۰۲۱۷۴۶۳۴
چگونه یک سفر ارزان به تفلیس را برنامه ریزی کنیم؟

چگونه یک سفر ارزان به تفلیس را برنامه ریزی کنیم؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

چگونه یک سفر ارزان به تفلیس  را  برنامه ریزی کنیم؟

 

برای اینکه بتوانید یک سفر ارزان به تفلیس را برای خودتان تدارک ببینید، باید برنامه ریزی دقیقی در این زمینه داشته باشید. اول از همه بهتر است این را بدانید که در تور تفلیس چه هزینه هایی در پیش رو دارید و بعد این را بررسی کنید که چگونه می توانید هزینه های مختلف سفر به تفلیس را برای خودتان کم کنید. به هر حال اگر شما هم به دنبال  سفر ارزان به تفلیس  هستید، می توانید با خواندن این مطلب یک قدم به هدفتان نزدیک تر شوید و با زیر و بم سفر ارزان به تفلیس آشنا شوید.

 

سعی کنید که هزینه های تور تفلیس را به حداقل برسانید

 

مشخص است که شما برای اینکه بتوانید به تفلیس بروید، اول از همه باید یک تور ارزان تفلیس برای خودتان دست و پا کنید. اصولا هزینه رزرو تور تفلیس بخش اعظمی از هزینه های سفر به تفلیس را در بر می گیرد. پس اگر بتوانید در این بخش موفق عمل کنید و یک تور ارزان تفلیس برای خودتان پیدا کنید، تا حد زیادی می توانید هزینه های سفر به تفلیس را برای خودتان کاهش دهید. به شما توصیه می کنیم که با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید تا بتوانید با حداقل بودجه ممکن یک تور ارزان و خوب تفلیس برای خودتان رزرو کنید.

 

 

سعی کنید که در هزینه های تردد در تفلیس صرفه جویی کنید

 

نکته دیگری که باید درباره هزینه های سفر به تفلیس به آن توجه کنید، این است که شما وقتی پایتان به تفلیس برسد، ناچارید که برای بازدید از جاهای دیدنی مختلف تفلیس مبلغی را به عنوان کرایه تاکسی، کرایه اتوبوس و ... خرج کنید. پس بهتر است که برای تجربه یک سفر ارزان به تفلیس، در این بخش از هزینه هایتان نیز صرفه جویی قابل قبولی داشته باشید. توصیه ما به شما این است که برای یک سفر ارزان به تفلیس تا جای ممکن از تاکسی استفاده نکنید و به جایش از مینی بوس (مارشروتکا)، مترو تفلیس و یا اتوبوس برای تردد در سطح شهر تفلیس استفاده کنید. با همین کار ساده می توانید تا حد زیادی هزینه های سفر به تفلیس را برای خودتان کاهش دهید و ارزان به تفلیس سفر کنید. نکته دیگر اینکه اگر خواستید از تاکسی در تفلیس استفاده کنید، نباید تاکسی مورد نظرتان را از خیابان بگیرید. بلکه بهتر است که از خدمات تاکسی آنلاین در تفلیس بهره ببرید و با نصب اپلیکیشن بولت (Bolt) تاکسی مقرون به صرفه تری برای خودتان بگیرید. با این کار نیز می توانید هزینه های سفر به تفلیس را برای خودتان کم و کمتر کنید و سفر ارزان تری به تفلیس داشته باشید.

 

 

سعی کنید که هزینه های خورد و خوراک در تفلیس را به حداقل برسانید

 

صحبت کردن درباره هزینه خورد و خوراک در تفلیس کار سختی است. چراکه همان طور که می دانید، قیمت غذاهای رستوران ها و کافه های مختلف با یکدیگر متفاوت است و اینکه دقیقا خورد و خوراک در تفلیس چقدر برایتان هزینه داشته باشد، بستگی به انتخاب های خودتان دارد. اما به صورت میانگین، می توانیم بگوییم که که قیمت ناهار در تفلیس حدود 25 لاری است و قیمت شام در تفلیس نیز حدود 50 لاری است. اگر این هزینه ها برایتان زیاد است و به دنبال سفر ارزان به تفلیس هستید، بهتر است که از رفتن به رستوران های خیلی شیک و آنچنانی در مناطق مرکزی تفلیس نروید و در رستوران های محلی و ساده تر تفلیس غذا بخورید.

 

در هزینه تفریح در تفلیس صرفه جویی کنید

 

به طور کلی باید این را بدانید که قیمت بلیط ورودی جاذبه های گردشگری تفلیس مثل موزه ها، پارک ها، اماکن تاریخی و دیگر جاهای دیدنی تفلیس، بین 3 لاری تا 25 لاری است. توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال سفر ارزان به تفلیس هستید، بازدید از جاهای دیدنی رایگان تفلیس را جدی تر بگیرید. چراکه در تفلیس جاذبه های گردشگری رایگان و ارزان مختلفی وجود دارد که با یک پرس و جوی ساده در تفلیس می توانید آن ها را پیدا کنید.

 

 

حواستان به مبلغ انعام دادنتان در تفلیس باشد

 

نکته نهایی اینکه در تفلیس نیز مثل خیلی از شهرهای دیگر دنیا، از مشتریان انتظار می رود که مبلغی را به عنوان انعام به خدمه بپردازند. این را به خاطر داشته باشید که معمولا بقیه 5 درصد تا 10 درصد صورتحساب کل رستوران یا کافه را به عنوان انعام پرداخت می کنند. در مورد انعام خدمه هتل یا راننده یا هر شخص دیگری نیز معمولا هر کسی بنا بر میزان رضایتی که دارد، مبلغ انعام را برای خودش مشخص کند. به هر حال بد نیست که این را بدانید که شما هم در  تور تفلیس  با چنین هزینه های غیر پیشبینی شده ای رو به رو می شوید. پس خودتان را برای چنین موقعیت هایی آماده کنید و حتما اسکناس های خرد شده همراهتان داشته باشید. نکته دیگر اینکه هر وقت خواستید به کسی انعام دهید، مبلغ انعام را به پول کشور خودمان حساب کنید تا یک وقت به اشتباه پول خیلی زیادی به عنوان انعام پرداخت نکنید و بعدا پشیمان نشوید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای گرجستان.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران