۰۲۱۷۴۶۳۴
کدام منطقه دبی برای اقامت بهتر است؟

کدام منطقه دبی برای اقامت بهتر است؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

دبی به عنوان بزرگترین و شناخته شده ترین شهر امارات متحده عربی، پر از آسمان خراش های مدرن، برج های زیبا و هتل های لوکس است و تعداد زیادی منطقه مدرن و جذاب و دیدنی در آن وجود دارد. سوالی که در این میان برای اکثر توریستان پیش می آید این است که  کدام منطقه دبی برای اقامت بهتر است؟ امروز می خواهیم به این سوال متداول درباره سفر به دبی پاسخ دهیم و به شما مناطق مختلف دبی برای اقامت را معرفی کنیم تا کار تصمیم گیری برای رزرو هتل و انتخاب منطقه اقامت در  تور دبی  برایتان ساده تر شود.

 

منطقه دبی مارینا

 

دبی مارینا یک تفرجگاه ساحلی مصنوعی است و از بهترین مناطق دبی برای اقامت به حساب می آید. از این جهت به آن تفرجگاه ساحلی مصنوعی می گویند که برج های آن در اطراف یک کانال آبی مصنوعی ساخته شده اند. در این منطقه از دبی تعداد زیادی رستوران شیک و لوکس ساخته شده است که هر کدامشان چشم انداز بی نظیری به برج های اطراف این کانال آبی مصنوعی دارند. حتی یک سری از رستوران های این منطقه یک سری کشتی کروز دارند که شام را در آن ها و روی آب های کانال آبی دبی مارینا برای مهمانان سرو می کنند. این منطقه از دبی برای اقامت کسانی مناسب است که از کافه گردی و رستوران گردی خوششان می آید. چراکه همان طور که گفته شد در این منطقه رستوران های جذاب متعددی ساخته شده است. از این گذشته، در منطقه دبی مارینا تعداد زیادی فروشگاه نیز وجود دارد و فضاهایی در آن تعبیه شده اند که مخصوص برگزاری فستیوال های و نمایش های خاص و جالب هستند.

 

 

منطقه داون تاون دبی

 

منطقه داون تاون دبی دقیقا همان جایی است که تصویرش در ذهن هر توریستی به عنوان تصویر شهر دبی می ماند. این منطقه همان منطقه ای است که برج خلیفه (بلندترین برج دنیا) با ارتفاع 829.6 متری در آن واقع شده است. منطقه داون تاون دبی همان محله ای است که شما می توانید دبی مال (بزرگترین مرکز خرید دنیا) را در آن پیدا کنید و از بیش از 1،000 فروشگاه آن دیدن کنید و علاوه بر این ها، در پیست یخی جذاب آن اسکیت سواری کنید. با این حساب، باید بگوییم که اگر به خاطر دیدن این جاذبه های گردشگری و مراکز خرید است که می خواهید به دبی سفر کنید، بهتر است که یکی از هتل های منطقه داون تاون دبی را برای اقامت خود انتخاب کنید.

 

 

منطقه جمیرا دبی

 

اگر دوست دارید که در حین اقامت در دبی، بیشتر زمانتان را در کنار ساحل سپری کنید و از تفریحات آبی و ریلکس کردن در سواحل تمیز لذت ببرید، بهتر است که یکی از هتل های منطقه جمیرا دبی را رزرو کنید. این منطقه شب های سرزنده بسیار جالبی هم دارد و اصولا برای اقامت جوان ترها مناسب است. بیشتر هتل های منطقه جمیرا دبی ساحل شخصی نیز دارند و از هر لحاظ، برای تجربه یک اقامت ساحلی به یادماندنی مناسب هستند.

 

 

منطقه بر دبی

 

منطقه بر دبی یک منطقه تاریخی است که در آن ارزشمندترین و دیدنی ترین ساختمان های قدیمی دبی، موزه های دبی و اماکن مذهبی دبی واقع شده اند. شما با اقامت در منطقه بر دبی می توانید به راحتی از بعضی از اماکن دیدنی دبی مثل موزه دبی، مسجد ایرانیان دبی و یک محله که در آن خانه های قدیمی شیخ های گذشته دبی وجود دارد، دیدن کنید. در این محله از دبی می توانید در رستوران های محلی دبی غذا بخورید و از فروشگاه های صنایع دستی دیدن کنید. در واقع باید بگوییم که این منطقه به مدرنی مناطق دیگر دبی نیست، اما به هر حال جذابیت های خاص خودش را دارد و اقامت در آن در نوع خودش تجربه جالبی است.

 

 

منطقه دیره دبی

 

منطقه دیره دبی درست رو به روی منطقه بر دبی و آن طرف نهر دبی قرار گرفته است. یعنی شما می توانید با یک قایق از منطقه دیره دبی به منطقه بر دبی و بالعکس رفت و آمد کنید. در منطقه دیره دبی بازارهای جالبی مثل بازار طلافروش های دبی، بازار ماهی فروش ها و بازار ادویه برپا می شود. این منطقه از دبی پیشرفت بسیار بیشتری به نسبت منطقه بر دبی داشته است و در آن می توانید تلاقی سنت و مدرنیته را به زیبایی هرچه تمام تر ببینید. در این منطقه هم ساختمان های سنتی زیادی وجود دارد و هم ساختمان های مدرن و اماکن تجاری متعددی در آن ساخته شده است. با این اوصاف می توان گفت که اقامت در منطقه دیره دبی نیز تجربه بسیار جالبی در تور دبی است.

 

 

منطقه تاریخی الفهیدی دبی

 

منطقه الفهیدی دبی بهترین منطقه ای است که می توانید در آن دبی اواسط قرن 19 میلادی را ببینید. ساختمان های این منطقه از دبی با مواد و مصالح سنتی مثل چوب و سنگ ساخته شده اند و کوچه پس کوچه های باریکی در میان آن ها وجود دارد. به شما توصیه می کنیم که اگر نسبت به دیدن گذشته دبی مشتاق هستید، حتما از منطقه تاریخی الفهیدی در تور دبی دیدن کنید.

 

 

منطقه القوز دبی

 

منطقه القوز دبی منطقه هنری و فرهنگی دبی به حساب می آید. در این منطقه نمایشگاه ها و گالری های هنری متعددی وجود دارد که در آن ها آثار هنری هنرمندان محلی و بین المللی به معرض نمایش گذاشته می شود. از این گذشته، در این منطقه کافه ها و قهوه خانه های متعددی هم وجود دارد و اصولا بازدید از آن مناسب افراد هنری و هنردوست است.

 

 

منطقه پالم جمیرا دبی

 

پالم جمیرا دبی یکی از مشهورترین جزایر مصنوعی جهان است. این جزیره به شکل درخت نخل ساخته شده است و از آن به عنوان بزرگترین جزیره مصنوعی دنیا نیز یاد می کنند. البته شما باید با هلیکوپتر از بالای این جزیره عبور کنید تا بتوانید دقیقا فرم نخلی آن را ببینید. نکته جالبی که درباره منطقه پالم جمیرا دبی وجود دارد، این است که بعضی از لوکس ترین و بهترین هتل های دبی در همین منطقه پالم جمیرا دبی ساخته شده اند و اصولا هزینه اقامت در آن ها بالا است. پس اگر به دنبال تجربه یک اقامت لوکس در آفر تور دبی هستید، می توانید به اقامت در هتل های منطقه پالم جمیرا دبی فکر کنید!

 

۲۶ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران