۰۲۱۷۴۶۳۴
اماکن دیدنی استانبول

اماکن دیدنی استانبول

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اگر شما هم در حال تدارک سفر به استانبول هستید، به شما توصیه می کنیم که همین حالا یک قلم و کاغذ دستتان بگیرید و بعد شروع به خواندن بقیه این مطلب کنید! چراکه ما در ادامه می خواهیم یک سری از محبوب ترین،جذاب ترین و جالب ترین  اماکن دیدنی استانبول را به شما معرفی کنیم که یکی از دیگری زیباتر هستند و بازدید نکردن از آن ها در تور استانبول یک اشتباه بسیار بزرگ است. مطمئن باشید که با داشتن این لیست و بازدید از تک تک جاذبه های گردشگری موجود در این لیست می توانید بیشترین استفاده را از تور استانبول ببرید. پس معطل نکنید و همراه با یک قلم و کاغذ به خواندن این مطلب ادامه دهید!

 

ایاصوفیه

 

بدون شک می توان گفت که ایاصوفیه جذاب ترین بنایی است که از دوران بیزانس در استانبول به یادگار باقی مانده است. ایاصوفیه یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری استانبول است که در طول تاریخ پستی ها و بلندی های زیادی را به چشم خودش دیده است و در گذر زمان کاربری های مختلفی از کلیسا گرفته تا مسجد و حتی موزه داشته است.

 

 

باسیلیکا سیسترن

 

باسیلیکا سیسترن به عنوان یکی از جالب ترین اماکن دیدنی استانبول، بزرگترین آب انباری است که در شهر استانبول وجود دارد. این آب انبار زیرزمینی زیبا صدها ستون دارد که یکی از دیگری زیباتر هستند. یادتان باشد که این آب انبار اصلا یک آب انبار معمولی نیست و بازدید از آن می تواند جالب ترین و به یادماندنی ترین خاطرات شما از سفر به استانبول را رقم بزند.

 

 

مسجد آبی استانبول (مسجد سلطان احمد استانبول)

 

مسجد آبی استانبول یک مسجد زیبا و بزرگ است که درست رو به روی ایاصوفیه واقع شده است. این مسجد به خاطر تزئینات داخلی و کاشی کاری های آبی رنگش به این نام شناخته شده است و به قدری بنای زیبایی است که مسلما شما هم با بازدید از آن غرق در بهت و حیرت میشوید!

 

 

کاخ توپکاپی استانبول

 

کاخ توپکاپی یک بنای شگفت انگیز است که نزدیک به 400 سال، محل زندگی دائمی سلطان های عثمانی بوده است. پس اگر دوست دارید که ببینید امپراتورهای عثمانی در گذشته به چه سبک و سیاقی زندگی می کرده اند، بهتر است که بازدید از این کاخ زیبا در استانبول را در برنامه تفریحات خود در تور استانبول بگنجانید.

 

 

مسجد سلیمانیه

 

مسجد سلیمانیه بزرگترین مسجد استانبول است. ساخت این مسجد زیبا، بزرگ و دیدنی 7 سال به طول انجامیده است و قدمتش به قرن 16 میلادی می رسد. این مسجد به قدری بنای زیبایی دارد که یکی از شاخص ترین جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود. پس با این حساب بهتر است که فرصت بازدید از مسجد سلیمانیه را هم در تور استانبول از دست ندهید.

 

 

تنگه بسفر

 

تنگه بسفر همان آبراهی است که استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم کرده است. یعنی اگر شما در تنگه بسفر سوار کشتی شوید، می توانید در یک لحظه هم چشم اندازی از قاره اروپا را تماشا کنید و هم نگاهی به قاره آسیا بیندازید. پس اگر به دنبال کسب چنین تجربه ناب و خاصی هستید، بهتر است که کشتی سواری در تنگه بسفر را در برنامه تفریحات خود در  تور استانبول  قرار دهید.  

 

 

کلیسای چورا

 

کلیسای چورا، یک کلیسای ارتودوکس یونانی بوده که در زمان عثمانیان به مسجد تغییر کاربری داده است. البته امروزه کاربری آن باز هم تغییر پیدا کرده است و امروزه از آن به عنوان یک موزه در استانبول یاد می شود. یادتان باشد که کلیسای چورا یکی از زیباترین اماکن دیدنی استانبول است و واقعا حیف است که فرصت بازدید از آن در تور استانبول از دست برود!

 

 

کاخ دلمه باغچه

 

کاخ دلمه باغچه بعد از کاخ توپکاپی ساخته شده است و بعد از آن، محل زندگی دائمی سلطان های عثمانی بوده است. امروزه این کاخ که در حاشیه تنگه بسفر ساخته شده است، به عنوان یکی از جذاب ترین اماکن دیدنی استانبول شناخته می شود.

 

 

بازار بزرگ استانبول

 

بازار بزرگ استانبول یک بازار سرپوشیده بسیار بزرگ است که در آن هزاران فروشگاه وجود دارد. این بازار یکی از شلوغ ترین بازارهای جهان است و از این گذشته، یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان نیز تلقی می شود. پس اگر شما هم اهل خرید هستید و اصلا به خاطر خرید است که می خواهید به استانبول سفر کنید، باید اول از همه از بازار بزرگ استانبول دیدن کنید.

 

 

موزه راحمی ام کوچ استانبول

 

موزه راحمی ام کوچ استانبول یکی از دیدنی ترین موزه های استانبول است. در این موزه انواع و اقسام ماشین ها و وسایل نقلیه دیگر به چشم می خورد و واقعا ارزش بازدید دارد. لازم به ذکر است که این موزه توسط راحمی ام کوچ که عضو یکی از ثروتمندترین خاندان های ترکیه ای است، ساخته شده است.

 

 

 مسجد رستم پاشا

 

مسجد رستم پاشا استانبول یک مسجد عثمانی است که توسط مشهورترین معمار سلطنتی آن زمان یعنی معمار سینان ساخته شده است. این مسجد تزئینات و ریزه کاری های بسیار جالبی دارد که حتما شما هم باید آن ها را از نزدیک ببینید تا زیبایی باشکوه آن ها را باور کنید.

 

 

پارک گلخانه استانبول

 

پارک گلخانه استانبول یکی از جذاب ترین اماکن دیدنی استانبول است. این پارک یکی از بزرگترین و زیباترین پارک های استانبول است و حتی خود مردم استانبول نیز از بازدید از آن و تفریح در آن استقبال می کنند.

 

 

مینیاتورک استانبول

 

مینیاتورک استانبول جایی است که شما می توانید در آن از مجموعه ای از اماکن دیدنی ترکیه دیدن کنید. در این پارک زیبا ماکت های کوچکی از جاذبه های گردشگری ترکیه ساخته شده است و شما با بازدید از آن ها می توانید با محبوب ترین و معروف ترین اماکن دیدنی ترکیه آشنایی پیدا کنید. لازم به ذکر است که پارک مینیاتورک استانبول یکی از بزرگترین پارک هایی در جهان است که در چنین سبکی ساخته شده اند.

 

 

موزه مدرن استانبول

 

موزه مدرن استانبول یک موزه بزرگ است که یک کلکسیون جالب از هنر معاصر را در خود جای داده است. عموم آثار هنری که در این موزه نگهداری می شوند، کار هنرمندان ترکیه ای هستند و یکی از دیگری زیباتر هستند.

 

 

موزه باستان شناسی استانبول

 

موزه باستان شناسی استانبول به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول، موزه ای است که از 3 ساختمان متفاوت تشکیل شده است که در آن ها می توانید، بیش از 1 میلیون آیتم باستان شناسانه دیدن کنید. به شما توصیه می کنیم که اگر به تاریخ علاقه دارید، بازدید از این موزه را در تور استانبول جدی بگیرید.

 

 

پارک امیرگان استانبول

 

پارک امیرگان استانبول بیش از 47 هکتار مساحت دارد و نمونه بسیار خوبی از باغ های عثمانی محسوب می شود. این پارک زیبا طبیعت بسیار شگفت انگیزی دارد و قدم زدن در آن تجربه ای است که فقط و فقط در تور استانبول نصیبتان می شود .

 

۲۴ فروردین ۱۳۹۹

نظرات کاربران