۰۲۱۷۴۶۳۴
عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین در گوشه کنار اروپا

عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین در گوشه کنار اروپا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین در گوشه کنار اروپا

 

احتمالا شما هم تا به حال تصاویری از کدو تنبل هایی را دیده باشید که چشم و دهان دارند و درون آن ها را با شمع روشن کرده اند! این کدو تنبل ها نماد جشنی سراسر شور و هیجان است که در گذشته ریشه سنتی داشته است. جشنی مذهبی که به خاطرش همگان به سر مزار عزیزانشان می رفتند و آن روز را در کلیسا سپری می کردند. اما امروزه همه چیز فرق کرده است و تمامی سنت ها تغییرات جالبی پیدا کرده اند. هالووین هم مثل هر سنت دیگری به یک فستیوال و جشن متفاوت تبدیل شده است که این روزها کشورهای زیادی را درگیر به خود کرده است! جشنی که هر ساله در روز 31 اکتبر در بسیاری از کشورهای دنیا جشن گرفته می شود و در آن روز همگی از پیر و جوان لباس های ترسناک به تن می کنند و ترسناک ترین و مهیج ترین فستیوال اروپایی را رقم می زنند. جالب است که بدانید می گویند ریشه برگزاری جشن هالووین به 2،000 سال پیش بر می گردد و در حقیقت جشن سنتی سلت ها (گروهی چادرنشین در اروپای مرکزی) بوده است. می گویند در آن زمان ها، سلت ها برای پایان فصل برداشت و شروع سال جدید جشنی شبیه به هالووین برگزار می کردند. سلت ها معتقد بودند که شب قبل از سال نو، مرده ها می توانند به عنوان مهمان به زمین برگردند و به خاطر اینکه می خواستند مرده ها را تسکین دهند، هم شکل و شمایل خودشان را شبیه به ارواح می کردند و هم اینکه در درب منزل هایشان برای مردگان غذا می گذاشتند! در واقع هالووین 2،000 سال پیش به چنین شکلی برگزار می شده است و از همان موقع ها یک جشن ترسناک تلقی می شده است. با ما همراه باشید تا ببینید که امروزه هالووین به چه شکلی در اروپا برگزار می شود و عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین در گوشه کنار اروپا چه هستند؟

 

 

پنهان کردن چاقوها در جشن هالووین در آلمان

 

مردم آلمان هنوز هم به این معتقدند که مردگان در روز هالووین به دنیا بر می گردند! به همین خاطر هم است که مردم آلمان در روز هالووین چاقوهایشان را پنهان می کنند تا مطمئن شوند که ارواح به خودشان صدمه نمی زنند. شاید هم از این می ترسند که یکی از اقوام از دنیا رفته شان کینه ای نسبت به آن ها داشته باشد و بخواهد با چاقو به آن ها صدمه بزند! به هر حال باور و دلیلشان هر چه که باشد، چاقوهایشان را مخفی می کنند و این کار یکی از عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین محسوب می شود.

 

 

شب کدو تنبل ها در شمال اسپانیا

 

در شمال اسپانیا 31 اکتبر شب کدو تنبل ها به حساب می آید. در این شب مردم شمال اسپانیا کدو تنبل ها را می تراشند تا به شکل هیولاهای بامزه در آیند، آن ها لباس های جالب هالووینی به تن می کنند، آتش بازی می کنند و ساعتی را هم به رسمی شبیه به قاشق زنی ما ایرانیان اختصاص می دهند. تا اینجای کار هیچ چیز درباره نحوه برگزاری هالووین در شمال اسپانیا عجیب و غریب نیست! چراکه کشورهای دیگر هم هالووین را به همین شکل برگزار می کنند! قسمت عجیب ماجرا در مورد برگزاری هالووین در شمال اسپانیا این است که آن ها یک طلسم عجیب و غریب می خوانند تا در برابر ارواح شیطانی مصون باشند و بعد از آن هم یک نوع نوشیدنی را از داخل کدو تنبل ها می خورند تا این طلسم برایشان پایدار شود!

 

 

خوردن شیرینی باقلای مردگان در ایتالیا

 

باقلای مردگان نام عجیبی است که به نوعی شیرینی شبیه به باقلا داده اند و ایتالیایی ها آن را در جشن هالووین میل می کنند! داستان خوردن این شیرینی به این باور عجیب باستانی بر می گردد که ارواح مردگان در جایی پر از باقلا مستقر هستند و به همین وسیله هم می توانند ارتباطی بین جهان مردگان و جهان زندگان برقرار کنند. به خاطر همین هم هست که امروزه ایتالیایی شیرینی با شکل و شمایل باقلا درست می کنند و آن را در جشن هالووین میل می کنند تا نشانی باشد از این باور باستانیشان!

 

 

 

رسم شاه بلوط در کاتالونیا

 

رسم شاه بلوط یکی از عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین است که هر سال در روز 31 اکبتر در منطقه کاتالونیا اسپانیا برگزار می شود. در این روز مردم کاتالونیا شاه بلوط، سیب زمینی شیرین و کیک های توپی شکل بادامی میل می کنند. جالب است که بدانید انتخاب این نوع غذاها به یک باور سنتی و عجیب و غریب بر می گردد. در گذشته های دور یک سری از افراد در شب هالووین مسئول به صدا درآوردن ناقوس های کلیسا می شدند تا به نوعی ورود مردگان به دنیا را گرامی بدارند. از آن طرف مردم کاتالونیا این نوع غذاهایی که گفته شد را آماده می کردند و به کنار ناقوس کلیسا می آوردند تا ضیافتی برای مردگان در شب هالووین برپا شود!

 

 

مسابقه ارواح در بارسلونا

 

اگر به دنبال شرکت در یک جشن هالووین ترسناک و واقعی هستید، باید برای یک بار هم که شده در زندگیتان راهی بارسلونا شوید! در بارسلونا هالووین به ترسناک ترین شکل ممکن برگزار می شود. این حقیقت بر هیچ کسی پوشیده نیست که بارسلونا پر از اماکن تاریخی ارواح زده و رازآلود است و هیچ کسی از این حقیقت بی اطلاع نیست که افسانه های ترسناک زیادی در مورد بارسلونا وجود دارد. به همین خاطر هم هست که بارسلونا بهترین میزبان ممکن برای برگزاری یک جشن ترسناک تلقی می شود. در روز 31 اکتبر یک سری از شرکت کنندگان در جشن ارواح به خیابان های بارسلونا می روند و با یک کوله پشتی و یک نقشه و چندین سرنخ در میان اماکن تاریخی بارسلونا به دنبال گذشته وهم آلود بارسلونا می گردند و با چالش های هالووینی مختلفی رو به رو می شوند! آن ها در این میان در رقابت های جالبی مثل ترسناک ترین لباس هالووینی و .... نیز شرکت می کنند. گفته می شود که اصالت این رقابت ترسناک در جشن هالووین به این بر می گردد که در گذشته چند بارسلونایی نترس به دنبال یافتن حقایقی در مورد افسانه های ترسناک بارسلونا بوده اند و به همین خاطر هم هست که امروزه این مسابقه ترسناک در بارسلونا برگزار می شود تا یکی از عجیب ترین رسم و رسوم های هالووین رقم بخورد.

 

 

برای  اخذ ویزای شینگن  و رزرو  تور اروپا  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۸ آبان ۱۳۹۸

نظرات کاربران