۰۲۱۷۴۶۳۴
راهکارهایی عملی برای کاهش هزینه های سفر به ترکیه

راهکارهایی عملی برای کاهش هزینه های سفر به ترکیه

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

راهکارهایی عملی برای کاهش هزینه های سفر به ترکیه

 

ترکیه در طول ده سال گذشته تغییرات زیادی کرده است و شاید امروزه سفر به ترکیه به اندازه چند سال قبل کم هزینه نباشد. اما با این حال اگر شما هم بودجه کمی برای سفر به ترکیه دارید و به دنبال سفر ارزان به ترکیه هستید، نباید از این بابت نگران باشید! چراکه ما در ادامه به شما راهکارهایی عملی برای کاهش هزینه های سفر به ترکیه ارائه می دهیم تا شما هم بتوانید ارزان به ترکیه سفر کنید!

 

 

 

کم کردن هزینه های سفر به ترکیه با صرفه جویی در هزینه رزرو هتل

 

شما می توانید با کم کردن هزینه های رزرو هتل در ترکیه، به میزان قابل توجهی در هزینه های سفرتان به ترکیه صرفه جویی کنید. اول از همه، بهتر است که بدانید زمان سفر شما به ترکیه در قیمت  هتل های ترکیه  تاثیر مستقیمی دارد. این را به خاطر داشته باشید که سه ماه تابستانی سال، فصل شلوغی ترکیه محسوب می شود و باطبع هزینه اقامت در هتل های ترکیه بالاتر می رود. به همین دلیل اگر واقعا می خواهید سفر ارزانی را به مقصد ترکیه سفر کنید، بهتر است که در ماه های فروردین و اردیبهشت و یا ماه های مهر و آبان و یا هر ماه دیگری به جز ماه های تابستانی سال به ترکیه سفر کنید. یک نکته دیگر اینکه اگر شما بخواهید هتلتان را به تنهایی رزرو کنید و یا خودتان به شهرهای ترکیه بروید و آنجا به دنبال هتل بگردید، نرخ رزرو هتل برایتان بالاتر می رود و عملا سفرتان به ترکیه برایتان گران تر تمام می شود. یک نکته دیگر اینکه در شهرهای توریستی ترکیه هتل های متعددی با سطح امکانات رفاهی و تفریحی گوناگون وجود دارد و شما می توانید بنا بر بودجه خود هتل مناسب خودتان را در ترکیه پیدا کنید و با اقامت در یک هتل ارزان در ترکیه، هزینه های سفرتان به ترکیه را کاهش دهید.

 

 

کم کردن هزینه های سفر به ترکیه با صرفه جویی در هزینه خورد و خوراک

 

یک توصیه اساسی در مورد کم کردن هزینه های سفرتان به ترکیه داریم و آن توصیه این است و اصلا و ابدا در رستوران های توریستی ترکیه غذا نخورید. بیشتر رستوران هایی که در مناطق توریستی شهرهای ترکیه ساخته شده اند، غذاهای گرانی سرو می کنند و خوردن غذا در آن ها عملا به صرفه نیست. اگر به دنبال سفر ارزان به ترکیه هستید و می خواهید هزینه های سفرتان به ترکیه را کاهش دهید، بهتر است که فقط و فقط در رستوران های محلی ترکیه غذایتان را میل کنید. در این صورت می توانید با کمتر از 20 لیره سه غذا برای خودتان و اعضای خانواده تان سفارش دهید و از طعم اصیل غذاهای ترکیه ای نیز لذت ببرید.

 

 

کم کردن هزینه های سفر به ترکیه با صرفه جویی در هزینه حمل و نقل در ترکیه

 

این را یادتان باشد که قیمت بنزین در ترکیه به نسبت دیگر کشورهای دنیا بسیار بالا است و به همین خاطر اجاره کردن ماشین در ترکیه به صرفه نیست. اما به هر حال اگر انتخابتان این بود و دوست داشتید که یک ماشین برای مدت زمان اقامتتان در ترکیه اجاره کنید، یادتان باشد که فقط ماشین های دیزلی را انتخاب کنید. یک نکته دیگر اینکه کرایه تاکسی های ترکیه معمولا بالا است و به همین خاطر بهترین انتخابی که می توانید در ترکیه برای تردد در شهر داشته باشید، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.

 

 

کم کردن هزینه های سفر به ترکیه با صرفه جویی در هزینه دارو و درمان

 

به هر حال ممکن است که برای شما هم پیش بیاید که در طول سفر دچار بیماری شوید. به همین خاطر شاید فکر بدی نباشد که قبل از سفر به ترکیه یک بیمه مسافرتی تهیه کنید تا در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی بتوانید، هزینه درمانتان را از بیمه دریافت کنید. اما به هر حال به عقیده بعضی از توریستان خرید بیمه مسافرتی برای سفر به ترکیه به صرفه نیست و این دسته از توریستان باید به دنبال راه چاره دیگری برای کاهش هزینه دارو و درمانشان در ترکیه باشند. در این صورت توصیه ما به شما این است که اگر در ترکیه بیمار شدید و بیماریتان خیلی جدی نبود، به جای رفتن به دکتر به یکی از داروخانه های ترکیه مراجعه کنید و داروهای مورد نیازتان را از دکتر داروخانه تحویل بگیرید و یا اینکه به جای رفتن به بیمارستان های خصوصی به بیمارستان های محلی ترکیه مراجعه کنید تا مجبور نشوید که بی خود و بی جهت انواع و اقسام آزمایش ها را بدهید و نهایتا هم بدون دلیل بستری شوید!

 

 

برای رزرو  تور ارزان ترکیه  به وب سایت  زیما سفر  مراجعه بفرمایید.

۱۶ آبان ۱۳۹۸

نظرات کاربران