۰۲۱۷۴۶۳۴
نکات کاربردی برای پیدا کردن غذای ارزان در ایتالیا

نکات کاربردی برای پیدا کردن غذای ارزان در ایتالیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

نکات کاربردی برای پیدا کردن غذای ارزان در ایتالیا

 

خودتان می دانید که چقدر غذاهای ایتالیا محبوب هستند! به خاطر همین هم هست که خوردن غذاهای ایتالیایی در سراسر دنیا باب شده است و خودمان هم خیلی وقت ها در کشور خودمان، به رستوران های ایتالیایی می رویم و انواع و اقسام غذاهای ایتالیایی مثل پیتزا، پاستا و استیک را در طول ماه میل می کنیم! با این حساب، می توانید حدسش را بزنید که خوردن غذا در ایتالیا یکی از جذاب ترین تفریحاتی است که می توانید در تور ایتالیا تجربه کنید. فقط می ماند مسئله مالی آن! خوشبختانه باید بگوییم که اکثر غذاهای ایتالیا خیلی گران نیستند، اما مشکل اینجاست که شما خیلی راحت با چند اشتباه ساده می توانید هزینه های خورد و خوراکتان را بسیار بالا ببرید! پس برای اینکه هزینه خورد و خوراکتان در تور ایتالیا سر به فلک نکشد، بهتر است که با این اشتباهات رایج برای سفارش غذا در ایتالیا آشنا شوید و چند نکته کاربردی برای کم کردن هزینه های خورد و خوراک در  تور ایتالیا  را بدانید تا بتوانید غذای ارزان در ایتالیا میل کنید و باطبع هزینه های سفرتان به ایتالیا را کاهش دهید! با ماه همراه باشید تا چند نکته کاربردی به شما یاد دهیم که با دانستن آن ها می توانید در تور ایتالیا شکمتان را پر از غذاهای خوشمزه و با کیفیت ایتالیایی کنید و در عین حال کیف پولتان را پر از پول نگه دارید!

 

 

حواستان به آب خوردنتان در رستوران های ایتالیا باشد!

 

در ایتالیا هم مثل هر جای دیگری خوردن غذا در رستوران از خوردن غذاهای خیابانی در اغذیه فروشی ها گران تر است. اما دلیلش فقط این نیست که قیمت غذا در رستوران های ایتالیا به نسبت بالاتر است، بلکه علتش این است که بیشتر رستوران های ایتالیا هزینه بالایی برای خوردن آب از مشتریانشان می گیرند! البته این را هم بگوییم که شما می توانید آب شیر را برای نوشیدن سفارش دهید تا هزینه آب برایتان مجانی تمام شود! اما دو نکته مهم در مورد این کار وجود دارد که یکی از آن ها این است که ممکن است با خوردن آب شیر ایتالیا بیمار شوید و دومین نکته هم این است که خیلی از رستوران های توریستی ایتالیا بابت ارائه آب شیر هم هزینه دریافت می کنند! با این حساب توصیه ما به شما این است که قبل از وارد شدن به رستوران مورد نظرتان، از یک سوپرمارکت یک بطری آب معدنی خریداری کنید و آن را در کیفتان قرار دهید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید و با این کار، از سفارش آب در رستوران های ایتالیا خودداری کنید.

 

 


حواستان باشد که در رستوران های ایتالیا کجا می نشینید!

 

بدتر از پرداخت هزینه های گزاف برای خوردن آب در رستوران های ایتالیا، این است که شما مجبور شوید بابت هزینه سرویس میزتان هزینه های بسیار زیادی را پرداخت کنید. این را یادتان باشد که در رستوران های ایتالیا رسم است که بنا بر میزی که برای نشستن انتخاب می کنید، هزینه ای با عنوان "هزینه نان و وسایل میز" برای شما در صورتحسابتان لحاظ می شود. یک نکته مهم اینکه حتی اگر از نان و یا سرویس نقره ای میزتان هم استفاده نکنید، در هر صورت بسته به میزی که انتخاب کنید، این هزینه برایتان ثبت می شود و شما هیچ راه و چاره ای برای عدم پرداخت آن ندارید. نکته این است که به محض اینکه شما پشت یک میز بنشینید، این هزینه وارد صورتحسابتان می شود! هزینه نان و وسایل میز عموما 2 یورو است، اما در بعضی از رستوران های توریستی ایتالیا تا 5 برابر یعنی 10 یورو نیز لحاظ می شود. به خاطر همین هم به شما توصیه می کنیم که برای کم کردن هزینه خورد و خوراک در تور ایتالیا، قبل از اینکه پشت یک میز بنشینید، راجع به هزینه سرویس آن میز سوال بپرسید! البته این را هم بگوییم که خوشبختانه بعضی از رستوران های ایتالیا از این هزینه چشم پوشی می کنند، اما به هر حال ممکن است که شانستان آنقدرها خوب نباشد و گذرتان به رستوران هایی با سرویس رایگان نیفتد! با این حال برای اینکه یک دلخوشی کوچک راجع به خوردن غذای ارزان در ایتالیا به شما داده باشیم، باید بگوییم که خوشبختانه نیازی به دادن انعام در ایتالیا نیست و همین باعث می شود که هزینه خورد و خوراکتان در ایتالیا کاهش پیدا کند.

 

 

به ساندویچ های ایتالیا به دید بهتری نگاه کنید!

 

اگر بخواهیم ده تا از بهترین غذاهای ایتالیا را نام ببریم، قطعا نام ساندویچ نیز در این لیست ده تایی قرار خواهد گرفت. یادتان باشد که برعکس خیلی از کشورهای دنیا که ساندویچ یک غذای سردستی است و اصولا کسانی که عجله دارند و یا نمی توانند از پس هزینه غذاهای رستورانی بربیایند، آن را سفارش می دهند؛ در ایتالیا این طور نیست و اتفاقا جزء غذاهای خوب و خوشمزه ایتالیا به حساب می آیند. یادتان باشد که ساندویچ های ایتالیا معمولا با مواد اولیه بسیار با کیفیت و تازه درست می شوند و از طرفی قیمت بسیار پایینی دارند. با این حساب، با سفارش آن ها می توانید هم در هزینه خورد و خوراکتان صرفه جویی کنید و هم اینکه خودتان را به یک شام خوشمزه در تور ایتالیا مهمان کنید. از این گذشته، اگر شما ساندویچتان را به صورت بیرون بر سفارش دهید و آن را در جای دیگری به جز محوطه فست فود و رستوران میل کنید، از پرداخت هزینه آب یا سرویس میز نیز معاف می شوید که این هم در تور ایتالیا جای شکر دارد!

 

 

حواستان به قیمت بستنی های ایتالیایی باشد!

 

مسئله ای که غیر قابل انکار است، این است که یکی از خوشمزه ترین خوراکی های ایتالیا، بستنی ایتالیایی است! اما نکته اینجاست که قیمت بستنی های ایتالیایی در هر کدام از بستنی فروشی های ایتالیا با دیگری متفاوت است! به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که قبل از اینکه بستنی خوشمزه تان را در تور ایتالیا سفارش دهید، نگاهی به منو بیندازید و یا قیمت آن را با گفتن عبارت " Quanto costa"بپرسید!

 

 

تا جای ممکن از خوردن غذا در مناطق توریستی ایتالیا خودداری کنید!

 

به عنوان یک قانون کلی یادتان باشد که هرچه رستورانی در ایتالیا به جاذبه های گردشگری نزدیک تر باشد، احتمال اینکه غذاهایش گران تر باشد، بیشتر است! دلیلش هم این است که اصولا توریستان بعد از گشت و گذار در اماکن دیدنی ایتالیا گرسنه می شوند و عموما از قیمت های نرمال و واقعی غذاهای ایتالیا مطلع نیستند. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که تا جای ممکن از خوردن غذا در مناطق توریستی ایتالیا خودداری کنید و با چند قدم پیاده روی و دور شدن از جاذبه های گردشگری ایتالیا، یک رستوران یا فست فود خوب و ارزان پیدا کنید و بدین شکل هزینه های خورد و خوراکتان را در تور ایتالیا کاهش دهید و یک غذای ارزان در ایتالیا میل کنید.

 

 

برای  اخذ ویزای شینگن  و رزرو تور ایتالیا می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  در تماس باشید.

۱۸ آبان ۱۳۹۸

نظرات کاربران