۰۲۱۷۴۶۳۴
چند نکته مهم و ضروری که خانم ها قبل از سفر به استانبول باید بدانند

چند نکته مهم و ضروری که خانم ها قبل از سفر به استانبول باید بدانند

چند نکته مهم و ضروری که خانم ها قبل از سفر به استانبول باید بدانند

 

استانبول یکی از جذاب ترین شهرهای توریستی دنیاست و این حقیقتی است که بر هیچ کسی پوشیده نیست. این شهر پر از مراکز خرید و فروشگاه های لوکس و جذاب است و به خاطر همین هم هست که توریستان متعددی از سراسر دنیا به سفر به استانبول علاقه نشان می دهند و معمولا خانم هایی که به استانبول سفر می کنند، شیفته آن می شوند. در ادامه چند نکته را به شما یادآوری می کنیم که خانم ها قبل از سفر به استانبول باید بدانند. با زیما سفر همراه باشید.

 

 

استانبول شهری است که تلاقی فرهنگ ها به خوبی در آن دیده می شود

 

استانبول در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است و در حقیقت این تنگه بسفر است که این شهر را به دو نیمه آسیایی و اروپایی تبدیل کرده است. همین مساله باعث شده که ترکیب جالبی از فرهنگ های آسیایی و اروپایی در استانبول دیده شود و همین مساله باعث جذابیت هر چه بیشتر استانبول به عنوان یک مقصد گردشگری شده است. از این گذشته، استانبول یک شهر توریستی است و مردم کشورهای مختلف دنیا با فرهنگ ها و اعتقادات مختلف به استانبول سفر می کنند. با این حساب، می توانیم بگوییم که استانبول یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای دنیاست و به خاطر همین هم به شما توصیه می کنیم که با این دید به استانبول سفر کنید تا از دیدن فرهنگ های مختلف در کنار هم تعجب نکنید.

 

 

در مساجد استانبول رعایت حجاب الزامی است

 

جالب است که بدانید در استانبول مساجد زیادی با معماری های بسیار خاص و منحصر به فرد وجود دارد. در واقع این مساجد جزئی از  جاذبه های گردشگری استانبول  هستند و واقعا حیف است که فرصت بازدید از آن ها را در  تور استانبول  از دست بدهید. نکته ای که در مورد بازدید از مساجد استانبول وجود دارد این است که باید برای بازدید از آن ها، حجاب خود را رعایت کنید.

 

 

در انتخاب منطقه اقامتتان در استانبول دقت کنید

 

استانبول شهر بسیار بزرگی است و این بدین معنی است که یک اشتباه در انتخاب لوکیشن هتلتان می تواند باعث اتلاف بیش از حد وقت شما برای ترددتان در استانبول شود. به خاطر همین هم به شما توصیه می کنیم که حتما با توجه به علایقتان، منطقه هتلتان را انتخاب کنید و حتما بررسی های لازم را در مورد نحوه دسترسی هتل مورد نظرتان به دیگر مناطق استانبول، انجام دهید. برای مثال اگر از خرید خوشتان می آید، بهتر است که در منطقه ای از استانبول اقامت کنید که به مراکز خرید استانبول دسترسی خوبی داشته باشد و اگر از بازدید از اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری استانبول خوشتان می آید، بهتر است که اقامت در قلب تاریخی استانبول را انتخاب کنید.

 

 

از وسایل حمل و نقل مناسب برای تردد در استانبول انتخاب کنید

 

استانبول یک خط تراموای مدرن دارد که از منطقه شهر قدیمی استانبول می گذرد و از کنار برج گالاتا، منطقه کاراکوی و تنگه بسفر در بخش اروپایی استانبول نیز عبور می کند. استانبول یک مترو مدرن هم دارد که به مناطق جدیدتر مسکونی و تجاری استانبول سرویس می دهد. یک سری اتوبوس و تاکسی محلی نیز در استانبول وجود دارد که بعضی از توریستان، استفاده از آن ها را برای ترددشان در استانبول ترجیح می دهند. یادتان باشد که هر کدام از این وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و شما باید بسته به شرایطتان، یکی از آن ها را برای ترددتان در استانبول انتخاب کنید. یک نکته مهم اینکه معمولا هزینه کرایه تاکسی در استانبول بالا است و توصیه اکید ما به شما این است که حتما قبل از اینکه سوار تاکسی های استانبول شوید، در مورد مبلغ کرایه با راننده تاکسی مذاکرات لازم را انجام دهید.

 

 

زمان کافی را به خرید در استانبول اختصاص دهید

 

صنعت پوشاک استانبول بسیار قوی است و همین مساله باعث شده است که خیلی از توریستان برای خرید به استانبول سفر کنند. یادتان باشد که مراکز خرید و بازارهای استانبول بسیار متنوع هستند و به همین خاطر حتما باید زمان کافی را به خرید در استانبول اختصاص دهید و اصلا برای خرید در این شهر عجله به خرج ندهید.

 

سعی خود را برای گرفتن تخفیف در مراکز خرید استانبول به کار بگیرید

 

درست است که قیمت یک سری از اجناس و لباس ها در بعضی از مراکز خرید استانبول ثابت است و امکان گرفتن تخفیف برای خرید آن ها وجود ندارد؛ اما در کنار آن ها، یک سری بازار و مرکز خرید دیگر هم در استانبول وجود دارد که شما می توانید با به کارگیری مهارت تخفیف گرفتنتان، خرید  بسیار مقرون به صرفه ای را در آن ها انجام دهید. به شما توصیه می کنیم که در چنین بازارها و مراکز خریدی، اصلا اشتیاق خود را برای خرید به فروشنده ها نشان ندهید و تمام تلاش خود را برای کم کردن قیمت پیشنهادی فروشنده ها به کار بگیرید.

 

 

برای رزرو  تور استانبول ویژه نوروز 99  به  وب سایت زیما سفر  و  دسته بندی تور استانبول  مراجعه بفرمایید.

۰۱ دی ۱۳۹۸