۰۲۱۷۴۶۳۴
رونمایی از برنامه های جذاب اکسپو 2020 دبی

رونمایی از برنامه های جذاب اکسپو 2020 دبی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

کمتر از یک سال به شروع نمایشگاه بین المللی اکسپو 2020 دبی مانده است و جهانیان در انتظارند که ببینند در بزرگترین رویداد امارات متحده عربی چه اتفاقاتی رخ می دهد. انگار همین دیروز بود که دبی خبر اینکه میزبان اکسپو شده است را جشن گرفت! از آن روز حدود 6 سال می گذرد و الان شمارش معکوس برگزاری اکسپور آغاز شده است. قرار است که حدود 15 میلیون بازدیدکننده از 190 کشور مختلف در این رویداد 173 روزه شرکت کنند و از الان شور و هیجان خاصی در دبی برای میزبانی این رویداد بزرگ و مهم به پا شده است. اکسپو دبی قرار است که در روز 20 اکتبر 2020 (29 مهر 1399) افتتاح شود و مطمئنا نحوه برگزاری آن با هر رویداد دیگری در دبی متفاوت خواهد بود. سوالی که برای همگان در مورد اکسپو دبی پیش آمده است، این است که قرار است که در اکسپو 2020 دبی، بزرگترین رویداد امارات متحده عربی چه خبر باشد؟ با زیما سفر همراه باشید تا جواب این سوال را به شما بگوییم! در ادامه به شما می گوییم که در اکسپو می توانید در انتظار چه برنامه ها و فعالیت های مهیجی باشید.

 

 

آشنایی با هنر و فرهنگ در اکسپو 2020 دبی

 

اگر دوستدار هنر هستید، حتما عاشق رویداد هیجان انگیز اکسپو 2020 دبی می شوید. قرار است که در اکسپو 2020 دبی همه نوع هنری از هنر سنتی گرفته تا تئاتر دیجیتال و هنرهای روز دنیا به معرض نمایش عموم گذاشته شود. مسئله ای که مشخص است، این است که شما با هر طبع و هر سلیقه ای می توانید هنر باب میلتان را در اکسپو 2020 دبی مشاهده کنید. قرار است که در اکسپو 2020 دبی نمایش هایی از ستاره های جهانی در زمینه های کمدی، موسیقی و ادبیات اجرا شود که مطمئنا نظر همگان را در تور دبی جلب خواهند کرد.

 

 

آشنایی با آموزش روز دنیا در اکسپو 2020 دبی

 

تشویق به آموزش یکی از اصلی ترین برنامه های اکسپو 2020 دبی است. قرار است که در اکسپو 2020 دبی ، پیشروان تکنولوژی و مخترعین و مبتکرین گرد هم جمع شوند و از ایده های اساسی شان برای تغییر جهان رونمایی کنند. پس اگر به علم، دانش و تکنولوژی علاقه دارید، نباید معطل کنید و باید از همین الان برنامه سفر به دبی و شرکت در اکسپو 2020 دبی را برای خودتان تدارک ببینید. گذشته از اینکه شما می توانید با علم روز دنیا در اکسپو 2020 دبی آشنا شوید، کودکانتان هم می توانند در برنامه های علمی بسیار جالبی مثل کارگاه های ساخت روبات شرکت کنند و با تکنولوژی روز دنیا مثل پرینت سه بعدی و کاربردش در پزشکی آشنا شوند.

 

 

آشنایی با معماری روز دنیا در اکسپو 2020 دبی

 

مطمئنا این را می دانید که برگزاری رویداد بزرگی مثل اکسپو 2020 دبی، ساخت و سازهای عظیمی را در پی دارد. اما جالب است که بدانید که ساختمان هایی که برای اکسپو 2020 دبی ساخته شده اند، اصلا شبیه ساختمان های معمولی نیستند! در واقع همه کشورهایی که در اکسپو دبی شرکت می کنند، فضای مخصوص به خودشان را در  اکسپو 2020 دبی دارند و هر کدامشان ساختمان شان را بر اساس فرهنگ و میراث مربوط به کشورشان طراحی کرده اند و در طراحی هر کدامشان خلاقیت های بسیار جالبی به کار گرفته شده است. ساختمان هایی که در طراحیشان از جدیدترین مصالح و متریال های روز دنیا و خلاقانه ترین طرح های ممکن استفاده شده است و مطمئنا شما هم با شرکت در این جشنواره از دیدن آن ها متحیر می شوید و در مقابل هر کدام از ساختمان های اکسپو دبی برای لحظاتی میخکوب می شوید!

 

 

پیدا کردن افق دیدی جالب در مورد آینده بشریت در اکسپو 2020 دبی

 

تم برگزاری اکسپو 2020 دبی، ارتباط دادن مغزها و ساخت آینده است. به همین دلیل هم هر کدام از کشورها پاویلیون خودشان را در سه شاخه فرصت، پویایی و پایداری طراحی کرده اند. مثلا پاویلیون آذربایجان با سقفی شبیه به برگ درخت ساخته شده است تا بازدیدکنندگان به این تشویق شوند که تاثیر خودشان را در آینده محیط زیست کشف کنند. به طور کلی همه چیز در اکسپو 2020 دبی از تفریحات گرفته تا معماری ساختمان ها به گونه ای طراحی شده است تا بازدیدکنندگان را به اندیشه در مورد آینده بشریت تشویق کند.

 

 

 

آشنایی با غذاهای کشورهای مختلف در اکسپو 2020 دبی

 

هیچ چیز راحت تر از غذا نمی تواند فرهنگ های مختلف را در کنار هم قرار دهد. قرار است که در اکسپو 2020 دبی در طول هر روز حدود 300،000 غذا از 50 نوع غذای جهانی مختلف سرو شود و یک فستیوال غذای تمام عیار در اکسپو 2020 دبی برگزار شود. البته این فستیوال غذا در اکسپو 2020 دبی فقط محدود به تست غذاهای مختلف نمی شود و برنامه های جالبی مثل سمینارهای آینده کشاورزی و استفاده از روبات ها در کشاورزی نیز در اکسپو 2020 دبی اجرا می شود.

 

 

۰۴ آبان ۱۳۹۸

نظرات کاربران