۰۲۱۷۴۶۳۴
چند نکته ساده که با دانستنشان می توانید ارزان به دبی سفر کنید!

چند نکته ساده که با دانستنشان می توانید ارزان به دبی سفر کنید!

دبی همیشه به عنوان یک شهر لاکچری مطرح شده است و به همین خاطر معمولا کسانی که بودجه کمی برای سفر دارند، اصلا به دبی فکر نمی کنند! در واقع افراد معدودی می دانند که سفر ارزان به دبی نیز ممکن است! در حقیقت چند نکته ساده در مورد سفر ارزان به دبی وجود دارد که با دانستنشان شما هم می توانید با یک بودجه کم یک سفر ارزان به دبی را تجربه کنید. با زیما سفر همراه باشید تا فوت و فن های سفر ارزان با تور دبی را به شما یاد دهیم.

 

 

از مترو دبی هوشمندانه استفاده کنید

 

اگر دلتان می خواهد که سفر ارزانی به دبی داشته باشید، رعایت کردن این نکته برایتان حیاتی است! مترو دبی در سال 2009 تاسیس شد و تاثیر عمیقی در کاهش ترافیک دبی داشت. شما به راحتی می توانید با مترو دبی به اکثر جاذبه های گردشگری دبی  دسترسی پیدا کنید و در عین حال در ترافیک هم نمانید. در حقیقت شما با استفاده از مترو دبی می توانید هم در زمانتان و هم در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. از طرفی شما می توانید با مترو دبی از فرودگاه بین المللی دبی به قلب داون تاون دبی (مرکز شهر دبی) دسترسی پیدا کنید و مجبور به پرداخت کرایه های گزاف تاکسی ها نشوید. برای استفاده از مترو دبی می توانید از یک سری از کارت های مترو استفاده کنید و در هزینه های سفر به دبی صرفه جویی کنید. چند مدل کارت بلیط در دبی وجود دارد که یکی از آن ها قرمز رنگ است و در واقع ساده ترین نوع کارت مترو دبی محسوب می شود. با تهیه این کارت مترو می توانید 10 بار از مترو استفاده کنید. یک نوع کارت نقره ای مترو نیز در دبی وجود دارد که به درد کسانی می خورد که قصد اقامت طولانی تری در دبی دارند و مزیتش هم این است که نسبت به کارت قرمز رنگ به صرفه تر است. یک کارت طلایی رنگ مترو نیز در دبی وجود دارد که با تهیه آن می توانید از بخش وی آی پی قطارهای مترو دبی استفاده کنید و درگیر شلوغی های مترو نشوید!

 

 

 

یک هتل خارج از شهراما به ایستگاه‌های مترو نزدیک باشد

 

مثل هر شهر دیگری، هتل های مرکز شهر دبی به نسبت هتل های دیگر مناطق دبی گران تر هستند. پس انتخاب هوشمندانه برای رزرو هتل ارزان در دبی این است که یک هتل در منطقه ای به غیر از مرکز شهر دبی، اما نزدیک به ایستگاه مترو رزرو کنید تا هم اقامت ارزان تری در دبی داشته باشید و هم اینکه تردد در دبی و بازدید از جاذبه های گردشگری دبی برایتان ساده باشد.

 

 

به جای رستوران های زنجیره ای بین المللی، در یک رستوران محلی در دبی غذایتان را میل کنید

 

دبی رستوران های متعددی را در خود جای داده است که هر کدامشان از دیگری جذاب تر هستند. اما اگر به دنبال سفر ارزان به دبی هستید، باید تا جای ممکن خودتان را از رستوران های بین المللی دور نگه دارید و به جایش در رستوران های ارزان دبی غذایتان را میل کنید. به عنوان یک قانون، این را به خاطر داشته باشید که هر چه رستورانی در دبی از مرکز شهر دورتر باشد، ارزان تر هم هست! یک نکته دیگر اینکه بهتر است غذایتان را در رستوران های هتل میل نکنید تا هزینه خورد و خوراکتان در دبی کمتر شود. توصیه ما به شما این است که در تور دبی غذایتان را در رستوران های هندی و لبنانی و فست فودها میل کنید تا مبلغ صورتحساب غذایتان در دبی سر به فلک نکشد! با این کار می توانید به سادگی با 15 تا 30 درهم یک ناهار خوشمزه و ارزان میل کنید. حتی می توانید یک شاورمای لبنانی را با پرداخت 7 تا 8 درهم در دبی تهیه کنید و به این شکل در هزینه های سفرتان به دبی صرفه جویی کنید. یک نکته دیگر اینکه غذاهای رستوران های دبی معمولا زیاد هستند و شما به راحتی می توانید دو نفره یک غذا سفارش دهید و با به کار بردن این ترفند ساده، ارزان به دبی سفر کنید! هدیه و سوغاتی را از سوق ها (بازارهای محلی دبی) تهیه کنید و مراکز خرید دبی را فراموش کنید! اگر به دنبال خرید سوغاتی از دبی هستید، بهتر است که به سوق ها یا بازارهای محلی دبی بروید و اصلا از مراکز خرید لاکچری دبی خرید نکنید.

 

۱۴ مهر ۱۳۹۸