۰۲۱۷۴۶۳۴
عجایب هفتگانه ترکیه

عجایب هفتگانه ترکیه

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

عجایب هفتگانه ترکیه

 

ترکیه مملوء از شگفتی است! اصلا به همین خاطر هم هست که این کشور اروپایی-آسیایی تا این حد بین توریستان سراسر جهان محبوب شده است و به خاطر همین هم هست که روز به روز به تعداد گردشگران ترکیه اضافه می شود. با ما همراه باشید تا شما را با عجایب هفتگانه ترکیه آشنا کنیم. عجایبی که هر کدامشان به گونه ای باعث حیرت جهانیان شده اند و به همین خاطر هم جزء مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه به حساب می آیند.

 

بازار بزرگ- استانبول

 

بازار بزرگ استانبول را به عنوان اولین مرکز خرید سرپوشیده جهان می شناسند. جالب است که بدانید هر ساله بیش از 91،250،000 نفر از بازار بزرگ استانبول دیدن می کنند و این آمار و ارقام اصلا ناچیز نیست! این آمار و ارقام نشان می دهد که بازار بزرگ استانبول یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری دنیا است و به راحتی می توان گفت که بازار بزرگ استانبول مشهورترین جاذبه گردشگری ترکیه است. از این ها گذشته، بازار بزرگ استانبول بزرگترین بازار سرپوشیده ترکیه و قدیمی ترین بازار سرپوشیده جهان هم هست. بازار بزرگ استانبول از 61 خیابان سرپوشیده و بیش از 4،000 فروشگاه تشکیل شده است و روزانه حدود 250،000 تا 400،000 نفر از این شگفتی ترکیه دیدن می کنند. به خاطر همین هم هست که بازار بزرگ استانبول را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ترکیه می شناسند.

 

 

کوه آرارات

 

کوه آرارات مرتفع ترین کوه ترکیه است. ارتفاع این کوه به 5،137 متر می رسد و قله اش در سراسر سال برفی است. کوه آرارات یک کوه آتشفشانی غیر فعال است و 2 قله دارد. اما مساله ای که باعث شده کوه آرارات را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ترکیه بشناسند، این است که مردم معتقدند که کشتی حضرت نوح بر فراز کوه آرارات توقف کرده است. به همین خاطر است که کوه آرارات تا این اندازه مقدس شمرده می شود و یکی از عجایب هفتگانه ترکیه به حساب می آید.

 

 

ایاصوفیه- استانبول

 

ایاصوفیه را یکی از امپراطوران بیزانسی در قرن 4 میلادی ساخته است و بعدها در قرن 6 میلادی بازسازی شده است. ایاصوفیه برای چندین هزار سال متوالی مهمترین کلیسای مسیحیت بوده است و از آن زمان تا کنون به عنوان یک شاهکار معماری به حساب می آمده است. جالب است که بدانید گنبد ایاصوفیه حدودا 61 متر ارتفاع دارد و قطرش هم از 30 متر بیشتر است. این کلیسای باستانی در دوران عثمانی به یک مسجد تبدیل شده است و امروزه آن را به عنوان یک موزه عمومی می شناسند. ایاصوفیه از نظر معماری و همین طور از نظر تاریخی یک بنای بسیار شاخص و ارزشمند است و شکوه آن با هیچ جاذبه گردشگری دیگری در ترکیه قابل مقایسه نیست. به خاطر همین هم هست که ایاصوفیه را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ترکیه می شناسند.

 

 

مسجد آبی- استانبول

 

مسجد آبی یک گنبد مرکزی عظیم دارد که در اطراف آن 6 مناره باریک و بلند ساخته شده است. جالب است که بدانید مسجد آبی را به عنوان یکی از شاخص ترین بناها در خط آسمان استانبول می شناسند. این بنا بین سال های 1609 تا 1616 در طول سلطنت سلطان عثمانی احمد یکم ساخته شده است و مجموعه بزرگ آن شامل یک بیمارستان، یک کاروانسرا، یک آشپزخانه عمومی، یک بازار، مدرسه و همین طور آرامگاه سلطان احمد یکم بوده است که اغلب آن ها تخریب شده اند. جالب تر از همه اینکه مسجد آبی دارای کاشی کاری های بسیار زیبایی است که به وسیله نوری که از 260 پنجره مسجد آبی به دورن می تابد، به رنگ آبی می درخشند و به همین خاطر است که نام این مسجد را مسجد آبی گذاشته اند. این مسجد با تمام زیبایی های معمارانه اش به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ترکیه شناخته می شود و هر کسی باید در سفرش به استانبول از آن دیدن کند.

 

 

افسوس

 

افسوس زمانی پایتخت امپراطوری روم بوده است و هنوز که هنوزه معابد مرمرینش و تئاتر بزرگ 25،000 نفره اش هر بازدیدکننده ای را در جا میخکوب می کند. جالب است که بدانید در افسوس معبدی به نام معبد آرتمیس وجود دارد که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان شناخته می شده است. جالب تر از آن هم اینکه گفته می شود مریم مقدس چند سال آخر زندگیش را در افسوس ترکیه سپری کرده است و از فراز یکی از تپه های افسوس به بهشت رفته است. با همه این ها می توان گفت که افسوس نیز یکی از عجایب هفتگانه ترکیه است و هر کسی باید برای یک بار هم که شده در زندگیش از این شهر باستانی جذاب و دیدنی بازدید کند.

 

 

کاپادوکیا

 

کاپادوکیا نام یکی از مناطق ترکیه است که در جنوب آنکارا واقع شده است. کاپادوکیا از نظر جغرافیایی منطقه بسیار جذابی است و در آن صخره هایی با فرم های عجیب و غریب وجود دارد که با نام دودکش های پری شناخته می شوند. صخره هایی در کاپادوکیا وجود دارد که درون آن ها خانه های باستانی، کلیساها و هتل های متعددی ساخته شده است و حال و هوای کاپادوکیا را شبیه به شهرهای افسانه ای کرده اند. به همین خاطر هم هست که می گویند سفر به کاپادوکیا با هر سفر دیگری متفاوت است و به همین دلیل هم هست که کاپادوکیا را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ترکیه می شناسند و شهرهای زیرزمینیش همیشه باعث حیرت جهانیان شده اند.

 

 

پاموک کاله

 

پاموک کاله نام منطقه ای در ترکیه است که به خاطر چشمه های آب گرم طبقه طبقه ایش مشهور شده است. در پاموک کاله تراس های صخره ای سفیدرنگی از جنس سنگ آهک وجود دارد و گفته می شود که آب درون آن ها شفابخش است و خاصیت درمانی دارد. از همه جالب تر اینکه از درون زمین پاموک کاله آب معدنی کلسیم دار با دمای حدود 38 درجه تراوش پیدا می کند و این صخره های سفید رنگ را زیباتر می کند. پاموک کاله یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ترکیه است و آرامش بی نظیری در هوای آن جریان دارد. به همین خاطر هم هست که پاموک کاله را به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ترکیه می شناسند.

 

 

برای رزرو  تور ارزان ترکیه  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۹ آبان ۱۳۹۸

نظرات کاربران