۰۲۱۷۴۶۳۴
کارهایی که نباید در سفر به استانبول انجام دهید

کارهایی که نباید در سفر به استانبول انجام دهید

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اگر شما هم قرار است که به همین زودی ها به استانبول سفر کنید، به شما توصیه می کنیم که خواندن این مطلب را از دست ندهید! چراکه ما می خواهیم در این مقاله درباره نبایدهای سفر به استانبول با شما صحبت کنیم که هر کدامشان می توانند نجات دهنده زمان، انرژی و هزینه تان در استانبول باشند و از هدر دادن هر کدام از این ها در  تور استانبول  جلوگیری کنند. همراه زیما سفر باشید تا قبل از سفر از نکات ارزشمند سفر بهره ببرید.

 

پوشش مناسب در مساجد

 

درست است که مساجد استانبول جزء جاذبه های گردشگری استانبول هستند، اما به هر حال مسجد هستند و رعایت حجاب در آن ها ضروری است. به شما توصیه می کنیم که برای بازدید از مساجد استانبول، یک لباس مناسب و پوشیده به تن داشته باشید و همچنین از کلیساهای استانبول نیز با پوشش مناسب بازدید کنید. کافی است که یه ساک با لباس های پوشیده همراه داشته باشید.

 

 

تنوع غذایی در هر وعده

 

به شما توصیه می کنیم که در تور استانبول، روحیه ماجراجویی خودتان را به کار بگیرید و از خوردن همان غذاهای همیشگی مثل پیتزا و ساندویچ خودداری کنید. یادتان باشد که استانبول غذاهای بسیار خوشمزه ای دارد که در طبخشان از ادویه های خاصی استفاده می شود و طعم و مزه جالبی دارند. به شما توصیه می کنیم که حتما در  تور استانبول لحظه آخری  دونر کباب، باقلواهای استانبولی، پودینگ های برنج سوتلاچ، بستنی های دون دورما و غذاهای خیابانی استانبول را امتحان کنید و از رفتن به فست فودهای بین المللی مثل مک دونالد خودداری کنید.

 

 

تا مجبور نشدید، در استانبول تاکسی نگیرید

 

تاکسی های استانبول هم مثل تاکسی های هر شهر بزرگ دیگری در جهان، گران هستند و برای سفر ارزان به استانبول به صرفه نیستند! از این گذشته ترافیک استانبول نیز بسیار سنگین است و با همه این ها، می توان گفت که تاکسی گرفتن در استانبول یک اشتباه بزرگ است. به شما توصیه می کنیم که تا جای ممکن مسیرها را با پای پیاده طی کنید و یا از مترو استانبول برای تردد در استانبول بهره ببرید و یا از آن هم بهتر، یک دوچرخه برای خودتان در استانبول اجاره کنید و مسیرهای بین جاذبه های گردشگری و مراکز خرید استانبول را پدال بزنید.

 

 

اسیر حقه‌های توریستی استانبول نشوید

 

استانبول ششمین شهر پر بازدید جهان است و می توان گفت که یکی از توریستی ترین شهرهای جهان هست و همیشه مملوء از توریستان است. به خاطر همین هم متاسفانه حقه های توریستی در آن زیاد شده است و بعضی از افراد خدانشناس در استانبول منتظر هستند که سر و کارشان به توریستان نا آگاه برسد تا از آن ها سوء استفاده مالی کنند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که در تور استانبول، همه حواستان را به کار بگیرید تا یک وقت سرتان کلاه نرود. البته همان طور که می دانید مردم ترکیه خیلی مهربان و صمیمی هستند و تمام تلاششان را می کنند که به توریستان در شهرشان خوش بگذرد، اما به هر حال هر شهری در جهان یک سری کلاهبردار هم دارد و این حقیقتی است که نمی توان منکرش شد.

 

 

فرصت بازدید از جاذبه های گردشگری استانبول را از دست ندهید

 

درست است که اماکن دیدنی استانبول شلوغ هستند و صف های طولانی دارند، اما باید این را قبول کنید که استانبول کلا شهر شلوغی است و شما به هر جایی که در استانبول بروید، با این شلوغی مواجه می شوید. پس ذهن خودتان را درگیر شلوغی های این اماکن دیدنی در استانبول نکنید و سعی کنید که خیلی ساده با آن کنار بیایید. یادتان باشد که جاذبه های گردشگری استانبول بسیار زیبا هستند و واقعا حیف است که فرصت بازدید از آن ها را به خاطر شلوغی که دارند، از دست بدهید. به شما توصیه می کنیم که حتما در  تور استانبول  از ایاصوفیه، مسجد آبی، باسیلیکا سیسترن و کاخ دلمه باغچه دیدن کنید و به هیچ عنوان شانس دیدن آن ها را در تور استانبول از خودتان نگیرید.

 

از کنار بازار بزرگ استانبول ساده نگذرید

 


درست است که در استانبول مراکز خرید مدرن و بوتیک های زیادی وجود دارد. اما نباید اجازه دهید که این مراکز خرید حواس شما را از بازدید از بازار بزرگ استانبول که یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای جهان است، پرت کنند. به شما توصیه می کنیم که حتما زمانی را به بازدید و گشت و گذار در بازار بزرگ استانبول اختصاص دهید و مطمئن باشید که خرید از این بازار از خرید از هر جای دیگری در استانبول جذاب تر و به یادماندنی تر است و ارزش وقت گذاشتن را دارد.

 

 

از مواجه شدن با حیوانات خیابانی استانبول نترسید

 

واقعیت این است که در استانبول، حیوانات خیابانی زیادی زندگی می کنند. این حیوانات همگی تحت کنترل هستند و به آن ها واکسن زده شده است. به همین دلیل نیازی نیست که از آن ها بترسید. به شما توصیه می کنیم که با این موجودات بی گناه در تور استانبول مهربان باشید و با آن ها بدرفتاری نداشته باشید.

 

۲۵ دی ۱۳۹۸

نظرات کاربران