۰۲۱۷۴۶۳۴
نکاتی برای تخفیف گرفتن در مراکز خرید ترکیه در نوروز 99

نکاتی برای تخفیف گرفتن در مراکز خرید ترکیه در نوروز 99

نکاتی برای تخفیف گرفتن در مراکز خرید ترکیه در نوروز 99

 

اگر شما هم عشق خرید هستید و می خواهید در نوروز 99 به ترکیه سفر کنید و از الان دلتان را برای خرید بهترین و به روزترین لباس ها صابون زده اید، باید به شما بگوییم که فقط در صورتی می توانید خرید خوبی را در ترکیه تجربه کنید که راه و چاه تخفیف گرفتن را در مراکز خرید ترکیه بلد باشید! شاید برایتان جالب باشد که بدانید اصلا قیمت های اجناس در مراکز خرید ترکیه ثابت نیستند و هر کسی به میزان هنری که برای تخفیف گرفتن دارد، می تواند اجناس و لباس های مورد نظرش را با قیمت کمتری خریداری کند! به خاطر همین هم هست که زیماسفر مطلبی در این زمینه برایتان آماده کرده تا راهکارهایی عملی برای تجربه خرید ارزان در ترکیه را به شما یاد دهد و به شما بگوید که چگونه می توانید تخفیف بیشتری از مراکز خرید ترکیه بگیرید. با زیما سفر همراه باشید!


زمان کافی را به خرید در ترکیه اختصاص دهید!

 

مراکز خرید ترکیه از آن مراکز خریدی نیستند که شما بتوانید وارد یکی از آن ها شوید، 5 دقیقه ای خرید خود را انجام دهید و با دستانی پر از ساک های خرید از آن ها خارج شوید! چراکه تعداد مراکز خرید و فروشگاه های شهرهای ترکیه مخصوصا شهر استانبول، بسیار زیاد هستند و شما باید برای گشت و گذار در آن ها زمان کافی داشته باشید. در واقع تنوع کالاهای فروشگاه های ترکیه به قدری زیاد است که اگر خوب در بازارهای آن گشت نزنید، نمی توانید تصمیم گیری راحتی برای خرید اجناس مورد نظرتان داشته باشید. از طرفی احتمال اینکه وارد هر کدام از فروشگاه های ترکیه بشوید و صاحب آن فروشگاه از شما دعوت کند که مهمان او برای نوشیدن یک فنجان چای باشید، زیاد است! در این صورت است که شما مجبور می شوید زمان بیشتری را در آن فروشگاه سپری کنید و آرام آرام به توضیحات فروشنده درباره کیفیت و مرغوبیت اجناسش گوش دهید! در واقع این مسئله جزئی از پروسه خرید در بعضی از فروشگاه های  تور ترکیه نوروز 99   است و به خاطر همین هم هست که می گوییم باید زمان کافی را به خرید در تور ترکیه مخصوصا تور استانبول نوروز 99 اختصاص دهید.

 

 

در خرید جنس مورد نظرتان عجله به خرج ندهید!

 

به شما توصیه می کنیم که قبل از اینکه خرید خود را نهایی کنید و حتی قبل از اینکه از فروشنده تقاضای تخفیف کنید، خوب در بازارها و مراکز خرید ترکیه گشت بزنید تا ببینید که قیمت جنس مورد نظرتان در فروشگاه های دیگر چند است. به شما توصیه می کنیم که قبل از خرید، حداقل به 2 فروشگاه دیگر هم سر بزنید تا قیمت ها دستتان بیاید و بهتر بتوانید در جهت خرید و یا عدم خرید کالای مورد نظرتان تصمیم گیری کنید. در این صورت است که می توانید به فروشنده مورد نظرتان بگویید که قیمت این وسیله یا لباس یا هر چیز دیگری، در فروشگاه نزدیکش چند است و در این صورت است که می توانید از او تقاضای تخفیف کنید.

 

 

در زمان خرید، خودتان را مشتاق نشان ندهید!

 

یادتان باشد که فروشنده های ترکیه در این مورد بسیار حساس هستند و همیشه به صورت مشتریانشان نگاه می کنند تا متوجه شوند که او تا چه اندازه به خرید مشتاق است! یک فرمول کلی برای خرید در ترکیه وجود دارد که هر چه مشتری برای خرید مشتاق تر باشد، قیمت بالاتری را به او پیشنهاد می دهند! پس تمام سعیتان را کنید که خودتان را در فروشگاه ها و مراکز خرید ترکیه مشتاق نشان ندهید و خیلی عادی درباره قیمت اجناس سوال بپرسید!

 

 

صحبت خود را با درخواست 30 تا 40 درصد تخفیف آغاز کنید!


به شما توصیه می کنیم که اگر از لباس یا هر کالای دیگری در یک فروشگاه در ترکیه خوشتان آمد، در ابتدای کار از فروشنده درخواست کنید که آن را با 30 تا 40 درصد تخفیف به شما بفروشد! یادتان باشد که فروشنده های ترکیه عادت دارند که با شنیدن مبلغ پیشنهادی مشتریان، بلند بلند بخندند تا به مشتری نشان دهند که رقم پیشنهادیشان زیادی از حد پایین است! به شما توصیه می کنیم که به خنده های آن ها توجه نکنید و اگر فروشنده علاقه ای به تخفیف دادن به شما نشان نداد، خیلی ساده از درب مغازه خارج شوید! مطمئن باشید که در این صورت احتمال اینکه فروشنده به دنبال شما بیاید و مبلغ پیشنهادیش را پایین تر بیاورد، بسیار زیاد است!

 

 

در ذهنتان، بهترین قیمت را برای خرید وسیله مورد نظرتان تعیین کنید!

 

همان طور که گفتیم قیمت اجناس در مراکز ترکیه ثابت نیستند و ممکن است که افراد مختلف همان جنس را با قیمت های مختلفی خریداری کنند. در این صورت است که اگر شما یکی از همسفرانتان را ببینید که همان لباس یا همان وسیله شما را با قیمت کمتر خریده اند، ناراحت می شوید! به خاطر همین هم به شما توصیه می کنیم که در ذهنتان این مسئله را آنالیز کنید که واقعا آن لباس یا آن کالا چه ارزشی دارد و شما نهایتا حاضرید چه مبلغی را برای خرید آن بپردازید. توصیه بعدی ما به شما این است که به هیچ عنوان مبلغی بالاتر از تصورتان را برای خرید آن وسیله نپردازید و هرگز حاضر نشوید که مبلغی فراتر از حد انتظارتان را به فروشنده بپردازید. در این صورت، می توانید احساس بهتری را در خرید تجربه کنید و از این نظر مطمئن باشید که برای خرید هر وسیله ای، مبلغ درستی را پرداخت کرده اید و حداقل به نظر خودتان خریدهای ارزان و مقرون به صرفه ای در ترکیه داشته اید.

 

 

کمی در زمان خرید در ترکیه، خودخواه باشید!

 

این را به خاطر داشته باشید که هیچ وقت فروشنده های ترکیه حاضر نمی شوند که اجناسشان را با ضرر به مشتریان بفروشند! پس اگر احساس کردید که مبلغ پیشنهادی فروشنده راضیتان نمی کند، خیلی ساده از فروشگاه او خارج شوید! از آن طرف اگر فروشنده ای با چهره ناراحت راضی شد که با قیمت پیشنهادی شما، کالایش را به شما بفروشد، ناراحتی او را جدی نگیرید و بدانید که حتما در فروش کالایش سودی داشته است و او هم در اصل برای فروختن کالایش به شما خوشحال است اما نامحسوس!

 

 

سعی کنید که بیشتر خریدهایتان را از یک فروشگاه انجام دهید!

 


اصولا در فروشگاه های ترکیه به مشتریانی که خرید بیشتری انجام می دهند، تخفیف بیشتری هم می دهند. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که تا جای ممکن خریدهایتان را از یک فروشگاه خاص انجام دهید تا بتوانید تخفیف بیشتری از فروشنده آن فروشگاه بگیرید.

 

 

در فروشگاه های ترکیه، در رودربایستی خرید نکنید!

 

به شما توصیه می کنیم که حتی اگر 1 ساعت را در یک فروشگاه سپری کردید و حتی با فروشنده اش چای خوردید، باز هم در رودربایستی قرار نگیرید و اگر در نهایت احساس کردید که از خرید از آن فروشگاه راضی نیستید، با یک خداحافظی ساده از فروشگاه خارج شوید. یادتان باشد که اصولا فروشنده های ترکیه به این مسئله عادت دارند و اصلا اشکالی ندارد که شما در نهایت بدون خرید از یک فروشگاه خارج شوید.

 

 

برای رزرو  تور ارزان ترکیه نوروز 99   و تور استانبول نوروز 99 می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر  تماس بگیرید.

۲۶ آذر ۱۳۹۸