۰۲۱۷۴۶۳۴
هر آنچه باید درباره پل گالاتا، مشهورترین پل استانبول بدانید!

هر آنچه باید درباره پل گالاتا، مشهورترین پل استانبول بدانید!

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

پل گالاتا یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری استانبول و شاید هم جهان است! کجای دنیا می خواهید پلی را پیدا کنید که در یک طرفش قاره آسیا و در طرف دیگرش قاره اروپا واقع شده باشد؟ این پلی که از آن صحبت می کنیم، هم از نظر تاریخی و هم از نظر فرهنگی نقش مهمی در شهر زیبای استانبول ایفا می کند.پل گالاتا یک پل دو طبقه است که به هر گوشه اش که نگاه کنید، زندگی به سبک استانبولی در آن جریان دارد! با زیما همراه باشید تا با هم نگاهی به پل گالاتا در استانبول بیندازیم و ببینیم که دقیقا در آن چه خبر است و ببینیم  که می گویند پل گالاتا یکی از جالب ترین دیدنی های گردشگری استانبول است درست هست یا خیر؟

 

 

درباره پل گالاتا استانبول

 

پل گالاتا استانبول یک پل دو طبقه است که از گلدن هورن (شاخ طلایی) عبور می کند. گلدن هورن یک بندر طبیعی است که در ورودی تنگه بسفر قرار گرفته است وهمیشه پر از قایق های ماهیگیری و قایق های گردشگری است. پل گالاتا فعلی در سال 1992 میلادی ساخته شده است و در دو طبقه آن، 6 لاین عبور خودرو، 2 لاین تراموا و یک مسیر پیاده رو تعبیه شده است. در واقع طبقه بالای آن به عبور ماشین و تراموا و طبقه پایین آن به عبور پیاده روها اختصاص داده شده است.

 

 

طبقه بالای پل گالاتا استانبول

 

 طبقه بالای پل گالاتا همیشه شلوغ است و ماشین ها و ترامواها از آن عبور می کنند. در حاشیه های طبقه دوم پل گالاتا هم ماهیگیران می ایستند و قلاب ماهیگیریشان را از آن بالا داخل آب می اندازند و منتظر می مانند که ماهی های خوبی نصیبشان شود. در واقع باید بگوییم که حضور همین ماهیگیران هم باعث جذابیت هرچه بیشتر پل گالاتا استانبول شده است و خیلی از توریستان فقط برای دیدن این ماهیگیران و عکاسی از آن ها به پل گالاتا استانبول مراجعه می کنند و ساعت ها به تماشای این ماهیگیران محلی می نشینند. جالب است که بدانید خود این ماهیگران هم می دانند که تا چه اندازه بین توریستان محبوبیت دارند و هیچ مقاومتی در برابر عکس هایی که صبح تا شب از آن ها گرفته می شود، نشان نمی دهند و تازه از عکاسی استقبال هم می کنند!

 

 

طبقه پایین پل گالاتا استانبول

 

طبقه پایینی پل گالاتا نیز پر از اغذیه فروشی ها و رستوران هایی است که در آن ها انواع و اقسام غذاهای سنتی ترکیه ای سرو می شود و شما می توانید با عبور از کنار آن ها، غذای محبوب خود را پیدا کنید و غذایتان را با تماشای یکی از زیباترین چشم اندازهای استانبول میل کنید. در نزدیکی لنگرگاه ها در قسمت جنوبی پل هم تعدادی آشپزخانه شناور (قایق های شناور) وجود دارد که شما می توانید از آنها ساندویچ ماهی کبابی تازه تهیه کنید. یکی دیگر از دلایل محبوبیت پل گالاتا استانبول، وجود همین اغذیه فروشی ها و رستوران هایی است که در طبقه پایین پل گالاتا استانبول تعبیه شده اند. در کل باید بگوییم که طبقه پایین پل گالاتا استانبول در تور استانبول همیشه حال و هوای خوبی دارد و شما می توانید با عبور از آن، انرژی مثبتی که در هوایش جریان دارد را با تمام وجود احساس کنید.

 

 

رستوران های پل گالاتا استانبول

 

همان طور که گفته شد در طبقه پایین پل گالاتا استانبول تعداد زیادی اغذیه فروشی وجود دارد. شما می توانید ارزان ترین غذاهای استانبول را در اغذیه فروشی های همین پل گالاتا استانبول پیدا کنید و طعم اصیل غذاهای ترکیه ای را با پرداخت کمترین هزینه بچشید. به شما توصیه می کنیم که برای یک بار هم که شده برای خوردن غذا به پل گالاتا استانبول بروید و مطمئن باشید که تا پایان سفرتان، وقتی که گرسنه تان شود، ناخودآگاه به سمت پل گالاتا استانبول کشیده خواهید شد! از بهترین غذاهایی که در پل گالاتا استانبول سرو می شوند، می توان به ساندویچ ماهی کبابی و کباب های ترکیه ای اشاره کرد.

 

 

نحوه دسترسی به پل گالاتا استانبول

 

برای دسترسی به پل گالاتا استانبول از منطقه تکسیم می توانید سوار اتوبوس های شماره 96T شوید. شما حدودا ظرف مدت 20 دقیقه می توانید این مسیر را طی کنید و به پل زیبای گالاتا دسترسی پیدا کنید. اگر بخواهید از منطقه سلطان احمد به پل گالاتا استانبول برسید، می توانید این مسیر را به صورت پیاده و ظرف مدت 20 دقیقه طی کنید و یا اینکه سوار ترامواهای امینونو شوید و بدین شکل با پرداخت 2 لیره به این پل دسترسی پیدا کنید.

 

۲۹ بهمن ۱۳۹۸

نظرات کاربران