکوی نیز با این زبان آشنا شدند.

 

 

چگونه می توانیم زبان پرندگان را یاد بگیریم؟!

 

به هر حال اگر در ترکیه بودید و دیدید که مردمانی در حال سوت زدن هستند، بهتر است که بدانید آن ها در حال صحبت با یکدیگر هستند و از زبان پرندگان برای ارتباط با یکدگیر استفاده می کنند! اگر هم دلتان می خواهد که با این مردم بیشتر آشنا شوید، می توانید به روستای کوشکوی بروید و حتی این زبان را یاد بگیرید! البته این را هم به شما بگوییم که یاد گرفتن زبان پرندگان چند سالی به طول می انجامد! اما اگر در این زمینه موفق شوید و این زبان را یاد بگیرید، هیچ وقت آن را فراموش نمی کنید و می توانید به افراد بیشتری آن را آموزش دهید و حتی به صورت رمزی صحبت کنید!

 

 

برای رزرو  تور ارزان ترکیه  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۴ مهر ۱۳۹۸