۰۲۱۷۴۶۳۴
جاهای دیدنی استانبول نزدیک به منطقه تکسیم

جاهای دیدنی استانبول نزدیک به منطقه تکسیم

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

تکسیم منطقه مدرن استانبول و یکی از مهمترین محله‌های استانبول است. منطقه ای که همه مردم استانبول و همین طور توریستان، آخر هفته ها در آن جمع می شوند تا کنار هم تفریح کنند. تکسیم جایی است که در آن فروشگاه ها، بوتیک ها، پاساژها، رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد و گالری ها و اماکن تفریحی متعددی هم در اطراف آن ساخته شده است. با ما همراه باشید تا در تورهای استانبول شما را با بهترین جاهای دیدنی استانبول نزدیک به محله تکسیم آشنا کنیم.

 

جاهای دیدنی استانبول نزدیک به منطقه تکسیم

 

بنای یادبود جمهوری

 

اگر بخواهیم درباره جاهای دیدنی استانبول نزدیک تکسیم صحبت کنیم، باید اول از خود میدان تکسیم شروع کنیم! درست وسط میدان تکسیم، یک بنای یادبود وجود دارد که با نام بنای یادبود جمهوری شناخته می شود و یک مجمسه ساز ایتالیایی آن را درست کرده است. این بنای یادبود در میدان تکسیم در سال 1923 میلادی و به مناسبت پنجمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه ساخته شده است و از جالب ترین دیدنی های تکسیم به حساب می آید.

 

بنای یادبود جمهوری ، زیما سفر

 

مرکز فرهنگی تکسیم

 

مرکز فرهنگی آتاتورک یا آتاتاورک کولتور مرکزی (AKM) یک مرکز فرهنگی چند منظوره و یک خانه اپرا است که از مهمترین جاهای دیدنی استانبول نزدیک تکسیم محسوب می شود. بنای مرکز فرهنگی تکسیم، نمونه ای زیبا از معماری ترکیه ای دهه 1960 میلادی است و در آن نمایش های تئاتر و کنسرت های بسیار جالبی اجرا می شود. از این گذشته یک فستیوال تابستانی هنری و فرهنگی نیز در آن میزبانی می شود که معمولا توریستان از شرکت در آن استقبال زیادی می کنند.

 

هنرهای خیابانی تکسیم

 

به شما توصیه می کنیم که حتما یکی از غروب‌های اقامتتان در بهترین تور استانبول را به گشت و گذار در محله تکسیم اختصاص دهید. در خیابان های تکسیم می توانید به ملودی های زیبای موزیسین های خیابانی استانبول گوش دهید و همین طور از تماشای نقاشی های جالب روی دیوارهای محله تکسیم استانبول لذت ببرید. کافی است که گشتی در تکسیم استانبول بزنید تا شما هم به این نظر برسید که تکسیم، مرکز هنرهای خیابانی استانبول است!

 

هنرهای خیابانی تکسیم ، زیما سفر

 

کافه های روی بام تکسیم

 

در حوالی تکسیم، کافه های متعددی وجود دارد که بعضی از آن ها روی بام خانه ها و فروشگاه ها ساخته شده اند. این کافه های بسیار دنج هستند و حال و هوای جالبی دارد. به همین خاطر می توان به جرئت گفت که این کافه ها بهترین ویو را به خیابان تکسیم دارند. کافی است که روی صندلی یکی از این کافه ها بنشینید تا هم خستگی خود را به دست فراموشی بسپارید و هم ساعتی را به تماشای چشم انداز زیبای تکسیم و مردمی که با عجله از این سو به آن سو می روند، سپری کنید.

 

کافه های روی بام تکسیم ، زیما سفر

 

پاساژ چیچک

 

پاساژ چیچک یکی از جالب ترین پاساژهای اطراف تکسیم است که هم معماری بسیار زیبای دارد و هم اینکه قدم زدن در آن تجربه جالبی است. این پاساژ یک سقف طاقی شکل شیشه ای دارد و از زیباترین جاهای دیدنی  تور ارزان استانبول  محسوب می شود. پاساژ چیچک در زبان ترکیه ای به معنای "پاساژ گل" است و نامگذاری آن هم به این خاطر انجام شده است که کل سقف آن با آویزهای گل و گیاه تزئین شده است. با این حساب، می توان گفت که پاساژ چیچک یکی از زیباترین پاساژهای تکسیم است و خرید از آن مسلما تجربه ای است که در هیچ پاساژ دیگری در استانبول کسب نمی شود.

 

پاساژ چیچک ، زیما سفر

 

ایاصوفیه

 

ایاصوفیه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول است که حدودا 6 کیلومتر با میدان تکسیم فاصله دارد و در آن سوی آب‌های دره گلدن هورن واقع شده است. اصولا چنین فاصله ای در شهر بزرگی مثل استانبول، فاصله خیلی زیادی به حساب نمی آید و به همین دلیل می توان گفت که ایاصوفیه یکی از جالب ترین جاهای دیدنی استانبول نزدیک تکسیم است. به شما توصیه می کنیم که حتما در زمان اقامتتان در استانبول از بنای ایاصوفیه که نقش مهمی در تاریخ استانبول داشته است، دیدن کنید و به هیچ عنوان از کنار این بنای تاریخی و زیبا ساده نگذرید.

 

ایاصوفیه ، زیما سفر

 

بازار بزرگ استانبول

 

بازار بزرگ استانبول به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان، از مهمترین دیدنی های استانبول به شمار می آید. بازار بزرگ استانبول نیز مانند ایاصوفیه، حدوا 6 کیلومتر با میدان تکسیم فاصله دارد و واقعا ارزش بازدید را دارد. به شما توصیه می کنیم که اگر هتل شما در نزدیکی میدان تکسیم بود و یا اینکه اگر برای خرید و گشت و گذار به تکسیم استانبول رفتید، زمانی را هم به بازدید از بازار بزرگ استانبول در فاصله 6 کیلومتری تکسیم اختصاص دهید و مطمئن باشید که از وقت گذاشتن برای بازدید از یکی از جذاب ترین بازارهای جهان پشیمان نمی شوید.

 

بازار بزرگ استانبول ، زیما سفر

۰۶ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران