۰۲۱۷۴۶۳۴
هر آنچه باید درباره سافاری در صحرای دبی بدانید

هر آنچه باید درباره سافاری در صحرای دبی بدانید

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اگر شما هم می خواهید به دبی سفر کنید، مطمئنا به سافاری در صحرای دبی به عنوان یکی از جذاب ترین تفریحات دبی فکر کرده اید. اگر برایتان سوال پیش آمده که این سافاری در صحرای دبی اصلا چه نوع تفریحی است و شما با شرکت در تورهای سافاری صحرای دبی دقیقا چه حس و حالی را تجربه می کنید، این مطلب می تواند برای شما کارآمد باشد. چراکه ما در ادامه به شما دقیقا می گوییم که در طول سافاری در صحرای دبی چه اتفاقاتی می افتد و این روز در  تور دبی  برایتان چگونه می گذرد.

 

 

شروع تور سافاری در صحرای دبی

 

معمولا تورهایی که با عنوان تور سافاری در صحرای دبی برگزار می شوند، با ترانسفر همراه هستند. معمولا برگزار کنندگان این تورها، می آیند و شما را درب هتلتان سوار ماشین می کنند و یا اینکه یک جا در دبی را به عنوان محل قرار تعیین می کنند و به همه شرکت کنندگان تور می گویند که در آنجا در یک ساعت مشخص جمع شوند. ماشینی که معمولا با آن به صحرای دبی می روید، می تواند هر ماشینی از جیپ تا لندکروز باشد. وقتی که ماشین شما به لبه صحرا برسد،  راننده برای دقایقی از ماشین پیاده می شود و ماشین را برای رفتن در دل صحرا آماده می کند و دقیقا از همین جا هیجان تور سافاری در صحرای دبی آغاز می شود.

 

 

طی کردن مسیر کمپ سافاری در صحرای دبی

 

برای رسیدن به کمپ تفریحی در صحرای دبی باید از شیب های زیادی عبور کنید. در واقع شما با ماشین سافاری این مسیر را طی می کنید و باید بگوییم که طی کردن این مسیر، هیجان انگیزترین بخش سافاری در صحرای دبی است. به شما توصیه می کنیم که در این مسیر حتما کمربند ایمنی خود را ببندید و خودتان را برای سرعت زیاد سافاری آماده کنید.

 

 

تماشای پوشش گیاهی و جانوری در حین سافاری در صحرای دبی

 

در طی مسیر می توانید گیاهان صحرایی مثل کاکتوس را تماشا کنید. این کاکتوس ها باعث زیباتر شدن صحرای دبی شده اند و تماشای آن ها در نوع خودش تجربه جالبی است. گذشته از این گیاهان، در صحرای دبی جانوران متعددی هم زندگی می کنند که از جمله آن ها می توان به مارها، راکون ها، عقرب ها و مارمولک ها اشاره کرد. البته شترها نیز در صحرای دبی زندگی می کنند، اما این شترها معمولا صاحب دارند و کمتر شتری در صحرای دبی یافت می شود که زندگی طبیعی خودش را در صحرا داشته باشد.

 

 

شترسواری در صحرای دبی

 

اگر بخواهیم فقط یک حیوان را به عنوان سمبل صحرای دبی در نظر بگیریم، قطعا آن حیوان شتر است. به شما توصیه می کنیم که در طی سافاری در صحرای دبی، فرصت شترسواری را از دست ندهید و حتما این تجربه جذاب و به یادماندنی را در تور دبی کسب کنید. از این گذشته، به شما توصیه می کنیم که در تور دبی حتما چند عکس یادگاری با شترهای صحرا بگیرید و مطمئن باشید که این عکس ها در آینده به کارتان می آیند!

 

 

اقامت در کمپ سافاری در صحرای دبی

 

در نهایت شما را به یک محل اقامتی یا به اصطلاح کمپ می برند که درست در دل صحرا واقع شده است و به محض اینکه به آن برسید، با یک استقبال گرم رو به رو می شوید. در ابتدا از شما با یک چای و خرما پذیرایی می کنند تا مفهوم مهمان نوازی به سبک اعراب باستان را بهتر درک کنید. این کمپ یک آبادی به حساب می آید و مطمئنا شما هم به چشم یک بهشت در دل صحرا به آن نگاه خواهید کرد. در این کمپ می توانید استراحت کنید، عکس یادگاری بگیرید و یا با حنا روی دستانتان تتو بزنید. بعضی از توریستان در این کمپ ها مشغول قلیان کشیدن می شوند و چند ساعتی را به استراحت و تفریح سپری می کنند تا اینکه غذا حاضر شود و فرصتی برای چشیدن طعم اصیل غذاهای سنتی در دل صحرا برایشان فراهم شود. در حین غذا هم می توانند نمایش های جالب سنتی را تماشا کنند و بدین شکل خاطرات سافاری در صحرای دبی را به شکل بهتر و به یادماندنی تری در ذهنشان ثبت کنند.

 

 

تماشای نمایش های سنتی در صحرای دبی

 

یکی از جالب ترین تفریحاتی که در تور سافاری دبی می توانید داشته باشید، این است که نمایش های سنتی کمپ تفریحی را تماشا کنید. در این نمایش ها معمولا موسیقی اصیل عربی پخش می شود و محلی ها با آن ها شروع به انجام رقص های سنتی می کنند. مطمئن باشید که تماشای این نمایش های زنده به همراه گوش دادن به موسیقی عربی، در حالی که نسیم ملایمی از صحرا می وزد، تجربه ای است که تا عمر دارید فراموشش نمی کنید.

 

 

تفریحات جذاب سافاری در صحرای دبی

 

گذشته از برنامه های تفریحی که تا کنون به آن ها اشاره شد، شما می توانید در طی سافاری در صحرای دبی، تفریحات هیجان انگیز دیگری را هم تجربه کنید. شما می توانید در دل صحرا، اسکی روی شن را تجربه کنید و یا اینکه با ماشین های کوچک سافاری (کواد) روی تپه های شنی حرکت کنید. همچنین می توانید لباس های سنتی عربی را به تن کنید و چند عکس یادگاری را در دل صحرا بگیرید. از این گذشته، می توانید یک شاهین را روی بازوهایتان قرار بدهید و با آن چند عکس یاگاری بگیرید. جالب است که بدانید شاهین پرنده نمادینی در فرهنگ امارات متحده عربی است و در فرهنگ عربی به عنوان سمبل قدرت و وقار شناخته می شود. به خاطر همین هم هست که معمولا در تورهای سافاری در صحرای دبی این فرصت را برای توریستان فراهم می کنند که با این پرنده جذاب (اما خطرناک) عکس بگیرند و بدین شکل تجربه ناب تری از سافاری در صحرای دبی را کسب کنند. با همه این اوصاف به شما توصیه می کنیم که فرصت تجربه سافاری در صحرای دبی را در تور دبی از دست ندهید.

 

 

۱۲ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران