۰۲۱۷۴۶۳۴
خاص ترین آسمان خراش های دبی

خاص ترین آسمان خراش های دبی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

دبی پر از آسمان خراش های جورواجور است که هر کدامشان طرح و نقش متفاوتی دارند و یکی از دیگری جذاب تر و خاص تر هستند. با ما همراه باشید تا خاص ترین آسمان خراش های دبی را به شما معرفی کنیم تا اگر نوروز امسال به دبی سفر کردید، بتوانید با بازدید از این برج ها، سفرتان با تور دبی را خاص تر و به یادماندنی تر کنید.

 

 

برج خلیفه

 

برج خلیفه بلندترن ساختمان کل جهان است و ارتفاعش به 828 متر می رسد. البته جالب است که بدانید پروژه ساخت ساختمانی در دبی در حال اجرا است که قرار است در سال 2020 افتتاح شود و رکورد بلندترین ساختمان جهان یعنی برج خلیفه را بشکند. اما به هر حال تا قبل از اینکه ساخت این برج کامل شود، این برج خلیفه است که به عنوان بلندترین ساختمان جهان شناخته می شود و با این حساب جای تعجبی ندارد اگر بگوییم که برج خلیفه یکی از خاص ترین ساختمان های دبی است.

 

 

برج دوسیت تانی

 

برج دوسیت تانی در خیابان شیخ زاید دبی واقع شده است و کاربری آن هتل است. جالب است که بدانید طراحی این برج در دبی بر اساس مدل سلام و احوال پرسی سنتی مردم تایلند که در آن کف دستانشان را به روی هم فشار می دهند، انجام شده است و با اینکه ارتفاعش به نسبت دیگر برج های دبی خیلی زیاد نیست، اما با این حال به خاطر طراحی جالبش، آن را به عنوان یکی از خاص ترین برج های دبی می شناسند.

 

 

برج العرب

 

برج العرب تنها هتل 7 ستاره دنیا است و به نوعی سمبل شهر دبی به حساب می آید. این هتل بر روی یک جزیره مصنوعی ساخته شده است و برای دسترسی به آن باید از پل اختصاصی برج العرب استفاده کنید و یا خودتان را با هلیکوپتر به آن برسانید. با این حساب، می توان گفت که برج العرب نیز یکی از خاص ترین و البته عجیب ترین برج های دبی محسوب می شود.

 

 

جی دبلیو ماریوت مارکوییس

 

برج جی دبلیو ماریوت مارکوییس از دو برج تشکیل شده است که با ارتفاع 355 متریشان، به عنوان دومین هتل مرتفع جهان شناخته می شوند. جالب است که بدانید طراحی این برج بر اساس طرح خرما که جزئی جدا نشدنی از فرهنگ امارات متحده عربی است، انجام شده است و همین مساله هم باعث خاص تر شدن برج جی دبلیو ماریوت مارکوییس شده است.

 

 

برج رز ریحان

 

قبل از اینکه هتل جی دبلیو ماریوت دبی ساخته شود، هتل رز ریحان رکورد دار بزرگترین هتل جهان بود. جالب است که بدانید قوانین اسلامی در این هتل کاملا رعایت می شود و حال و هوایش با حال و هوای همه هتل های دبی متفاوت است. این برج نیز به عنوان یکی از خاص ترین برج های دبی شناخته می شود و به خاطر عظمتی که دارد، همیشه بر سر زبان ها بوده است.

 

 

هتل جمیرا بیچ دبی

 

ساختمان این هتل در کنار ساحل دبی واقع شده است و طرحش به شکلی است که موج های ساحلی را برای بیننده تداعی می کند. این هتل دارای 598 اتاق و سوئیت، 19 ویلای ساحلی و 20 کافه و رستوران است و یکی از خاص ترین  هتل های دبی  به حساب می آید. جالب است که بدانید این هتل به عنوان صدمین ساختمان بلند شهر دبی شناخته می شود.

 

 

برج کایان دبی

 

برج کایان یک برج 306 متری است و طرح چرخان دارد. جالب است که بدانید قبل از اینکه برج شانگهای ساخته شود، برج کایان بلندترین برج جهان با چرخش 90 درجه بود و به خاطر همین هم از آن زمان ها تا کنون، آن را به عنوان یکی از خاص ترین برج های دبی می شناسند.

 

 

برج پرنسس دبی

 

در حال حاضر دومین ساختمان بلند دبی، برجی به نام برج پرنسس است. این برج 413 متر ارتفاع دارد و قبل از اینکه برج 432 پارک اونیو (برج 432 خیابان پارک) در نیویورک ساخته شود، این برج را به عنوان بلندترین سازه مسکونی جهان می شناختند و با این حساب، مشخص است که این برج نیز در لیست خاص ترین برج های دبی، جایگاه ویژه ای دارد.

 

۰۳ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران