۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین فصل سفر به استانبول و آنتالیا

بهترین فصل سفر به استانبول و آنتالیا

در این که استانبول و آنتالیا دو تا از زیباترین شهرهای ترکیه هستند و سفر به آن ها می تواند بسیار لذتبخش باشد، هیچ شکی نیست. اما سوالی که در مورد سفر به استانبول و سفر به آنتالیا وجود دارد، این است که بهترین فصل سفر به استانبول و آنتالیا  چه زمانی است؟ مسلما اگر شما زمان خوبی را برای سفر به استانبول و آنتالیا انتخاب کنید، می توانید لذت بیشتری هم از سفرتان ببرید و استفاده بیشتری از فرصت خود برای سفر به ترکیه داشته باشید. به همین دلیل هم ما تصمیم گرفتیم که یک مطلب جامع درباره بهترین فصل سفر به استانبول و آنتالیا برایتان نگارش کنیم تا بتوانید تصمیم گیری راحت تری برای انتخاب زمان سفر به استانبول و همین طور سفر به آنتالیا داشته باشید. پس با زیما سفر همراه باشید تا به شما بگوییم که کدام فصل بهترین زمان سفر به استانبول و آنتالیاست.

 

بهترین زمان سفر به استانبول

 

اینکه دقیقا چه زمانی بهترین زمان سفر به استانبول است، بستگی به این دارد که شما از سفر به استانبول چه می خواهید! چراکه بعضی از افراد ارزان ترین زمان سفر به استانبول را بهترین زمان سفر به استانبول می دانند. از آن طرف بعضی از افراد به دنبال بهترین زمان سفر به استانبول از نظر آب و هوا هستند و بعضی از افراد نیز به دنبال سفر به استانبول در فصل حراجی های استانبول می گردند. توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال آب و هوای خوب هستید، فصل بهار یا پاییز را برای سفر به استانبول انتخاب کنید. چراکه در این فصل ها، آب و هوای استانبول از همیشه مطلوب تر و مطبوع تر می شود و شما می توانید با آسایش بیشتری از اماکن دیدنی استانبول دیدن کنید و در مراکز خرید استانبول گشت بزنید.

 

 

اما اگر به دنبال سفر ارزان به استانبول هستید، فصل زمستان را برای سفر به استانبول انتخاب کنید. چراکه در طول ماه های زمستانی سال افراد کمتری به سفر به استانبول علاقه نشان می دهند و همین مساله باعث می شود که قیمت تورهای استانبول و هزینه رزرو هتل ها در استانبول پایین بیاید و در یک کلام سفر به استانبول برایتان ارزان تر تمام می شود. ذکر این نکته هم الزامی است که لباس های موجود در مراکز خرید استانبول در زمان ایام تعطیل و اعیاد مهم استانبول از جمله عید فطر و عید قربان تخفیف می خورند. از این گذشته، چند روز قبل از کریسمس نیز در مراکز خرید استانبول تخفیف های جالبی به مردم داده می شود. این زمان از سال به عنوان فستیوال خرید استانبول شناخته می شود و توریستان زیادی در این بازه زمانی برای خرید به استانبول سفر می کنند. پس اگر شما هم به دنبال خرید ارزان در استانبول هستید، بهتر است که این زمان از سال را برای شرکت در تور استانبول انتخاب کنید.

 

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 

حال و هوای آنتالیا با استانبول متفاوت است. برخلاف استانبول که اکثر توریستان برای خرید به آن مراجعه می کنند، آنتالیا شهری است که اکثر توریستان به دنبال تفریح در آن هستند. به همین دلیل هم اکثر توریستانی که می خواهند در تور آنتالیا شرکت کنند، می خواهند بدانند که بهترین زمان سفر به آنتالیا برای استفاده از سواحل آنتالیا چه زمانی است. آن ها می خواهند متوجه شوند که در چه زمانی از سال می توانند بیشترین استفاده را از تفریحات آبی آنتالیا ببرند. البته در مورد سفر به آنتالیا نیز توریستانی وجود دارند که منظورشان از بهترین زمان سفر به آنتالیا، ارزان ترین زمان سفر به آنتالیا است. ما در ادامه به هر دو گروه از افراد می گوییم که بهترین زمان سفر به آنتالیا برای آن ها چه زمانی است.

 

 

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که ترجیح می دهند در زمانی به آنتالیا سفر کنند که بتوانند بیشترین استفاده را از تفریحات آبی و امکانات تفریحی آنتالیا داشته باشند، بهتر است در فصل تابستان به آنتالیا بروید. چراکه در فصل تابستان می توانید صبح تا شب و شب تا صبح از سواحل آنتالیا، پارک های آبی آنتالیا و امکانات تفریحی هتل های آنتالیا بهره ببرید و یک تعطیلات ساحلی به تمام معنا را همراه با تور آنتالیا تجربه کنید. البته این را هم بگوییم که آب و هوای آنتالیا در فصل بهار خیلی بهتر از فصل تابستان است. در فصل بهار طبیعت آنتالیا زیباتر از همیشه می شود و از این گذشته، در این فصل خبری از شرجی های همیشگی تابستان های آنتالیا نیست. اما از آن طرف، باید این را هم در نظر بگیرید که احتمال اینکه شما در فصل بهار به آنتالیا سفر کنید و با هوای بارانی آنتالیا رو به رو شوید، زیاد است. اما اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به دنبال فصل سفر ارزان به آنتالیا هستند، بهتر است که فصل زمستان را برای سفر به آنتالیا انتخاب کنید. درست است که در این فصل از سال، امکان استفاده از تفریحات آبی آنتالیا وجود ندارد، اما به هر حال آنتالیا در فصل زمستان زیبایی های خاص خودش را هم دارد و در این فصل هم ارزش دیدن را دارد. به هر حال به شما توصیه می کنیم که اگر هزینه های سفر به آنتالیا برایتان اهمیت زیادی دارد، زمستان را به عنوان بهترین فصل سفر به آنتالیا در نظر بگیرید.

 

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹